Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Jeseníky - zajímavá místa 2.část

1. září 2013 v 9:40 |  Tip na výlet nebo dovolenou
Šerák, Obří skály
Na vrchol Šerák je nejjednodužší dostat se na lanovce z osady Ramzová. Na vrcholu se nachází chata Jiřího Šeráka a malá zvonička. Možností jak se dostat zpět je hned několik. Buďto opět lanovkou anebo pěšky. Cesta pěšky vede ovšem velice příkrou cestou plnou kamenů. Po cestě určitě nepřehlédneme zvláštní kamenné útvary zvané Obří skály, u kterých se nachází rozcestí. Cesta zpět na Ramzovou opět vede kamenitou stezkou až k rozcestí pod Obřími skálami. Odtud se už dá dojít po pohodlné asfaltce.

Rejvíz, Mechové jezírko
Rejvíz je známá přírodní rezervace ve které se nachází největší rašeliniště na Moravě. Nejzajímavější atrakcí je zde Velké Mechové jezírko, ke kterému můžeme dojít po dřevěném chodníčku. Cesta vede skrz les, bažinu až právě k onomu jezírku, kde končí. Je to příjemné místo obklopené borovicemi. V Jeseníkách je to vyhledáváná atrakce a proto sem chodí docela dost lidí.

Jeskyně na Špičáku
Jeskyně na Špičáku můžeme najít za obcí Písečná. Jedná se o jedny ze dvou přístupných jeskyní v Jeseníkách (druhé jsou jeskyně na Pomezí). Prohlídková trasa je dlouhá 220 metrů, jedná se tedy o celkem krátkou prohlídku, která je ale rozhodně zajímavá. Zvláštností je že mnoho chodeb zde má zvláštní, srdcovitý tvar. O tom že jeskyně byla obývaná už před hodně dlouhou dobou svědčí různé nápisy, vyškrabované do stěn. Při prohlídce můžeme občas zahlédnout prolétavající netopýry. Na začátku trasy, můžeme vidět kosti jeskynního medvěda, pocházející z Polska.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
obrazek