Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Sám mezi raptory

8. srpna 2013 v 7:30 |  Povídky
Povídka se odehrává uprostřed děje filmu Jurský park 3, ve chvíli kdy Erik ztroskotal na ostrově až do chvíle kdy potkal dr. Granta.

Nad tropickým lesem pomalu klouzal podivný objekt. Při bližším pohledu bylo vidět, že jde o padák, na kterém jsou zavěšeny dvě osoby. Byli to muž ve středních letech a mladý chlapec. Vítr je zanášel pomalu do vnitrozemí tropického ostrova.Najednou se vítr utišil a padák přistál v koruně stromu. Muž povídá chlapci, "Eriku teď tě odepnu a seskoč". "Ano Bene", zněla odpověď. Když Erik seskočil, všiml si, že ještě nevypnul kameru, kterou natáčeli svůj let, tak jí vypl. "Počkej teď seskočím já" volal Ben stále ještě visící na padáku. Náhle se z nedalekého houští ozval příšerný skřek a všude kolem se mezi stromy míhaly stíny podivných tvorů. Eriku rychle se schovej, křičel Ben stále ještě visící na padáku. Sotva se Erik schoval v blízké houštině, vyrazili ze všech stran velociraptoři a zaútočili přímo na visícího Bena. Byla to příšerná podívaná. Skákali na něj a zaživa mu z těla rvali kusy masa až krev stříkala všude kolem. Benův bolestný křik se mísil se skřeky raptorů. Bez milosti ho trhali na kusy až měli tlamy celé od krve.

Erika ukrytého v houštině si naštěstí nevšimli. Vynikal mezi nimi jeden obrovský, který byl asi jejich kápo. Erik si všiml, že má jen jedno oko, na místě druhého měl jen krvavou díru. Surově se ohnal po menším raptorovi, který mu vzal maso před nosem a způsobil mu na boku tři táhlé škrábance. Když se raptoři zabývali, už mrtvým Benem, Rozhodl se Erik, že se odplíží pryč. Ovšem netrvalo dlouho a velociraptoři mu byli v patách. Slyšel jejich skřeky a viděl jejich postavy míhat se mezi stromy. Myslel si že tohle prchání a pronásledování je snad nekonečné. Za zády slyšel jejich dupot. Probíhal menší bažinou a už si myslel, že ho dostihnou, když tu před sebou spatřil opuštěnou cisternu. Rychle do ní vlezl a zabouchl dveře. Bylo to jen tak tak. Venku se rozléhal strašný řev. Raptoři byli nepříčetní, drápali do cisterny ve snaze se dostat dovnitř. Obzvlášť jednooký obr dorážel na dveře cisterny s velkou agresivitou. Ale dveře nepovolily. Po asi dvou hodinách obléhání odtáhli otrávení raptoři zpět do pralesa. Erik ovšem zůstal v cisterně zalezlý dále a vylezl až druhý den.

A tak začal jeho život v pravěkém pralese uprostřed ostrova Sorna. V cisterně nalezl zásoby jídla, plynové granáty, světlice a další věci, které mu pomohly přežít na ostrově. Na své oblečení si ještě pověsil popínavé rostliny, aby více splynul s okolím. První tři týdny strávil prozkoumáváním svého okolí a poznáváním všeho co tu žije. Na svých průzkumných cestách viděl Ankylosaury - pomalé pancířem kryté býložravce, Parasaurolophy a Corythosaury - také býložravce žijící ve společných stádech. Jednou na vlastní oči viděl jak jednoho parasaurolopha usmrtil strašlivý Tyrannosaurus. Naštěstí to bylo z velké dálky a dravec si ho nevšiml. Každou noc se vždy schoval do cisterny, která ho chránila před nevyzpytatelnými compsognathy, kteří vždy za soumraku vycházeli ze svých úkrytů. U malého jezera, které zde sloužilo, jako napajedlo všem tvorům se mu jednou naskytl úchvatný pohled na samici mamenchisaura s odrostlým mládětem.
Největší problém mu dělali raptoři. Snad na každé výpravě se mu plížili ve stopách a vídal jejich stíny míhat se mezi stromy. Útočili vždycky znenadání. Když se přiblížili příliš blízko, hodil po nich plynový granát nebo světlici a když ani to nepomohlo, tak rychle vyšplhal na nejbližší strom a čekal, až odtáhnou. Zvlášť agresivní a útočný byl jednooký raptor. Naštěstí ho Erik nepotkával příliš často.
Jednou ale získal něco, co mu hodně pomohlo při odhánění raptorů. Bylo to během čtvrtého týdne jeho pobytu na ostrově. Toho dne se zatoulal příliš daleko od své skrýše a zdálo se, že neví kudy se k ní vrátit. Už byl večer, pomalu se stmívalo, když došel do takové skalnaté krajiny. Minul několik ankylosaurů, kteří tu okusovali nízké keříky a vůbec mu nevěnovali pozornost. Byla už hvězdná noc, když před sebou uslyšel těžké kroky. Rychle se skryl v malém keříku. Na mýtinu mezi skalami vyšel tyrannosaurus, nejspíš ten samý, kterého viděl trhat nešťastného parasaurolopha. Dravec chvíli větřil a pak pomočil zrovna ten keřík, ve kterém se Erik ukrýval.
Značkoval si totiž území. Potom zmizel ve tmě. Erikovi se udělalo zle. Ten smrad byl totiž příšerný. Ovšem nabral si trochu moče do sklenice (napadlo ho, že to použije jako plynovou bombu). Zbytek noci strávil pod nedalekým skalním převisem, protože v keři se opravdu nedalo vydržet. Druhý den ráno se vydal ze skal a doufal, že jde dobře zpět ke skrýši. I když se snažil vykoupat v potoce, smradu se nezbavil. Pozděj zjistil jakou to má výhodu. Když přišel na místo, které už poznal, že není daleko od jeho skrýše, obklíčili ho velociraptoři. Nebylo úniku, byli všude kolem. Z levé strany se ozval příšerný řev, byl to jednooký. Pomalu se k němu blížil, náhle se zastavil a ztuhl. Ostatní raptoři se také přiblížili, ale když nasáli vzduch tak odstoupili. Na jejich tvářích viděl Erik výraz, který by se dal přirovnat k odporu nebo znechucení. Bylo vidět že raptoři mezi sebou něco řeší, vydávali zvláštní skřeky a vrhali na Erika nenávistné pohledy. Jednooký se na něj obrátil a cosi zavrčel což byla patrně nadávka adresovaná Erikovi. Potom se otočil a odcházel pryč do lesa, ostatní ho následovali. Když to Erik viděl, rozhodl se, že se bude močí potírat každý den. Ovšem ještě téhož dne své rozhodnutí změnil. Zrovna procházel plání, která byla nedaleko jeho cisterny, když se z lesa odkud před chvílí vyšel, ozval strašný řev. Nic podobného tu ještě neslyšel. Corythosauři pasoucí se na vzdáleném okraji pláně, rychle zmizeli v lese. Otočil, z rovna ve chvíli, když se z lesa za ním vyřítilo ohromné monstrum, ještě větší než t-rex. Spinosaurus! Erik utíkal, co jen mohl, ale dravec mu byl brzy v patách. Vběhl do lesa, Spinosaurus za ním. Naštěstí v hustém lese se mu podařilo dravce setřást, protože byl příliš velký a nemohl se tu vůbec snadno pohybovat.

Jeho vzteklý řev mu ještě dlouho zněl v uších. Erik zjistil, že moč t-rexe sice odradí malé dravce, ale naopak přivábí obří monstra, pro které je i mocný t-rex kořistí. Po další tři týdny co tu pobýval, se nestalo nic zvlášť zajímavého. Osmého týdne se vydal opět na prohlídku laboratoří v údolí. Vešel do hlavní budovy, procházel kolem nádrží s nevyvinutými embryi různých dinosaurů a jeho pozornost upoutaly těžké dveře s nápisem "Top secret" S velkou námahou je otevřel a zjistil, že se nachází v další místnosti s nádržemi. V těchto nádržích byla embrya jakýchsi podivných dinosaurů a jiných tvorů, jaké v životě neviděl. Spíš než normální tvory, připomínali jakési mutace. Nejpodivnější ovšem byla poslední a největší nádrž. Bylo v ní cosi, co mělo spodní část jako raptor, ovšem horní část vypadala skoro jako lidská. Na rukách to mělo jakási podivná pera. Nikdy dřív něco takového neviděl. Erik by na podivné stvoření zíral určitě dlouho, kdyby ho neupoutal podivný šramot vycházející s předešlé místnosti. Vrátil se tam, chvíli tam chodil, ale původ šramotu nenašel. A v tom zpoza jedné klece vyskočil před něj jednooký raptor. Erik se dal okamžitě na útěk, ale dravec mu byl v patách.

Erik doběhl až ke kovové konstrukci, na které se nacházel jakýsi barel, dál už se utéct nedalo. Jednooký se k němu pomalu plížil jako by si vychutnával jeho strach. Erik koukal na jeho strašlivou mordu plnou ostrých zubů. Ani ta nejděsivější chiméra, se kterou bojoval, ve své oblíbené počítačové hře nebyla ničím ve srovnání s monstrem, jež tu na něj civělo. Raptor skočil. Erik v poslední chvíli uhl a raptor narazil vší silou do kovové konstrukce. Ta se nárazem zbortila a barel co stál na ní spadl raptorovi přímo na hlavu a zabil ho. Erik se pomalu zvedl, ale než odešel, odřezal svým kapesním nožíkem raptorovi jeden trhací dráp ze zadní nohy a schoval si ho, jako trofej z dravce se kterým tu dlouhých osm týdnů válčil. Odcházel z laboratoří plný různých pocitů.
Druhého dne se opět vydal na průzkum. Neudělal ani pár kroků a už slyšel skřeky raptorů. Tentokrát to ale vypadalo, že loví něco jiného. Pomalu šel tím směrem, odkud se ozývaly jejich skřeky a uviděl že raptoři obklíčili jakéhosi muže. Neváhal a začal po nich házet plynové granáty………
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dinosaurblog dinosaurblog | Web | 8. srpna 2013 v 7:47 | Reagovat

moc pěkný příběh

2 HAAS HAAS | Web | 8. srpna 2013 v 10:32 | Reagovat

Myslím, že se Ti to opravdu moc povedlo! V pondělí to bude u mě na blogu taky... ;-)

3 vendac vendac | 8. srpna 2013 v 12:56 | Reagovat

Hodně podařený příběh !

4 Stringer Stringer | Web | 13. srpna 2013 v 19:13 | Reagovat

Perfekté, nemám čo dodať.

5 Pída Pída | 26. srpna 2013 v 10:55 | Reagovat

Dobrý. Zkus to poslat do Holy Woodu. Třeba uspěješ a tato povídka se stane námětem na další díl Jurského parku:-)

6 Michal Michal | 28. srpna 2013 v 0:31 | Reagovat

Hezké, ale když si koupíš knihu Jurský Park 3, tak tam je i příběh toho co dělal Erik na ostrově než ho našli, doporučuju.

7 dinosaurss dinosaurss | Web | 31. srpna 2013 v 17:48 | Reagovat

Výborné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
obrazek