Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Prosinec 2012

Dino-novinky roku 2012

30. prosince 2012 v 11:22 Nevšední pohled na dinosaury
Co přinesl rok 2012 za Dino-novinky? Pojďme si to schrnout:
V roce 2012 bylo objeveno celkem 32 nových dinosauřích rodů. Mezi nejvýznamější z těchto nováčků patří Yutyrannus díky kterému se zjistilo že se i velcí tyrannosauři pyšnili peřím. Dalším zajímavým nováčkem je Nyasaurus, který je možná vůbec nejstarším známým dinosaurem. Běhal po Tanzanii před 243 miliony let. Dalšími nováčky jsou třeba ještě Sciurumimus, Elaltitan, Yueosaurus, Xenoceratops nebo Proa. Za zmínku stojí také to, že se podařilo zjistit barvu u dalšího dinosaura konkrétně u rodu Microraptor jehož peří bylo černé s kovovým leskem.
Co bylo nového ve světě dinoparků? Byl otevřen zbrusu nový, krytý dinopark v Liberci, další parky rozšířili své kolekce o další nové modely z nihž nejzajímavější je asi pohyblivý Liopleurodon ve Vyškově (první model tohoto druhu v česku). Poláci se zase začali specializovat na obří hmyz a mnohé dinoparky rozšířili o tzv. "Hmyzoparky" s expozicí obřích modelů hmyzu.
Co se týče filmového průmyslu tak ani ten letos nezahálel. Začala vycházet (a stále vychází) nová řada seriálu Pravěk útočí pod názvem Primeval new world. Vzniklo i několik filmů s dinosauří tematikou z nichž nejzajímavější je asi kryptozoologicky laděný Dinosaur project.
V roce 2012 vyšly také nové dinosauří hry jako Orion dino beatdown nebo ještě zajímavější Primal carnage. Ta byla navíc o vánocích rozšířena o dalšího hratelného dinosaura kterým není nikdo jiný než Spinosaurus.

Nově objevený theropod Yutyrannus

Model diplodoka v novém dinoparku Liberec

Ornitholestes v seriálu Primeval New World

Spinosaurus je horkou novinkou ve hře Primal Carnage.

Jestli v roce 2013 nezkrachujem tak tu budem stále.....


Primeval New World díly 2-6

10. prosince 2012 v 12:34 Primeval - nové díly
Nové epizody seriálu Primeval New World přibývají jako na běžícím páse. Nedávno tu byl článek o úvodním díle ale od té doby už bylo odvysíláno dalších 5 dílů. Co se týče porovnání se původním Primevalem tak záleží jak se to vezme. Něco je lepší tu (efekty, krvavé scény, brutalita), něco zas měl lepší ten původní (více scén se zvířaty, sympatičtější postavy).
Stručné popisky dílů 2-6
2. díl: Anomálie se otevře v jezeře a projde jí obří had Titanoboa. Indiání ho považují za legendární monstrum Sisiutl ovšem tým v něm pozná pravěkého hada a musejí ho nahnat do anomálie dřív než se uzavře.
3. díl: Obrovská anomálie se otevře na letišti a jedno letadlo projede skrz ní. Tým se vydává za ním, ke svému zděšení zjišťují že se nacházejí uprostřed kolonie masožravých brouků kteří žerou vše nač přijdou. Situace se ještě víc zkomplikuje když do součastnosti projde jejich obrovská královna.
4. díl: Anomálie se otevře ve dvoře vyřazených vlaků a projde jí několik ptáků rodu Titanis. Situaci ještě víc komplikuje fakt že se na místě nachází i nelegální pěstírna drog. Po namáhavých honičkách jsou nakonec ptáci vráceni zpět. Ovšem poručík Leeds si odtud potají odveze jejich mládě... (co s ním bude dál zatím není známo)
5. díl: Nestabilní anomálie se otevře poblíž školy a vyleze z ní Lycaenops. Týmu se ho podaří chytit ale uteče jim a začne zabíjet. Situaci zkomplikuje i to že se anomálie nachviličku znovu otevře, projde jí další a pak se zase zavře. Nakonec jsou oba Lycaenopsi zastřeleni s odůvodněním že se jedná o příliš nebezpečná zvířata, která ani nejdou vrátit zpět (když se anomálie zavřela).
6. díl: Anomálie se otevře ve skladu obchodního centra o projde jí smečka theropodů rodu Deamonosaurus. Sežerou nočního hlídače (zůstanou z něj jen nohy) a usadí se v centru. Tým je musí nějak nahnat zpátky ovšem se smečkou těchto inteligentních dravců vážně nemají lehké pořízení.

Toto byly zatím odvysílané epizody. Stáhnou se dají zde:http://primevalnewworld.everythingistrue.cz/season01.php Již brzo se však dočkáme dalších dílů. V sedmém díle zatím není známo co bude za zvíře ale osmý díl bude zřejmě hodně zajímavý. Anomálie se otevře ve městě a projde jí Pachycephalosaurus a Albertosaurus takže se máme ještě na co těšit.
obrazek