Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Dinopark a Hmyzopark Ustroń

24. září 2012 v 16:22 |  Dinoparky
Ustrońský park se nachází poblíž hlavní silnice vedoucí obcí Ustroń. Je celkem dobře značený. Zajímavé je to že od letošního roku jsou to vlastně parky dva i když spojené do jednoho celku s jednotným vstupným.

Dinopark
Už tu byl popisován jednou, takže stručně: Jde o spíš menší dinopark. Jen kousek od pokladen se nachází nejvzácnější exemplář - Wuerhosaurus. Následují T.rex, Triceratops, Spinosaurus, Saltasaurus, mládě nějakého theropoda líhnoucí se z vejce, Pteranodon, Baryonyx. Kousek od Baryonyxe je maličké umělé jezírko. Následuje mládě apatosaura, Protoceratops, obrovský Brachiosaurus stojící na palouku, který můžete obejít kolem dokola, Stegosaurus, Allosaurus a ... východ.

Hmyzopark
Horkou novinkou roku 2012 je tzv. Hmyzopark neboli Park Owadów (hmyz se v polštině řekne owad). Je součástí dinoparku, vchod do něj je poblíž modelu triceratopse nebo spinosaura. A co tu vlastně uvidíme? Modely nejrůznějšího hmyzu a dalších bezobratlých, ovšem mnohonásobně zvětšené takže si můžeme prohlédnou všechny jejich detaily. Jsou tu: moucha, vosa, včela, mravenec, kobylka, beruška, nosorožík, housenka, vážka, škvor, roztoč, roháč, napité i hladové klíště, komár, blecha a pavouk. Jedné se jistě o zajímavou a nevšední podívanou, která rozhodně není na každém rohu. V Česku nejspíš vůbec, v Polsku se letos kromě Ustroně otevřelo ještě několik dalších hmyzoparků. Zdá se že poláci začínají přecházet z dinosaurů na hmyz.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 25. září 2012 v 15:20 | Reagovat

Pozoruhodné. Myslím, že je to celé příjemné spestření dinoparku. Ta klíšťata se mi líbí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
obrazek