Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Únor 2012

Mohla existovat dinosauří civilizace?

23. února 2012 v 12:52 Nevšední pohled na dinosaury
Poznámka: Následující článek je jen čistá spekulace. Pokud tomu věříte nebo ne je na vás.

Dinosauři žili na zemi 160 milionů let. Zvláštní na tom je to že za tak dlouhou dobu nestihli vytvořit žádnou inteligentní formu která by svou inteligencí přesáhla dnešní ptáky. Po vyhynutí dinosaurů nastoupil věk savců a těm trvalo "jen" 65 milionů let než vznikla lidská civilizace. V porovnání s tímhle na to měli dinosauři mnohem delší dobu ale vážně jí nevyužili?? Vždyť 99% pravěkých živočichů nám je stále neznámých protože šance že jejich kosti zkamení a dochovají se dodnes je velmi malá. A právě civilizace které většinou vzniknou a zaniknou během relativně krátké doby - tak po nich se nemusí zachovat vůbec nic.Model Troodona v Baltowě. Podobní dinosauři mohli stát u zrodu inteligentních tvorů.

Kdyby skutečně existovali inteliginetní dinosauři z čeho by se asi vyvinuli? Vhodnými kandidáty jsou drobní draví dinosauři typu Troodona. Z těch se klidně mohli během křídy vyvinout ještě chytřejší dinosauři jejihž inteligence by mohla být srovnatelná s inteligencí primátů. Protože jejich předkové byli opeření je velice pravděbodobné že i tito dinosauři by měli tělo pokryté peřím. Jak by jejich evoluce probíhala dál tito dinosauři by žili ve skupinách s vyspělou sociální strukturou a mohli by klidně používat primitivní nástroje které by časem mohli zdokonalovat.Inteligentní dinosauři vyzbrojení oštěpy nahánějí drobného ceratopsida.

Jak by evoluce inteligentních dinosaurů postupovala dál mohli se dál měnit. Možná by začali chodit vzpřímeně díky čemuž by se jim redukoval ocas až by nakonec úplně zmizel. Také jejich peří by se mohlo redukovat podobně jako se u lidí zredukovala srst. Jak by se jim zvětšoval mozek, hlava by se zakulacovala. Tihle tvorové by už mohli vyrábět mnohem pokročilejší nástroje, mohli by si stavět chýše a pomaloučku, polehoučku by tak vznikala dinosauří civilizace.

Jak by čas ubíhal a blížil by se konec křídy mohla dinosauří civilizace se dále rozrůstat a zdokonalovat. Mohla by vznikat celá dinosauří města. Dinosauroidi by mohli postupem času disponovat technologií mnohem vypsělejší než je ta naše. Jak by se jejich civilizace dále rozšiřovala mohla by vytláčet ostatní druhy dinosaurů. Nadměrný lov který by možná inteligentní dinosauři provozovali na svých "hloupějších" příbuzných by mohl mnohé z nich úplně vyhladit. To by možná vysvětlovalo to proč se na konci křídy tak rapidně snižovaly počty dinosauřích druhů. Dinosauroidi mohli mnoho druhů vyhubit a ty které se udrželi pak se mohli snažit zachovat.
Kdo ví možná že na konci křídy do země ani žádný asteroid nevrazil ale dinosauroidi zničili celou zemi a sami sebe jadernou válkou. Kdyby lidstvo se dnes zničilo jadernou válkou tak za x milionů let nějaká nová civilizace řekne že lidstvo vyhynulo po nárazu ateroidu.Theropodní dinosaurus sleduje přilétající asteroid. Bylo tomu ale skutečně tak?

Možná tento článek vyzněl jako sci-fi povídka ale už se našlo několik nálezů které by možná naznačovali že v období křídy možná na zemi skutečně nějací inteligentní tvorové žili. Nejznámější z nich je nález zkamenělého kladiva které bylo nalezenou v Glen Rose v Texasu (známé naleziště dinosauřích stop). Kladivo bylo nalezeno v hornině staré 110-115 milionů let. Mnozí vědci ho označili za podvrh ovšem kdo ví jestli právě tohle není důkez existence dinosauří civilizace.Vědci odhalili zvuky prakobylek

15. února 2012 v 15:36 Zajímavosti
V období střední jury v severovýchodní Číně se v podvečer kromě sem tam nějakého dinosauřího skřeku ozývalo také cvrkání pravěkých kobylek. Vědcům se není podařilo odhalit jak jejich cvrkání znělo. Vše odstartoval skvěle zachovaný nález prakobylky rodu Archaboilus musicus starý 165 milionů let. Detaily na jejím tělea byly skutečně úžasné - jak žilkování na křídlech, tak i jejich jemná anatomie byla poprvé tak dobře zachovaná. Dnešní kobylky vyluzují své cvrkání třením jednoho křídla o sadu vroubků na druhém. Tím se právě vědci řídili, když mikroskopicky a trojrozměrně rekonstruovali původní tvar křídel fosilního kobylky. Na základě přesného modelu pak byli schopni vyhodnotit a znovuoživit původní zvuky. Jedná se o dosud nejstarší hmyzí píseň jakou se podařilo odhalit. Poslechnout si jí můžete zde:http://www.youtube.com/watch?v=OsHRi_U9HSQ

Obrázky dinosaurů v současnosti 2

4. února 2012 v 16:13 Jiné
Jak by to vypadalo kdyby dinosauři a jiní pravěcí plazi žili dnes?


A pak se na silnicích nemají tvořit kolony!

Děkujeme že využíváte našich pteranodoních leteckých linek. Přijďte zas!

Není nad to mít spolehlivého strážce domu!

Uhni bečko! Projíždím!


S tímhle mám dostihy v kapse!


Na naše delikatesy skoro nikdo nechodí od té doby co máme nového hlídače!

A na závěr ještě vtípek:
obrazek