Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Listopad 2011

Jurassic park the game

28. listopadu 2011 v 12:13 dinosauří hry
Tahle hra na motivy Jurského parku se odehrává na ostrově Nublar krátce po skončení prvního filmu. Spíš než hra se tváří jako film u kterého vy sami rozhodujete jakým směrem se bude děj dál ubírat. Ovšem ne všechna rozhodnutí jsou vždy správná a tak se klidně může stát že postavu za kterou hrajete sežere dinosaurus nebo jí postihne nějaká jiná nepříjemná patálie. Všechny tyto zabíjecí scény jsou vidět takže sami uvidíte do jakého průšvihu jste vaši postavu dostali. Mnoho akčních nebo utíkacích pasáží (o které tu není nouze) zase vyžadují postřeh a rychlé reakce. Po příběhové stránce je tahle hra možná ještě více zajímavější než filmy. Hra má celkem 4 na sebe navazující epizody ve kterých se objeví celkem 10 druhů dinosaurů a jiných pravěkých plazů a to: Triceratops, Tyrannosaurus, Dilophosaurus, Troodon, Pteranodon, Compsognathus, Herrerasaurus, Parasaurolophus, Velociraptor a Mosasaurus.

Terra Nova a nevyužitý potenciál

18. listopadu 2011 v 17:33 Kreslené seriály
Letos na podzim se začal vysílat nový seriál Terra Nova, bohužel nepřinesl to v co mnozí doufali. Nejprve k ději: V budoucnosti už je zem tak zaneřáděná že je mnoho lidí nuceno cestovat časem do druhohor a usadit se zde. To zní jako skvělý námět seriálu bohužel z něj však tvůrci využili minimum. Jednotlivé epizody se totiž pořád točí jen kolem nějakých přiblblých vztahů, kdo se komu líbí, bla bla bla, kecy, kecy, sem tam se mihne nějaký dinosaurus a zas bla bla. Kolem osady je džungle plná dinosaurů z toho by se dalo vyždímat tolik zajímavých zápletek ale ne, prostě k každé epizodě musejí řešit nějaké vztahy na úkor děje a všeho ostatního.Proč tedy děj zasazovali do pravěku když tam řeší furt jen tohle? Možná proto že by se na to jinak nikdo nedíval. Dinosauři tu jsou více méně jen jako doplněk. Jinak co se dinů týče tak ti se vážně povedli, jsou vytvořeni podle nejnovějších poznatků, opeření atd. Objeví se tu třeba Brachiosaurus, Carnotaurus, Velociraptor, Spinosaurus, Rhamphorynchus atd. Také se tu objeví i neznámé (fiktivní) druhy třeba Acceraptor - raptor s hřebenem. Další podivností je to že tvůrci vymysleli nová jména už známým druhům dinosaurů: ze spinosaura udělali empirosaura, z velociraptora nykoraptora atd. Jenže právě dinosauři kteří jsou hlavním tahákem seriálu tu mají nejméně prostoru. První dvojdíl má 80 minut z toho scény s dinosaury zabírají pouhých 7 minut! Další díly mají 40 minut ale s dino-scénami to není o moc lepší. Co se týče lidkých postav tak z těch je nejzajímavější velitel Taylor a šéfka padoušské bandy Šestkařů Mira. Ostatní postavy jsou už spíše průměr až podprůměr ovšem nejotravnější a nejvíc nesnesitelnou postavou celého seriálu je Josh. S ním by fakt už měl nějaký hodně vyhládlý raptor pěkně rychle zkoncovat a s ostatními stejně starými postavami taky (bohužel se tak zřejmně asi nestane).Ty jsou totiž největší a také nejotravnější brzdou celého seriálu.Terra Nova je seriál sice se zajímavým ale zato nevyužitým nápadem Co se týče doporučení tak pokud očekáváte nějakou akční pecku plnou dinosaurů tak sáhněte raději po Pravěk útočí, pokud máte rádí romantické vztahy je tohle přesně pro vás, pokud jste zvědaví koukněte se na pár dílů a udělejte si obrázek sami. Na závěr ještě rada tvůrcům: Chceme méně vztahů, méně lásky ale zato chceme více akce, více krve a hlavně více dinosaurů!!!!!!

Titanosaur z Antarktidy

13. listopadu 2011 v 17:13 Nové objevy dinosaurů
Ledový kontinent Antarktida co se týče objevů dinosaurů poněkud zaostává za ostatními. Dosud tu bylo nalezeno jen málo jejich pozůstatků: theropod (Cryolophosaurus), prosauropod (Glacilisaurus), ankylosaur (Antarctopelta), drobný ornithopod (dosud nepojmenovaný) a několik úlomků dalších dinosaurů. Nedávný objev však jejich řady řady opět rozšířil. Jedná se o nekompletní ocasní obratel pocházející ze svrchní křídy nalezený v oblasti ostrova Jamese Rosse. Stavba obratlu poukazuje na titanosaury.Jeho centrum je výrazně procélní a chybí mu neurální oblouk. To že byli titanosauři v Antarktidě nalezeni není zas tak překvapivé jelikož v křídě byla Antarktida spojena s Jižní Amerikou (odkud pochází jeden nález titanosaura za druhým), když se potom rozdělily tak se titanosauři udrželi i v Antarktidě jen se zde jejich kosti kvůli nepříznivým podmínkám špatně hledají.

Novinky v Dino D-Day

6. listopadu 2011 v 15:45 dinosauří hry
Hra Dino D-Day má další nové dinosaury. Prvním nováčkem je Compsognathus - drobný, rychle se pohybující theropod. Jeho prvním útokem je škrábání a klování ovšem to je vhodné jen pro útok na někoho kdo o vás vůbec neví. Hlavní síla compsognatha spočívá v jeho sebevražedném útoku kdy odpálí bombu kterou má na zádech. Váš dinosaurus sice také uhyne ale spolehlivě to zničí všechny blízko stojící nepřátele. Druhým nováčkem je Microraptor - opeřený theropod který dokonce umí i létat. Nejlépe je s ním vylézt někam na vyvíšené místo a odtud dokáže uletět celkem pěkný kus. Prvním jeho útokem je opět drápání, druhým speciálním útokem plive microraptor na svou kořist jed - tohle ovšem vyžaduje přesnost. Oslepená oběť jde však pak mnohem snáze zabít. Ve hře je ještě několik vylepšení. Do zbraní byl nově přidán plamenomet který je právě nejvíc efektivní na malé dinosaury, byla přidána jedna nová mapa, jiná byla pozměněna - souboj se styracosaurem v ní byl nahrazen T.rexem.
obrazek