Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Září 2011

Bude další dinopark?

24. září 2011 v 17:01 Zajímavosti
Dinoparků není nikdy dost. V Česku se letos otevřely další dva (Praha, Boskovice) v Polsku dokonce 5! Ale jak se zdá tak se u nás brzo dočkáme dalšího. Bude se nacházet v Liberci. Jedná se o stejnou společnost která má třeba Plzeň, Vyškov nebo letos otevřenou Prahu. Ovšem tenhle dinopark prý bude krytý (zřejmně něco na způsob Chvalovic) a bude mít celoroční provoz. Ovšem kde přesně bude (prý někde v centru města) nebo kolik tam bude dinosaurů nikdo neví. Na internetu nejsou zatím vůbec žádné informace. ředitel dinoparků Jiří Machálek říkal ve Snídani s Novou (která v pátek vysílala z dinoparku v Praze) že se má otvírat v zimě na přelomu roku tak uvidíme. Přece čím víc bude v česku dinoparků tím líp.

Pravěk útočí top 10 dílů

22. září 2011 v 12:44 Primeval - nové díly
10 nejlepších epizod seriálu Pravěk útočí (primeval). Pokud máte jinou topku můžete jí sem napsat.

10. Tohle místo není přesně určené protože se tu umístilo hned několik dílů konkrétně tyto: 3.díl 1.série, 1.díl 2.série a 3.díl 4.série. Napadá vás který z nich by si ho zasloužil?

9.místo - 5.díl 1.série
Díl se zbloudilým Pteranodonem a hejnem agresivních anurognatů obsadil 9 místo. Jedná se vlastně o první takový akčnější díl v seriálu vůbec. I když se tu vlastně nic tak extra důležitého pro příběh nestane. Přesto je jedním z nejlepších "vyplňujících dílů"

8.místo - 5.díl 5.série
5.série sice moc velké ohlasy u diváku nedostala přesto by byla škoda do žebříčku nezařadit její nejlepší epizodu. Jedná se vlastně o díl který se velmi podobé jedné nepřekonatelné epizodě ze starších sérii (zatím neprozradíme které). Ze začátku T.rex teorizuje město ale když je zneškodněn je odhalena jedna skrytá hrozba.

7.místo - 8.díl 3.série
Tahle zajímavá epizoda odehrávající se prakticky celá v budoucnosti získala 7 místo. Je vlastně o tom jak se tým ve složení Abby, Connor, Danny a Becker vydávají hledat bratra Abby který se prošel anomálií a už se nedostal zpět. V budoucím zničeném městě však musejí čelit útokům predátorů a megopteranů.

6.místo - 1.díl 4.série
Tahle epizoda obsadilo 6 místo hned z několika důvodů. Jednak se v ní období plno dinosaurů - mezi nimi i největší dravec - Spinosaurus, a také proto že alespoň částečně poskytla odpovědi na některé otázky vyvolané na konci 3 série.

5.místo - 10.díl 3.série
Tohle napínavé pronásledování Heleny Cutterové skrze různá období se v žebříčku nejlepších epizod muselo přece umístit. Konkrétně na 5 místě. Už jenom proto že takovýchto epizod v seriálu moc není. Děj je o tom jak Abby, Connor a Danny pronásledují helenu které se snaží vyhubit všechny hominidy. Projdou tak budoucností, křídou a dostanou se až do pliocéní Afriky.

4.místo - 7.díl 2.série
Bramborové místo obsadil závěrečný díl skvělé druhé série. Odehrává se celý v tajné laboratoři kde Leek má v klecích zavřená zvířata z různých období která pak utečou a začíná napínavý boj o přežití.

3.místo - 5.díl 2.série
Bronzové místo obsadil další díl z druhé série konkrétně ten 5 kdy Cutter a Stephen zůstanou uvěznění v Siluru s holkou kterou se tam vydali zachránit. V písku číhají obří štíři, anomálie se zavřela a šance na přežití jsou mizivé. Tohle je vlastně vůbec první epizoda seriálu ve které někteří z hlavních hrdinů zůstali uveznění v jiné době.

2.místo - 6.díl 1.série
1.série se nesla spíše v takovém poklidném seznamovacím duchu - tedy až do té doby než přišla tato epizoda která rozpoutala pořádnou akční jízdu ve které se pak nesly další série. Právě díky tomuhle průkopnictví obdržela epizoda která poprvé představila krvelačného future predátora stříbrné místo.

1.místo - 6.díl 2.série
Zlaté místo obsadila tato epizoda a to právem. Přinesla totiž takový sled různých událostí, odhalení, překvapení a zajímavých scén jako žádná jiná před ní ani po ní (i když se některé pozdější díly o to taky pokusily). Nejprve je tu akční první část s rozzuřeným mamutem na dálnici. Poté se Cutter s Connorovou pomocí snaží odhalit zrádce. Leek to však fikaně narafičí aby to vypadalo že zrádce je Jenny (to jak jí Cutter vyslýchá nemá chybu). Pak následuje další akční scéna s Lesterem a predátorem, pak zneškodňování skryté bomby a pak... Zkrátka tahle epizoda představuje vrchol seriálu Pravěk útočí.

Ještě jedna informace. Uvažuje se o natočení nové verze Primevalu s názvem "Primeval new world". Má to být vlastně takový remake původního seriálu s novými postavami, zvířaty i událostmi. Co z toho nakonec bude se musíme nechat překvapit. Bylo by unáhlené dělat jakékoliv závěry.

Dinopark Boskovice

16. září 2011 v 19:51 Dinoparky
V srpnu byla ve westernovém městečku Boskovice otevřená nová atrakce - Ztracený svět čili dinopark. Je umístněn v údulí lemovaném skalami a lesem v jedné části je hlediště bývalého divadla, dokonce tu je i malý vodopád. Modely dinosaurů a jiných pravěkých živočichů sem byly přestěhovány ze zrušeného dinoparku v Rakouském traismaueru a momentálně procházají rekonstrukcí a novým nátěrem. Některé jsou již hotové, jiné se zrovna natírají a další mají stále ještě původní barvy. Modely velkých tvorů jako T.rex(červenou hlavou a jedním slepým okem budí dojem vraha) nebo Diplodocus jsou umístěny v centru. Modely menších zvířat jsou však umístěny v keřích a po skalách a někdy jsou tak dobře zastrčené že jejich hledání je detektivní práce. Největší raritou je zřejmně Madagaskarský theropod Masiakasaurus. Park je stále ještě v začátku své cesty (stále se tu ještě něco dodělává).

Pozor na zlodějské raptory!!!!

Orangutaní simulant

14. září 2011 v 15:35 Zajímavosti
Orangutan Kama z Pražské zoo byl čtyřicet let vychováván a rozmazlován ošetřovateli až z něj vyrostl náladový simulant a hypochondr. Když má špatnou náladu nebo mu nikdo nevěnuje pozornost předstírá nemoc aby dostal vitamíny na lžičce. Kamova matka po porodu zemřela a proto byl vychováván ošetřovateli. Vozili ho v kočárku po zahradě, měl vlastní hřiště a dostával lidské mléko z porodnic. Na tenhle blahobyt si zvykl a teď ho vyžaduje pořád. Chovatelé ale poznají když mu opravdu něco je nebo když jen simuluje. Když totiž simuluje tak jakmile mu veterinář přinese léky na lžičce tak hned přiběhne, a nebo když se mu někdo začne věnovat tak náhle zapomene že je vlastně nemocný. Orangutany můžeme v Praze vidět v pavilonu Indonéské džungle.

Velociraptor na Gormanově ranči?

8. září 2011 v 11:41 Záhadná zvířata
Nedávno tu byl publikován článek o záhadných tvorech pozorovaných na Gormanově ranči v Utahu. Teď sem přidáme ještě pozorování tvora který připomíná krvelačného velociraptora. Stalo se to 12 března 1997. Zuřivý štěkot psů upozornil na něco so se schovává v koruně stromu poblíž ranče. Tom Gorman vzal loveckou pušku a šel se podívat blíž. Ve větvích stromu spatřil nažloutlé plazí oči.Pak uviděl ještě jednoho o něco níže. Popisoval to jako něco velkého a chlupatého se svalnatými předními končetinami a psí hlavou. (tohle by opeřenému raptoru trochu odpovídalo). Gorman na oba vypálil. Ten co byl níže zmizel ale ten druhý to zřejmně dostal protože Gorman slyšel jak něco těžce dopadlo na zem. Gorman a jeho dva kolegové se tam šli honem podívat a nic! žádné zraněné zvíře, žádná mrtvola, žádná krev, prostě nic. Druhý den oblast prohledal profesionální stopař. Jediné co v místech našel byl otisk tříprsté stopy ve sněhu. Na kterých byly zřejmně velké drápy. Stopu přisuzovali velociraptorovi. Ovšem nikdo z dotyčných neříká že střelil velociraptora protože sami nevědí co to vlastně bylo.
Pokud umíte anglicky můžete se o Gormanovu ranči dozvědět více tady:http://skinwalkerranch.org/blog/

Dinopark Ochaby

3. září 2011 v 17:59 Dinoparky
V malém Polském městečku Ochaby nedaleko českých hranic vyrostl začátkem srpna velký zábavní komplex Dream-park jehož nedílnou součástí je také dinopark. Do dinosauří sekce se vchází stylovou branou ve tvaru kostry sauropoda. V parku se nacházají jak statické tak pohyblivé modely dinosaurů a jiných pravělých tvorů. Většinou jde o samé známé a běžné druhy (Brachiosaurus, Parasaurolophus, Triceratops, Mamenchisaurus, Dimetrodon, Maiasaura, Pteranodon ale třeba i mamut). Pěkně je umístěn Spinosaurus - na takové vyvýšenince v centrální části parku. Je tu také několik modelů dinosauřích koster (Yangchuanosaurus, Triceratops, nějaký sauropod). Bohužel zřejmně nějvětší a nejzajímavější atrakce parku - Prehistorické akvárium je v současné době uzavřeno z technických důvodů. Zdá se jako by ještě nebylo uvnitř dodělané.
obrazek