Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Srpen 2011

Obrázky dinosaurů v současnosti

26. srpna 2011 v 16:36 Jiné
Jak by to asi vypadalo kdybi dinosauři a jiní pravěcí plazi žili dnes:

Tak co sousede! berou? berou?

Ti holubi poslední dobou nějak narostli!

Má to stvoření vůbec jízdenky?


Kdy se ten bazén naposled čistil?


Klídek hoši! Je to jen hra světel a stínů!

Na skládce se nám poslední dobou potulujou divný věci.


Zvířata přes silnici už nejsou co bývala.

Zoo v Bojnicích

20. srpna 2011 v 20:10 Zoologické zahrady
Největší Slovenská zoo se nachází nedaleko zámku je opravdu velice vyhledávaným turistickým cílem. Můžeme tu vidět opravdu velké množství působivých expozic. V přední části je rybník vodncíh ptáků, expozice medvědů a kočkovitých šelem. Pavilon primátů (první mládě orangutana na Slovensku). Dále pokračují výběhy brodivých ptáků, Australská zvířena, sloni, nandu, v zadní části jsou pak většinou Evropská zvířata (šelmy a vysoká zvěř). Následují výběhy kopytníků (zebry, velbloudi, koně převalského, vzácné antilopy bongo atd.) Pak už cesta navazuje zase na spodní část. Návštěva této zahrady se určitě vyplatí ovšem musíte (hlavně o víkendech) počítat s velkými návaly návštěvníků.

Dinopark Bojnice

20. srpna 2011 v 19:57 Dinoparky
Tento maličký dinopark se nachází v Bojnicích na Slovensku nedaleko zoo a zámku. Není ovšem jisté zda tu bude napořád a nebo se jedná jen o dočasnou záležitost. Je to vlastně oplocený kousek parku kde se nacházejí statické i pohyblivé modely dinosaurů. Vchází se sem stylovou branou ve tvaru theropodí tlamy. Jsou tu vystaveni - z pohyblivých: Tyrannosaurus, Spinosaurus, Carnotaurus. Ze statických: Coelophysis, Bactrosaurus, Styracosaurus, Stegosaurus, Brachiosaurus a Dilophosaurus. Pokud návšívíte Bojnické atrakce můžete se klidně podívat i sem ale nesmíte očekávat nic obrovského - je to spíše takový dinokoutek. Vstupné stojí 4 eura.

Operace Dino-kuře se zdařila - částečně

20. srpna 2011 v 19:42 Zajímavosti
Nechybělo málo a po světě mohlo běhat Dino-kuře. Harvardsjým vědcům se totiž u zárodku kuřete podařilo navrátit znaky jeho dinosauřích předků. Do vejce totiž prorazil malý otvor do kterého umístil želatinový protein díky kterému se začal zárodek vyvíjet úplně jiným způsobem než obyčejně. Ten zastavil vývoj ve fázi, kdy hlava zárodku procházela dinosauřím stádiem. Do 14 dnů se skutečně vytvořila hlava, na níž byl místo zobáku čenich podobný aligátořímu. Poté byl pokus zastaven (z etických důvodů) aby se dinokuře nevylíhlo.Na univerzitě státu Montana se Jack Horner pokouší stejným způsobem zvrátit vývoj kuřete tak, aby si vytvořilo ocas a končetiny, jaké měli maniraptoři (malí draví dinosauři ze kterých se vyvinuli ptáci).

Obří ptáci žili už za dinosaurů

18. srpna 2011 v 15:37 Nové objevy dinosaurů
Nedávný nález potvrdil domněnku že obří ptáci žili na zemi už v období křídy a ne až po tom co skončila éra dinosaurů. První nález velkého křídového ptáka byl ohlášen už v roce 1998 z Francie. Jednalo se o rod Gargantuavis který vzhledově připomínal pštrosa a žil pře 70 miliony let. Nový nález pocházejí z Kazachstánu však patří ptáku který byl ještě větší a starší než zmíněný Gargantuavis. Byl pojmenován Samrukia nessovi podle mýtického kazašského Fénixe. Zachovala se z něj jen dolní čelist dlouhá 30 cm. Jeho výška je odhadována na 3 metry váha na 50 kg. Žil před 83 miliony let. Jen podle dolní čelisti je těžké rozpoznat zda šlo o létajícího nebo nelétavého ptáka. Jednalo se pravděpodobně o dravce lovícího malé druhy dinosaurů. Pokud to byl skutečně létající pták tak mohl být vážným potravním konkurentem pterosaurů.

Silesaurus

11. srpna 2011 v 15:57 Popisky dinosaurů
Výskyt: pozdní trias v Evropě (Polsko)
Délka: 2,3 metru
Silesaurus (ještěr ze Slezska) byl rodem malého hbitého dinosauromorpha (není to pravý dinosaurus). Zařazení toho živočicha je stále otázkou diskuzí, převládá názor že jde o archosaura příbuzného dinosaurům. Podle jiné teorie patří Silesaurus mezi primitivní dinosaury jako byl třeba Pisanosaurus. Byl to pravděpodobně býložravec nebo spíš všežravec který žil ve skupinách a mohl se pohybovat jak po dvou tak po čtyřech. Jeho úhlavním nepřítelem byl nejspíš velký archosaur Polonosuchus. Kosti Silesaura byla nalezeny v lomu u vesnice Krasiejow nedaleko Opole kde v současnosti stojí obří dinopark. Podlě některých vědců se mohl Silesaurus vyskytovat i na území Česka ale jeho fosilie se tu nedochovaly.Ve kterém dinoparku ho uvidíme?
Jelikož byl Silesaurus nalezen v Krasiejowě tak musí být samozřejmně vystaven ve zdejším dinoparku. Dále ho vystavuje třeba Baltow.

Noví dinosauři v Dino D-day

4. srpna 2011 v 11:42 dinosauří hry
Hra Dino D-day prošla nedávno aktualizací která jí rozšířila o 3 nové hratelné dinosaury, jednu novou mapu a několik dalších změn. Až dosud bylo možné hrát jen za velociraptora, dilophosaura, desmatosucha a někdy pokud na vás padla volba tak i za styracosaura. Teď se ale jejich řady rozšířily. Do Německé dinosauří party přibyl Stygimoloch který na dálku útočí kulometem co nosí na zádech a pro boj zblízka využije svou kostěnou hlavou. Jeho nevýhodou je ne moc velká výdrž. Do spojenecké armády kde dřív žádní dinosauři nebyli přibyl Protoceratops který má zhruba stejné klady a zápory jako stygimoloch. Posledním hratelným dinosaurem je sám Tyrannosaurus rex který se objeví v nově přidané mapě. Ovšem pokud za něj budete hrát záleží na náhodném výběru. Hra za něj je poněkud obtížná. Na dálku může útočit pomocí kulometů co nosí na krku, nebo může ze země sebrat bombu mrštit jí po nepříteli. Pokud se nepřítel dostane až k němu tak ho může srazit na zem mocným zařváním a pak sežrat. Všem dinosaurům byla navíc přidána schopnost značkovat si močí území nebo ulovenou kořist.
obrazek