Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Povídka: Jaderný ostrov

31. května 2011 v 17:08 |  Povídky
Intro:
Kdesi v Tichém oceánu se nachází středně velký sopečný ostrov. Za 2. světové války to bylo oblíbené místo k testování jaderných zbraní (odtud název). Pozděj se radioaktivitou zamořený ostrov zalíbil vědcům z Biosynu kteří tu viděli dokonalé místo na jejich experimenty s klonováním vyhynulých druhů a tak tu vznikl celý laboratorní komplex. Toto vše však zničil tajfun který se nad ostrovem jednou prohnal a všechna naklonovaná zvířata unikla a ovládla ostrov který se stal pro lidi neobyvatelný. Jaderný ostrov byl smazán ze všech map a jeho existenci vláda přísně utajovala.
Postavy:
Tichý oceán - současnost
Nad vodami Tichého oceánu pomalu letělo malé letadlo. Letadlo bylo ovšem kradené. Šéf neblaze proslulé mafiánské organizace Kujawka se totiž potřeboval dostat někam daleko za hranice a tak společně se svými dvěma kumpány a neteří Jenny ukradli letadlo a chtěli se s ním dostat co nejdál aby uprchli před zákonem. Netušil že jeho dva kumpáni Allan a Herman však mají své vlastní tajné plány jak se ho zbavit. Pilot Allan si najednou povšiml že pod nimi se nachází ostrov s velkou sopkou a tak rozhodl že tu na chvíli přistanou. Když se ale blížili k ostrovu najednou zvolal "Co to sakra je?" Přimo na jejich letadlo letělo hejno podivných okřídlených tvorů kteří začali vrážet do letadla, bušit do něj zobáky a jeden to napálil přímo do čelního skla. Byli to Pteranodonti. Allan ztratil nad letadlem kontrolu a to se velkou rychlostí řítilo k zemi.
Allanovi se nakonec podařilo letadlo nasměrovat do husté džungle kde havarovalo přimo mezi stromy. Všichni čtyři pasažéři z něho vystoupili a Jenny se hned děsila "A co teď tady budem dělat?!" Herman jí ale uklidňoval že jak se řítili k zemi že si všiml jakýchsi budov a zřejmně malého přístavu nedaleko odtud. A tak se vydali hned tím směrem. Cesta byla náročná přes hustý prales plný zarostlé vegetace. Allanovi se ale pořád něco nezdálo. Přitočil se ke svému kolegovi a povídal mu "Jako by nás pořád něco sledovalo." "Taky sem si toho všiml" Jejich rozovor však přerušil zděšený výkřik jejih šéfa Artura smíšený se skřeky nějakého tvora. Proti nim vyběhla Jenny - bílá jak stěna a ukazovala do nedalekého houští. Nakoukli tam a co uviděli jim vyrazilo dech. Jejich bývalého šéfa tam na kusy rvali tři dvounozí ještěři s pernatými chocholkami na hlavě. Všude kolem bylo plno krve. Z Artura zbyly jen krvavé cáry. Jeden z Velociraptorů si jich všiml, zasyšel a rozběhl se na ně. Allan, Herman a Jenny prchali jak nejrychleji mohl prodírali se hustou vegetací ale dusot raptoů se přibližoval. Náhle se vegetace před nimi rozhrnula o z ní vyšlo mnohem větší monstrum s velkými deskami na hřbetě - Stegosaurus.
Zastavili se ale jen na zlomek vteřiny a utíkali dál. Raptoři se však zastavili před výhružně se tvářícím stegosaurem. Ovšem ten první a zřejmně nejhladovější se odrazil a chtěl skočit na stegosaura. Ten ho však zasáhl svým ostnitým ocasem a jednou ranou ho usmrtil. Ostatní dravci se stáhli. Allan a ostatní se zastavili až na malé pláni. "Co byli zač?" Ptala se Jenny "myslím že to byli dinosauři - pravěká zvířata" odpověděl jí Herman. Allan a Herman v duchu děkovali raptorům že za ně odvedli špinavou práci - sami totiž plánovali Artura oddělat a převzít moc nad Kujawkou. Jenny to mrzelo ale neříkala nic. Z cesty je vytrhlo zemětřesení. Podívali se a viděli jak ze sopky stoupá hustý černý dým. "Tohle rozhodně není dobré znamení" "Hele támhle už jsou ty budovy" Volala nadšeně Jenny. Když tam dorazili viděli rozsáhlý komplex budov které však už z velké části pohltila vegetace. Na budovách byly všude nápisy "Biosyn" a "Jurassic park" a kdo ví co ještě dalšího. "Co to jako je, nějakej zlej sen?" ptal se Herman. Mezi budovami pobíhalo několi menších dinosaurů a oždibávali vegetaci. Byli to Hypsilophodonti. "Tyhle jsou neškodní" ukliďnoval Allan vystrašenou Jenny když k ní jeden zvědavý hypsilophodon přišel blíž.
Náhle však všichni Hypsilophodonti spozorněli. Jeden výstražně zapískal a všichni se dali na zběsilý utěk. Kromě jednoho který měl zraněnou nohu. Z nedalekého houští se vyřítila tlupa Velociraptorů. Allan jen stačil říct "Pryč!" A už prchali k velké budově - hlavní laboratoři. V patách jim však byl jeden z raptorů. Proběhli rychle ocelovými dveřmi a Allan a Herman je za sebou rychle zavřeli. Rozběhlý raptor vrazil plnou rychlostí do nich a jediné co si z útoku odnesl byla bolest hlavy. "Pojďte sem" zavolal Herman. Na podlaze tu totiž ležely tři lidské mrtvoly už v pokročilém stupni rozkladu. "Divnej způsob usmrcení, jako by jim něco vyžralo mozky a vysálo krev ale těla jsou nedotčený" divil se Allan. "Myslíš že to udělali raptoři?" "těžko, Artura přece roztrhali na kusy, toto je práce něčeho jiného" Z jejich diskuze je vyrušila Jenny. Četla totiž zaprášené poznámky ležící na stole. "Je tu všechno: jak tu testovali jaderné zbraně, pak tu klonovali vyhynulá zvířata a kdo ví co ještě" Ale tohle je zvláštní - četla z poznámek dál "srpen 1989 - náš člověk z Portorika nám zaslal DNA záhadného tvora přezdívaného El Chupacabra. Zkusili jsme ho klonovat. Až 10 pokus dopadl úspěšně. Toto však nebyl dobrý tah. Ten tvor je ztělesněné zlo. Neopatrným krmičům vyžral mozky a vysál všechnu krev." Allan, Herman a Jenny na to z udivením zírali "Těm chlapům tam se stalo uplně to samý" "Musíme pryč". Herman vykoukl z okna. Raptoři se tam pořád potulovali. Allan však dostal nápad, chvíli se s Heramanem radili a pak přišli k Jenny. Allan ji vtiskl do ruky pušky kterých se tu několik povalovalo na zemi a u mrtvol. "Ty Raptory totiž odděláš ty" s těmito slovy ji vyšoupl za dveře a společně s Hermanem prchali druhým východem. Doufal že Jenny odvede jejich pozornost a oni tak nepozorovaně utečou. Ale to se spletli. Z jedné menší stavby se na ně vyřítil rozezlený Velociraptor.
Allan neváhal a složil ho jednou střelou přímo do krku. "Tak vám pánové pěkně děkuju" Ozvalo se jim za zády. byla to Jenny. "Jak si jim utekla?" ptali se oba jako by se vůbec nic nestalo. "Objevil se tam nějaký velký dinosaurus možná Tyrannosaurus rex a ten je zahnal na utěk, jinak by mě jistě sežrali a to všechno díky vám" "Hlavně nesváděj všechno na nás a pojď támhle už je ten přístav!" Všichni tři doběhli až k zarostlému přístavišti. Náhle Herman zakřičel že ho něco táhne a když se Allan otočil už viděl jen vlnění vysoké trávy jak Hermana něco táhne k tomu polorozpadlému baráčku nedaleko. "Ty zůstaň tady" zdělil Jenny a běžel vysokou travou za podivným únoscem. Jenny stála na pláži ale pak hrůzou zbledla. Kousek od ní ležela další lidská mrtvola s vyžraným mozkem a navíc s vyhřezlýma očima. Allan mezitím dohnal Hermana který se mezitím rázným kopnutím zbavil svého trpapitele. Teď oba udiveně zírali na tu podivnou zelenou kreaturu s červenýma očima a ostny na zádech - Chupacabru. Allan vystřelil do vzduchu tvor se lekl, vyskočil až na střechu toho baráčku, zaprskal a seskočil někam do vysoké trávy.
Oba se vraceli zpět k přístavu když uslyšeli Jenny křičet. Rychle přiběhli k ní a uviděli jak už Chupacabra k ní natahuje svou ohyzdnou kostnatou drápu. Allan neváhal a vystřelil. Střela jí zasáhla do paže. Herman rychle přiběhl k Jenny a odvedl jí dál. Druhou střelou mířenou přímo do hlavy ukončil Allan život krvelačné bestie která už si na ně brousila zuby. Všichni tři se vydali k přivázanému motorovému člunu. Když do něj nasedali ozvala se ohlušující rána. Pohlédli na sopku - valil se z ní přímo gigantický mrak černého dýmu a po kráteru stékaly proudy lávy. "Rychle odsud pryč!" Herman nastartoval motor a člun se rozjel. Ozval se další výbuch. Z roztrženého kráteru se řítila pyroklastická vlna a ničila vše co jí přišlo do cesty. Po pláni vyděšeni prchali stegosauři, mezi nimi kličkovali velociraptoři a hypsilophodnoti, pteranodoni se snažili vyletět co nejvýš. Ale ani rychlý útěk dinosaury nezachránil a vlna je strhávala jednoho pod druhém. Už zničila i laboratorní komplex a teď se hnala na moře. Allan, Herman a Jenny sledovali z ujíždějícího člunu rychle se blížící vlnu. Nejdnou se však z mořských hlubin vynořily obří čelisti které uchvátily člun přesně veprostřed a stáhli ho pod vodu i s posádkou. A tak sice unikli členové Kujawky před pyroklastickou vlnou ale skončili v nenažraném kronosauřím žaludku.
Velká sopečná exploze kompletně zničila celý jaderný ostrov ze kterého se stala jen pustá skála bez života uprostřed oceánu.

Konec
Příběh byl napsán podle nápadu majitele webu http://blogorgonopsid.blog.cz/
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 31. května 2011 v 17:21 | Reagovat

Hezké, moc hezký příběh!!! To je na motivy toho mého příběhu? Jinak jsi mi vnukl na to mé téma které jsem napsal na Kryptoraptorovi nápad. Ve čtvrtek udstartuji novou soutěž.

2 HAAS HAAS | Web | 31. května 2011 v 17:21 | Reagovat

Aha, je to podle mého, nepodíval jsem se na odkaz.

3 siamotyran siamotyran | Web | 1. června 2011 v 6:37 | Reagovat

krásný příběh a skvělý konec :)

4 vendac vendac | 5. června 2011 v 7:52 | Reagovat

Fakt geniální příběh!

5 kryptoraptor kryptoraptor | Web | 5. června 2011 v 12:53 | Reagovat

Tenhle příběh na přání už jsem taky dopsal

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
obrazek