Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Duben 2011

Krvavé scénky z dinoparků

28. dubna 2011 v 15:18 Jiné
Snad v žádném dinoparku nesmí chybět nějaké scénke ve které zákeřný predátor (většinou rod Deinonychus) rve zaživa bezbranou kořist (nebo už její mrtvolu) a všude kolem je plno krve. Tyto scénky jsou často velmi populární a návštěvnicky oblíbené a tak každý park nebo výstava chce mít alesoň jednu.
Tady jsou některé nejzajímavější:
A ještě jedna informace navic: Dnes byl oficiálně zahájen provoz dinoparku v Praze na střeše Harfy.

Zoo Lešná sezóna 2011

23. dubna 2011 v 19:02 Zoologické zahrady
Letošní rok můžeme také ve Zlínské zoo očekávat několik novinek. Zrekonstruovány nebo vylepšeny byly některé expozice - třeba v té lachtaní přibyly různé dekorace jako třeba sudy nebo bedny na ryby atd. V Africké části kde vloni vyrostlá velká expozice Etiopie se nyní zase staví a to tentokrát Etiopie 2 která má být hotová až příští rok a ve které budou mj. i hadilovi a surikaty. V Australské části můžeme vidět nový výběh pro vzácné psy novoguinejské. Botanická část byla dokonce zaatraktivněna o modely lebek dinosaurů! Většina ptáků až začíná hnízdit (nanduové, černokrké labutě) někteří už mají mladé - třeba tučňáci jejihž mláďata můžeme při troše štěstí zahlédnout jak vykukují z jeskyní. Že je o zoo stále velký zájem svědčí velké davy turistů a to že se tvoří fronty nejen před pokladnami ale i před expozicemi a v pavilonech.

Poláci chocholačky v Podzámce

22. dubna 2011 v 11:52 Ptáci
Dříve bývali v Podzámecké zahradě jen dva páry poláků chocholaček v zookoutku z nichž jeden kačer se přestěhoval na Moravu. Letos je tomu ovšem jinak. Do Podzámky se totiž nastěhovali další. Na Divokém rybníku (někdy též nazývaném U mola) Jsou hned dvě skupiny těchto kachen jedna má čtyři kačery a jednu kachnu ta druhá dva kačery a kachnu. Obě skupiny se ale dvakrát nemusí. Kromě nich se tu také objevili vzácní poláci velcí kteří ale narozdíl od chocholaček jsou plašší a k molu se vůbec ani nepřiblíží.

Kromě chocholaček a plachých poláků velkých se v blízkosti tohoto rybníka také letos objevil vzácný datel černý.
Co se týče poláka chocholačky co se přestěhoval na Moravu tak ten se tam zdržuje stále a přidal se ke skupině divokých kačerů.

Raptoří hlídka 2/4

17. dubna 2011 v 12:03 Povídky
Pokračování z minulé části.
Situace se stále zhoršuje:

Zvláštní netvor nafilmován

14. dubna 2011 v 15:59 Záhadná zvířata
Nedávno se na internetu objevila fotka podivného tvora se svítícíma očima a vyzáblým tělem. Fotka se získala mnoho příznivců ale také odpůrců kteří tvrdili že se jedná o padělek. Teď se ale záhadné stvoření objevilo znovu a podařilo se ho dokonce natočit. Snímek byl pořízen v kanále a zachycuje zřejmně toho samého tvora co je na fotce. Tvor jakoby vykukuje za rohem a když se kameraman přiblíží tak se vyleká a uteče. Jestli je ovšem video pravé nebo jde o padělek to už je další věc.....


Dinoparková kuriozita

6. dubna 2011 v 12:07 Zajímavosti
Že jsou Polácí zatížení na dinoparky tu asi není třeba příliš rozepisovat. Svědčí o tom že už mají 16 dinoparků a vesele otvírají další a další. To co ale chystají teď je naprosto neuvěřitelné ale přece tomu tak je. "Dinopark" se totiž bude nacházet na dně jezera! Ano je to tak - tudíž bude přístupný jen pro ty co se budou chtít v jezeře potápět. Potápěči teď nedávno už pod vodu instalovali šest dinosaurů včetně Triceratopse s mláďětem a Eoraptora. Modely jsou vyrobeny z vysokopevnostní pryskyřice, jako jsou jachty rovněž barva je odolná vůči vodě. První potápění má začít v květnu. Pro ty kdo holdují potápění tak se park nachází v jezeře Plotki ve městě Pila cca 520 km od českých hranic. Ti ostatní si můžou vybrat z více než 16ti klasických suchozemských dinoparků v celém Polsku.

Dinopark Vyškov - sezóna 2011

3. dubna 2011 v 19:16 Dinoparky
Zima je opět pryč a dinopark ve Vyškově se už opět otevřel. I když je otevřen teprve krátce už sem proudí davy návštěvníků. Hlavní letošní novinkou je obrovský model Diplodoka stojící v centrální části parku vedle modelu Gigantotosaura. Zabírá ovšem tolik místa že už se sem nic dalšího nevejde. Poblíž druhého bufetu narazíme na další dva nováčky - dvojici Mamenchisaurů kteří tu mají i vlastní výběh. Třetí velkou novinkou je trio Stegosaurů umístěné v lesní části parku. Jeden z nich má zraněný plát - možná je to záměrné jako památka na nějaký boj - kdo ví?

Změny které by běžný návštěvník možná přehlédl:
Kromě několika nových modelů se ve Vyškově trochu pozměnilo i uspořádání těch starých. Ve spodní části parku byli mezi sebou prohozeni dva Ornithomimové. Podobného prohození se dočkali i Deinonychové na horním kopci - ti se zdechlinou byli prohozeni s tím vyčkávajícím. Z původní čtvěřice Chasmosaurů tu zůstali jen dva. A nakonec: Brachiosaurus stojící kousek od stánku s cukrovou vatou není nový. Jeho dřívější místo bylo tam kde teď stojí obří Diplodok a tak byl donucen se přesunout sem.
obrazek