Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.V nebezpečných dobách 2/3

7. května 2010 v 16:44 |  Povídky
Postavy:
Postavy
Pokračování z minulého dílu:


V zemi se totiž nacházela trhlina která přes hustý keřový porost nebyla vůbec vidět. Trhlina nebyla moc hluboká takže se nikdo vážně nezranil. Náhle však upoutal Tilianovu pozornost pohyb v nedalekém otovoru Z něj začali vylízat podivní obří brouci asi metr dlouzí. Tilian a Penny začali po nich střílet ale těchto brouků bylo pořád víc a víc a lezli ze všech stran. Profesora Traismara který byl po boji s Austroraptory těžce raněn, obklopilo alespoň 20 těchto švábů a svými kusadly ho úplně rozervali na kusy. Tilian ani Penny mu nemohli nijak pomoc protože sami měli co dělat aby si šbáby drželi od těla a ze skal lezli pořád další a další.
Obří šváb
Náhle se ozvaly jiné výstřely přicházející sezhora. Někdo tam nahoře uviděl jejich kritickou situaci a teď pálil do švábů. Utočící švábi se začali stahovat a ty kteří se nestáhli tak Tilian a Penny roztříleli. Když bylo po boji na okraji strže se objevil Alex Abara a ukázal jim snadnou cestu z průrvy.Když Tilian a Penny konečně vylezli z průrvy Alex jim řekl "vypadá to že jsme přežili jen mi. Měli by jsme najít nějaké vyvýšené místo kde budeme moc zapnou časový portál a zmizet odsud. Tak vyrazili na cestu přes les za kterým doufali budou nějaké kopce. Už byli na konci lese když za sebou uslyšeli dusot. Rychle se schovali za nízké keře. Z lese se vyřítil nějaký obří theropod a hnal se přímo na stádo Argentinosaurů které se páslo opodál. Ani se nesnažil plížit, byl si svým útokem jist. Svými strašnými čelistmi chytil krk jednoho sauropoda který se o něco vzádlil od stáda a jedním stiskem ho překousl a usmrtil ho.
Obří theropod zabíjí Argentinosaura
Tilian odhadoval jeho délku na 20 metrů. "Co je to zač?" ptala se Penny. Tilian na to že neví možná to je nějaký druh co dosud nebyl objeven. Všichni tři se raději odplížili pryč. Oblohu náhle protnul divný zvuk. Znělo to jako dodělávající motor letadla. Letadlo? a v pravěké Patagonii? Opravdu jim nad hlavou proletěl nějaký výzkumné letoun ale havaroval se nedalekým hájkem. Tilian zpozoroval na obloze podivné zablesknutí. Určitě to byla anomálie. "Copak to nikdy neskončí?" pomyslel si . Už si ale musel pospíšit protože Penny a Alex běželi už přes hájek směrem do míst kam dopadlo. Přišli ale už příliš pozdě. Letadlo mezitím obléhala trojice  Megaraptorů. Jednoho pilota už zabili a rvali se o jeho mrtvolu. Druhý se pokoušel útect ale rychlý Meagarptor ho dohnal a svými čelistmi mu zlomil vaz jen to křuplo.
Megaraptoři obléhali letadlo
Náhle se vznítila nádrž benzínu a letadlo explodovalo. Dva Megaraptory to zabilo a třetí se dal na útěk. Tilianovi, Alexovi a Penny nezbylo nic než pokračovat v cestě. Penny a Alex měli divné tušení "kde se vzalo letadlo v druhohorách? a ten podivín Tilian Jurakowski? jak ten se sem dostal?" Z přemýšlení je vytrhlo Tilianovo zavolání "Jsme u cíle tady ten váš časový portál jistě bude fungovat! Alex začal nastavovat portál. Nebe se najednou zatáhlo a bylo až nepřirozeně černé, dusno bylo k nevydržení, jistě se blíží pěkná bouřka. V lese náhle něco zapraskalo a vyřítil se z něj Carnotaurus. Tilian se odvázal fáč z hlavy, stejně už ho to zranění nebolelo a začal s ním mávat na Carnotaura. Penny po něm začala střílet ale střely se odrazily od jeho pancíře. Začalo pršet. Portál se konečně zpustil a Alex proběhl jako první Tilian ho následoval. Penny chtěla běžet taky ale mezi ní a portálem stál rozzuřený Carnotaurus.
Rozzuřený Carnotaurus stál mezi Penny a portálem
Déšť zesílil v prudkou bouři. Blesky křižovaly oblohu. Penny začala střilet po Carnotaurovi plný zásobník. Ten se však po ní rozehnal a uchvátil ji svou zubatou tlamou a mrštil s ní o zem a smrtelně jí zranil. Pak už si jí jen přidržel zadní nohou a začal jí žrát. Jeho pozornost teď upoutal otevřený časový portál. Mezitím na drtuhé straně portálu, v roce 2200 čekali Alex a Tilian na Penny. Místo ní se však v portálu objevila zkrvavená Carnotauří tlama...

Pokračování příště
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 7. května 2010 v 18:19 | Reagovat

Ty jo! Zajímavý příběh!

2 juriju juriju | E-mail | Web | 7. května 2010 v 21:13 | Reagovat

Zajímavé a pěkně napínavé!!

3 blaidd blaidd | 8. května 2010 v 10:47 | Reagovat

Pěkný ale bylo by dobrý používat v článcích perexy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
obrazek