Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Prosinec 2009

Turf wars

31. prosince 2009 v 16:06 dinosauří hry
Hlavní náplní této hry jsou dinosauří zápasy. Můžete tu hrát za Tyrannosaura, Stegosaura, Majungathola, Utahraptora a Pachyrhinosaura. U Majungathola si můžete ještě vybrat mezi samcem a samicí. Cílem je porazit ostatní dinosaury a dovést toho vašeho k vítězství. Každý dinosaurus má svoje útoky: Stegosaurus dává rány ocasem, Utahraptor kope svým drápem, Majungatholus dává rány svou hlavou atd.Tuto hru si můžete přimo zahrát tady http://www.history.com/content/jurassic-fight-club/turf-wars-game


Jedovatí dinosauři existovali

29. prosince 2009 v 12:09 Nevšední pohled na dinosaury
V Jurském parku zabíjel Dilophosaurus svou kořist jedem. Tato zcéna vzbudila pozdvižení protože neexistoval přesvědčivý důkaz. Nedávno byl objeven Sinornithosaurus který sice s Dilophosaurem nebyl příbuzný jeho příbuznými jsou Raptoři a ptáci. To co je ale na něm zajímavé jsou zvláštní zakřivené zuby a jejich uspořádání které je stejné jako u jedovatých hadů. Vědci se domnívají že prohlubně kdysi obsahovaly jedové žlázy, ze kterých jed prýštil kanálky do zubů. Sinornithosaurus tak mohl zaútočit i na větší kořist - stačilo jedno kousnutí které ji ochromilo a on ji mohl vklidu dorazit. Sinornithosaurus má ale blíže k ptákům než k hadům. Jedovatých ptáků je velmi málo - jen několik tropických pěvců získává na obranu jed z rostlin.

Trespasser - Beta verze

28. prosince 2009 v 18:03 dinosauří hry
Všechny tyto levely (kromě jednoho) jsou v originální hře. Tady ale vypadají jinak liší se umístěním vegetace, staveb dinosaurů, krajiny a některé mají těch odlišností ještě více.

Beach (Pláž)
Level se dost podobá konečné verzi. Brachiosauři jsou ovšem o něco menší a zkratka přes jejich údolí zatím neexistuje. V tomto levelu není ani jeden Velociraptor.
Jungle road (Silnice džunglí)
Tady už nějací Velociraptoři jsou ale opět jich je méně. Parasaurolophus má nejen tady ale ve všech betáckých levelech zvláštní držení hlavy díky kterému připomíná spíše Iguanodona. Další zajímavou změnou je zkratka spojující údolí Parasaurolopha a údolím Brachiosaura - tedy budoucím údolím Brachiosaura místo něj je tu totiž Stegosaurus
Industrial jungle (Průmyslová džungle)
Ze začátku je dost podobná konečné verzi. Občas se tu nějaký strom vznáší ve vzduchu. Údolí Tyrannosaura i Albertosaura jsou ale mnohem zarostlejší. Zvláštností je to že tady všichni velcí masožravci jsou zaujatí Parasaurolphy a vás napadnou jen když se přiblížíte. V originále útočí jen na vás a býložravce sejmou jen když jim projde před hubou.
Town (Městečko)
Změny jsou hlavně v rozmístění a vzhledu některých budov. T. rexové tu žádného Parasaurolopha nemají - budou bojovat jen mezi sebou. Na Raptořích pláních není tolik červených Raptorů a v šachtě u přehrady chybí Greenwaldova mrtvola.
Pine valley (Borové údolí)
Tenhle level mnoha tváří zřejmě ve své nejlepší podobě. Je mnohem zarostlejší jsou v něm Stegosauři, Triceratopové, červení Velociraptoři a jeden zelený T. rex. Žadní horští raptoři a T. rexové z jiných verzí PV tu nejsou. Dalším milým překvapením je elektrárna - žádná ruina ale normální komplex budov, potrubí, stavidel, parních turbín a kdoví čeho ještě. Téměř na konci levelu je Stegosaurus který se ani nehne a je jako socha.
Na ukázkách jsou zdejší druhy dinosaurů a elektrárna.
Lab (Laboratoř)
Zásadní změna je ta že tu chybí úvodní lesík a v něm T. rex hodující na Triceratopsovi - tuhle scénu jsme si užili v předchozím levelu.Začíná se tedy až v přístavu u kontejnerů kde žijí Velociraptoři Jinak je level prakticky totožný až na pár menších změn.
Ascent 1 (Stoupání 1)
Tento level se vytasil úplně jiným začátkem - úzké údolí s havarovaným autem, několika čerevenými Velociraptorem a jedním Stegosaurem který spadne od někud z výšky. Pak už následuje staré známé údolí s Albertosaurem a mraky červených Velociraptorů až k pyramidě kde čeká T. rex. Zajímavost: v tomhle levelu nejsou horští Velociraptoři a je tu jen jeden Albertosaurus. V konečné verzi jsou dva a je tu alespoň 10 horských raptorů.
Ascent 2 (Stoupání 2)
První změna je že v prvním údolí se pohybuje Albertosaurus (v konečné verzi přešel do předchozího levelu). Cesta je stejná jen jsou v ní nezacelené trhliny což je velký problém. Na začátku výšlapu do hor stojí něco co připomíná šibenici.
Summit (Vrchol)
Celý level je téměř totožný jako konečný jen tu je jedna podstatná změna: obří Raptor na vrcholu totiž není červenočerný ale je zbarven úplně stejně jako horský Raptor jen je mnohem větší.

Rychlá obleva v Tatrách

26. prosince 2009 v 18:41 Jiné
Všude plno sněhu, teploty -14°C
O dva dny později: teploty vyletěly prudce nahoru, sníh rychle taje.

3 dinosauři v jednom

18. prosince 2009 v 12:32 Nevšední pohled na dinosaury
Nedávné výzkumy ukázaly že tlustolebí dinosauři Stygimoloch a Dracorex nejsou ničím jiným než nedospělými jedinci Pachycephalosaura. Vědcům bylo totiž divné že na jednom místě v oblasti Heel Creek vedle sebe žily tři podobné dinosauří druhy. Nejdříve se domnívali že Dracorex je vlastně samice Stygimolocha (oba totiž mají kromě kostěné lebky ještě rohy). Potom však vyslovili doměnku že Stygimoloch i Dracorex jsou vlastně jen nedospělí Pahcycephalosauři. Ovšem další zvláštností je to že Pachycephalosaurus už nemá tak vyvinuté rohy jako Dracorex a Stygimoloch.

Další noví dinosauři

14. prosince 2009 v 15:43 Nové objevy dinosaurů
Tawa hallae
Tento theropod žil v Novém Mexiku ve svrchním Triasu. Byl pojmenován podle slunečního boha kmene indiánů Hopiů. Dinosaurus má znaky jak primitivních teropodů jako Herrerasaurus tak i pokročilejších theropodů. Tawa se zřejmě nachází někde napůl cesty mezi nimi. Byl nalezen na známém nalezišti Ghost ranch které je známé mnoha nálezy Coelophysise. Jeho výskyt tady naznačuje migraci těchto dinosaurů po světě když se ještě Pangea nerozpadla.
Tethyshadros insularis
Toto je nový člen rodiny Hadrosaurů (kachnozobých dinosaurů) jehož téměř úplná kostra byla nalezena v Itálii. Narozdíl od obrů jako Edmontosaurus dosahoval Tethyshadros mnohem skromějších rozměrů. Jednalo se patrně o zakrslou ostrovní formu. Žil před 70 mil. lety tedy v závěru dinosauří éry. Jeho zvláštnosti jsou: třiprstá přední končetina (ostatní mají 4 prsty) a bičovitý ocas.
Leshansaurus qianweiensis
Tento nový druh velkého theropoda byl nalezen v Číně. Mezi jeho příbuzné patří Sinraptor, Allosaurus, Eustreptospondylus a další podobní theropodi. Zatím se toho o něm moc neví jen že má zvláštní znaky v oblasi lebky.

Výstava dinosaurů Olympia

12. prosince 2009 v 11:49 Výstavy
Tuhle výstavu můžeme navštívit v nákupním centru Olympia v Brně. Nachází se poblíž prodejny Asko. Je tu vystaveno asi 30 modelů nejrůznějších dinosaurů od malého Archeopteryxe až po obřího Brachiosaura který ční až ke stropu. Dále tu jsou Stegosaurus, Ceratosaurus, Iguanodon, Carnotaurus, T. rex, Triceratops a další. Z těch málo vystavovaných tu jsou Pelecanimimus, Huyangosaurus, Alvarezsaurus a Eustreptospandylus. Skoro všechny modely jsou ozvučené a pohyblivé. Výstava trvá do konce února.

Trespasser - další levely 2

10. prosince 2009 v 16:55 dinosauří hry
Tyto levely lze opět najít na internetu
Pine valley v mlze
Trasa je skoro stejná ale zbytek je úplně jiný. Narazíte tu na tři rasy raptorů černobílí modrofialoví a hnědočerní. Poslední jmenovaní jsou tu ale jen tři stráží takovou chatku - všude samá krev v chatce je Greenwoldova tabule. V elektrárně kromě černobílých raptorů potkáme i červeného Triceratopse. Cestou nalevo od elektrárny dojedme do údolí Brachiosaurů a Parasaurolophů. V tomhle levelu je jen jeden T. rex a několikrát se stalo že ho přemohla přesila černobílých Velociraptorů.
Pine valley v zimě
Level Pine valley tentokrát ve sněhu. Pobíhají tu červení a horští Velociraptoři. Za bránou čeká obrovský T. rex. Level je ale asi v půlce jakoby useknutý. Stromy i dráty el. vedení najednou mizí je tu jen bílá pláň. Pokud se vám podaří dostat až do míst kde stávala elektrárna najdete tu jen jednu stavbu, les a pěkně hladového Tyrannosaura.
TC isle (Ostrov TC)
TC ostrov je malý ostrůvek nacházející se zřejmě nedaleko hlavního ostrova. Celý většinou je ponořený v mlze. Z dinosaurů tu žijí hnědí Velociraptoři, Gallimimus, Compsognathus, Dilophosaurus a Parasaurolophus. Je tu také maják na pozorování Pteranodonů. A v pohoří se nachází základna.
Trespasser legacy (Odkaz Trespasseru)
Tohle je poměrně dlouhý level i když vlastně se jedná jen o nekonečný pohod džunglí a bloudění v keřových bludištích. Občas se objeví nějaká stavba, rokle, ohrazení nebo korytao vyschlé řeky. Narazíte tu na dva typy zelených Velociraptorů, v jeskyni číhají hnědí Raptoři a také se tu potuluje několik Parasaurolophů.
Bludiště
Tenhle level je vhodný zřejmě jen pro milovníky bludiští a sice že je to vlastně jedno obrovské kamené bludiště. Jen na začátku je jeden Velociraptor který vás ale nenapadne. V údolí se schovává ještě Tyrannosaurus
Pláž v pralese
Jedná se vlastně o dostání se z pralese plného hnědých Velociraptorů. Musíte se dostat pře drátěný plot ( v jedné části je otvor na prolezení) ke stavbě tu ale střeží hnědý Tyrannosaurus podle hry Jurassic park operation genesis.
Jezírko
Další z malinkých levelů. Skládá se z hustě zarostlé džungle a jezírka uprostřed s lávkou. V čem je ale tento level zajímavý je to že zdejší Velociraptoři a Tyrannosaurus vypadají jako ti ze hry Jurassic park operation genesis.
East dock (Východní přístav)
Vzpomínáte na zcénu z Jurského parku kde Denise Nedryho který pašoval dinosauří embrya sežral Dilophosaurus? Teď máte ale k dispozici pušku tak se ho zbavte a můžete pokračovat dále ale pěšky. Cestu vám zkříží zamčená brána (vypínač je naštěstí vedle) a pak taky mnoho neodbytných hnědých Velociraptorů. Hlavně v přístavu je jich až nepříjemě mnoho a oběvují se znenadání a pěkně vysoko skáčou.
Pine valley original (Borové údolí - originální level)
Tohle je teda originální verze levelu Borové údolí ze které později vznikly ostatní verze. Začíná se jako obvykle: nahoře u vrat. Postupně scházíte po asfaltce dolů do údolí kde se několik červených Velociraptorů zabývá mršinou horského Raptora. Za bránou se potuluje obří T. rex. Pak už můžete jen sledovat dráty elektrického vedení které ale za chvíli také končí a v místech kde stávala elektrárna už není zhola nic jen pláň.

Král dinosaurů

8. prosince 2009 v 16:50 Kreslené seriály
V různých částech světa se začaly objevovat kouzelné karty pomocí kterých se na zemi opět začínají vracet dinosauři. Objevili se třeba v pralese, v horách, v muzeu ale i v televizním studiu. Hlavní hrdinoé Max, Rex a Zoe se skamarádí s dinosaury Triceratopsem Zoubkem, Carnotaurem Esem a Parasaurolophem Parisem. Společně bojují proti organizaci Alpha vedené ješitnou Uršulou kteří odchytávají dinosaury pro starého doktora Z. V seriálu se objeví mnoho dinosauřích druhů třeba Tyrannosaurus, Spinosaurus, Saichania, Saltasaurus, Carcharodontosaurus, Maiasaura, Utahraptor a další. V druhé sérii se jejich nepřáteli stanou Vesmírní piráti Gavro, Sekačka a Foolcape se svými bojovými dinosaury dinosaury.
Vesmírní piráti

Mbielu-mbielu-mbielu

6. prosince 2009 v 11:36 Záhadná zvířata
Podle tvrzení domorodců by snad v Afrických pralesích přežívaly všechny velké dinosauří skupiny. Už odtud byla hlášena pozorování sauropodů, theropodů, ceratopsidů i pterosaurů. Nesmí tedy chybět ani Stegosaurus i když v jeho případě je to málo pravděpodobné. Svědci tohoto tvora popisují jako velké zvíře s trojúhelníkovými vyvýšeninami na zádech. Jelikož ho vždy pozorovali ve vodě o jeho celkovém vzhledu nevěděli. Jméno Mbielu-mbielu-mbielu znamená zvíře s prkny roztoucími ze zad. Jeho pozorování však bylo stále vzácnější a vzácnější a dnes možná už vyhynul nebo má k tomu blízko.


obrazek