Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Další druhy kachen

9. listopadu 2009 v 16:31 |  Ptáci
Ostralka štíhlá
Tahle středně velká kachna se u nás objeví jen vzácně. Kačer je šedohnědý s bílým krkem a tmavě hnědou hlavou. Kachna je nenápadná. Kačer má také docela dlouhý ocas. Obývá většinou sever a přes Čr jen protahuje. V některých zoo se s ní ale setkáme zblízka. Stejně jako jiné kachny se zdržuje u vodních nádrží s bohatou vegetací.
Lžičák pestrý
Tahle kačka si vysloužila své jméno díky zobáku který skutečně připomíná lžíci. Kačer svojí kovově zelenou hlavou připomíná kačera kachny divoké lze je ale bezpečně rozlišit díky zobáku. V létě je kačer zbarven hnědě stejně jako kachna. Vyskytuje se i v česku ale je celkem vzácný. Vzácně také vydává zvuky.
Zrzohlávka rudozobá
Tahle kachna patří do rodiny potáplivých kachen stejně jako poláci. Kačer má nápadně oranžovou hlavu, pestré peří a ostře červený zobák. Jako u většiny kachen je i u Zrzohlávek samice hnědá a nenápadná. U nás je docela běžná ale není tak snadné ji spatřit jako třeba kachnu divokou.
Polák velký
Tahle celkem velká kachna žije v celé Evropě a Asii a je běžná i u nás. Kačer má hnědou hlavu, šedočerné tělo a červené oči. Podobně jako jiní poláci se i tenhle za potravou potápí na dno. Žije v hejnech.
Polák peposaka
Tenhle zajímavý druh kachny žije v Jižní Americe ale setkat se s ním můžeme i v mnoha zoologických zahradách v Čr. Kačer má většinu těla zbarvenou černě. V té černé jesně svítí ostře červený zobák s velkým hrbolem na jeho kořeni. Kachna je jako vždy hnědá. Je blízce příbuzný se zrzohlávkou.
Morčák bílý
Tahle malá kachna žije převážně na severu. Kačeři jsou bílí s černými čárkami jednou velkou černou skvrnou v oblasti oka. Kachny jsou šedočerné s hnědou hlavou. V létě jsou tak zbarveni i kačeři. Za potravou se potápí. V Čr byl spatřen jen vzácně.
Kachna zakrslá
Tahle malá kachna se u nás běžně chová. Patří mezi nejmenší domestikované kachny. Může mít mnoho barevných variací - bílé, černé, různě strakaté a mohou být i zbarvené jako divoké kachny ale od nich se odlišují tím že jsou mnohem menší. Kvákaní těchto kachen je velmi hlasité a slyšitelné do velké dálky.
Kachna domácí
Snad nejznámější s domestikovaných kachen. Velká ve většině případů bílá kachna se u nás chová většinou pro maso a vejce. Na jejich chov jsou postavené kachní farmy kde můžeme vidět stovky těhle kachen. V těchto velkochovech narazíme hlavně na kachnu pekingskou. Její předchůdci byli divoké kachny. Káčátka bílých kachen jsou žlutá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abby SB Abby SB | Web | 9. listopadu 2009 v 17:13 | Reagovat

Když ono je jich tolik,ž e se to v tom nevyznám xD

2 Icave // ... z Mossy Plains Icave // ... z Mossy Plains | Web | 13. listopadu 2009 v 11:03 | Reagovat

Kéž by zůstala mláďaty - ta kachňátka. x) Jsou to prostě taková roztomilá žlutá hebounká klubíčka. x) Já nemůžu uvěřit, že se kachnata využívala v jedné době místo toaletního papíru. :D "Použitá" kachnátka se umyla a byla takhle používána znova a znova, dokud nevyrostla... :D

3 Kdesou Kdesou | E-mail | Web | 1. března 2012 v 11:56 | Reagovat

Uprostřed ničeho...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
obrazek