Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Pachycephalosaurus

9. srpna 2009 v 12:27 |  Popisky dinosaurů
Výskyt: svrchní Křída v Severní Americe
Délka: 5 metrů
Pachycephalosaurus (tlustohlavý ještěr) patřil mezi největší zástupce své skupiny. Přesto se jeho kosti nalézají vzácně a tak je jeho vzhled odvozován od jeho menších příbuzných jako je např. Stegoceras. Důvod proč jsou kosti Pachcephalosaura tak vzácné je zřejmě ten že žil v pouštích nebo v horách kde jsou špatné podmínky pro fosilizaci. Když byl poprvé objeven vědci si mysleli že tento dinosaurus byl díky velké hlavě velmi inteligentní. Ve skutečnosti ji však tvořila 25 cm dlouhá kost která tlumila nárazy když se dva Pachycephalosauři srazily dohromady. Některé teorie to ale vyvracejí protože by si mohli vážně poškodit mozek a tvrdí že se sráželi spíše do boků.
Veselý popis Pachcephalosaura podle hry Dino Island
Tento dinosaurus není jenom paličatý on má opravdu hlavu jako palice: kostnatým výběžkem na hlavě který chrání lebku dokáže silně zasáhnout útočníky! Díky přirozené hbitosti je ideálním stvořením pro představení.
Ve kterém dinoparku ho uvidíme?
Pachycephalosaurus je v dinoparcích docela běžný. Vystavují ho: Plzeň, Vyškov, Ostrava, Bratislava, Kleinwelka u Budyšína.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 T-Rex T-Rex | E-mail | 17. dubna 2010 v 21:11 | Reagovat

mit takovou lebku tak by se me ani nedotkli a to bych bylnejmensi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
obrazek