Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Archaeoraptor - nejznámější podvrh v dějinách paleontologie

2. srpna 2009 v 15:03 |  Zajímavosti
V roce 1999 byl v Číně ohlášen nový nález. Zkamenělina kterou nalezli vypadala jako něco mezi theropodním dinosaurem a ptákem. Ihned vypukla velká senzace protože si všichni mysleli že byl konečně nalezen chybějící článek mezi dinosaury a ptáky. Nález byl pojmenován Archaeoraptor. Jenže! Když paleontologové zkamenělinu detailně prouzkoumali zjistili že že přední a zadní část pocházejí každá z jiného zvířete. Jistý čínský sběrač fosilií totiž lepidlem slepil k sobě přední část pravěkého ptáka rodu Yanornis a zadní část z malého theropoda. Když byl podvod odhalen byla z toho akorát velká ostuda. Od té doby je každý podobný nález podrobně prostudován. Tak to bylo i s nálezem čtyřkřídlého Microraptora u kterého se naštěstí potvrdilo že je skutečně pravý.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mr.Lvíček Mr.Lvíček | Web | 4. srpna 2009 v 12:48 | Reagovat

ahoj na blogu mám nový časopis podívej se na něj ahoj.

2 HAAS HAAS | 5. srpna 2009 v 19:35 | Reagovat

Tento článek má opravdu úspěch!!!!!!!!! -Seděl jsem u něho 2 a půl hodiny, a stále četl. Myslím si , Deinonychu, že je to pravda, protože jsem četl článek na nějaký stránce o současných ptácích, na jméno stránky už si ale nevzpomínám, ale potvrdily to dva chlápci. :- Jo mimochodem, na blogu budu mýt trochu zmatek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Buď tam bude Tatzelwurm nebo Putování s dinosaury. Tak já Ti dám vědět ten den, kdy tam bude novej článek. A ještě něco:budu psát tobě jenom na tejto stránce (Archaeoptor-nejznámnější podvrh v dějinách paleontologie)... TAK PŘIJĎ!!!!!!!!!!!

3 HAAS HAAS | 6. srpna 2009 v 18:07 | Reagovat

Deinonychu, už jsem se rozmyslel, co na tý mý stránce bude jako první! Hlavně mi to prosím ohodnoť jako první člověk a napiš k tomu komentář.Jo, bude to Tatzelwurm, a možná zjistíš něco novýho, takže to třeba budeš moc, přidat do svojí rubriky. No, mimochodem, mohly by jsme třeba spojit blogy, zrušit tyto jména blogů a nazvat je Deinonychův a HAASův blog o přírodě nebo tak nějak. Na tohle mi prosím odepiš na FOTOGALERII BBC, jo???

4 HAAS HAAS | 8. srpna 2009 v 11:44 | Reagovat

Dneska jsem na blogu udělal ve fotogalerii BBC a v popisech pravěkých zvířat nové články, tak tam přijď!!!!! A taky moc díky za nový komentář od tebe, Deinonychu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
obrazek