Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Duben 2009

Vetřelec

28. dubna 2009 v 17:47 Zajímavosti
Vetřelec je tvor mimozemského původu který se oběvil ve filmech Vetřelec, Vetřelci, Vetřlec 3, Vetřelec - vzkříšení a vetřelec vs predátor 1 a 2. Normální vetřelec je vysoký přes 2 metry a jeho zbarvení se pohybuje od černé po tmavě hnědou. Místo krve má kyselinu a místo jazyka ještě jednu čelist. Zvláštní je vývoj vetřelců. Z vejce se vylíhne parazit který si musí vyhledat hostitele (nejlépe člověka) kterému se přichytí na obličej a naklade embryo. To až se vyvine tak vyleze z hrudi hostitele ven a pak se musí mít na pozoru dokud nedospěje.Vejce klade královna která je mnohem větší a chytřejší než normální jedinec. Vetřelci jsou také oblíbenou kořistí jiných mimozemských tvorů - Predátorů jejichž životní vášeň je lov.


Hned 6 nových dinosaurů

23. dubna 2009 v 12:34 Nové objevy dinosaurů
Beishanlong grandis
Takto zní název nového druhu ornitomimosaura který žil v Číně v období spodní křídy. Nejbližším příbuzným tohoto dinosaura byl Harpymimus dalšími příbuznými byli i Ornitomimus a Strutiomimus z Ameriky. Beishanlong je zároveň největším pštrosím dinosaurem (Ornitomimosaurem) kterého známe.
Levnesovia transoxiana
Nový druh Hadrosaura který žil v místech dnešního Uzbekistánu. Byl příbuzný rodu Bactrosaurus ale narozdíl od něj měl vysoký lebeční hřeben a chyběly mu trny na hřbetních obratlích.
Xiangguanlong baimoensis
Tento nový Čínský dinosaurus představuje zřejmě evoluční článek vedoucí ke stále se zvětšujícím Tyrannosaurům. Začínají se u něj objevovat znaky typické pro Tyranosaury např. ostrý kolmý hřeben na temenní kosti, typicky hranatá základní stavba lebky nebo ohnutý konec ocasu. Svým čenichem připomíná Aliorama.
Helioceratops brachygnathus
Nový člen rodiny rohatých dinosaurů (Neoceratopsia) žil v Mongolsku. Jeho jméno můžeme přeložit jako sluneční rohatá tvář s krátkou čelistí. Vzhledově připomínal Auroraceratopse ale byl mnohem pokročilejší.
Ruyangosaurus giganteus
Obrovský sauropod z rodiny Titanosaurů který žil v Číně a se svými 30 metry délky by se mohl stát největším Asijským dinosaurem. Tento dinosaurus vykazuje řadu podobností z jihoamerickým obrem Argentinosaurem.


Alvarezsaurid
Jelikož poslední nováček ještě nebyl pojmenován tak je zatím označován jako Alvarezsaurid člen skupiny theropodů s výraznými ptačímy znaky. Žil v Argentině ve svrchní Křídě. Společně s kostmi byly nalezeny i vaječné skořápky.

Pravěk útočí

18. dubna 2009 v 16:01 Kreslené seriály
Děj tohoto sci-fi seriálu se točí kolem podivných anomáliích které se začaly zničehonic objevovat a tvoří jakousi časovou bránu ze současnosti do pravěku. Dohromady se dá tým odborníků kteří se snaží tuto záhadu vyřešit. Seriál vychází u nás na 6 dvd každý čtvrtek. V každém díle se objeví jiná anomálie která otvírá jinou epochu. Popvé se objevili Permští ještěři - Gorgonopsid, Scutosaurus a Coelurosauravus(1 díl) následovali obří Karbonští pavouci a stonožka Anthropleura(2 díl), potom se ukázali obyvatelé Křídového moře - Mosasaurus a Hesperornys(3 díl), následovali ptáci Dodo i s jejich parazity(4 díl), po nich přišel Pteranodon a pterodaktylové(5 díl) a nakonec to byla zvířata z budoucnosti a Permští ještěři (6 díl). Vzhledem k otevřenému konci 6 dílu je možné že se ještě dočkáme dalších dílů.
Výstava dinosaurů Ostrava

12. dubna 2009 v 12:18 Výstavy
V Ostravském nákupním centru Avion shooping-park narazíme až do 20 dubna na stádo dinosaurů. Dinosauři tu slouží zřejmě jako upoutávka na připravovaný dinopark Ostrava - Doubrava který se otevře v létě. Jsou tu vystaveni: Pachycephalosaurus, Triceratops, Pteranodon, Compsognathus, Coelophysis, Edmontonia, Maiasaura a Stegosaurus. Na dvojici Coelophysisů narazíme i v přilehlé Ikei.Dinopark Rybnik

12. dubna 2009 v 12:07 Dinoparky
Tento čerstvě otevřený dinopark najdeme za Polským městem Rybnik v obrovském sportovním areálu. Dinopark sám o sobě není moc velký takže jeho prohlídka určitě nikoho neunaví což ještě potvrzuje skutečnost že v celém dinoparku je mnoho odpočívadel. Co se týká dinosaurů tak tu narazíme na podobné druhy jako v jiných Polských dinoparcích - Tyrannosaurus, Triceratops, Iguanadon, Kentrosaurus, Dimetrodon, Vulcanodon, Coelophysis atd. Pro čechy je velkou výhodou že park leží asi jen 30 km od hranic.
Zoo Brno - novinky

5. dubna 2009 v 10:58 Zoologické zahrady
Co můžeme letos očekávat v Brněnské zoo? Tak třeba že medvíďata Bill a Tom už tu nebydlí v jejich výběhu už zase žijí jeho původní obyvatelé. Na začátku v místech kde kdysi bývala alej šelmiček se staví nové výběhy pro medvědy kamčatské a také nová expozice pro surikaty které jsou zatím ve vrchní části zoo. Otevřely se tu nové výběhy pro rysy a rosomáky. Naproti bobrům vyrostla nová expozice pro vzácné jařáby mandžucké a skoro na začátku je nový výběh pro mary stepní. Z nově narozených mláďat tu můžeme vidět mladou žirafu, malé zebry nebo malého bizona.Kachní invaze na Moravě

5. dubna 2009 v 10:46 Ptáci
V těchto dnech můžeme u Moravy vidět kachny které si klidně vylezou až na břeh kde vyhlížejí kde jaký kus pečiva. A rozhodně jich není málo. O nějaký ten kus rohlíku tu bojují i rackové a holubi kteří se ale drží spíše v ústraní.

obrazek