Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Březen 2009

Nový nález dinosaura z Japonska

29. března 2009 v 8:41 Nové objevy dinosaurů
Přes 160 dinosauřích kostí bylo nalezeno na Japonském nalezišti Fukui. Mezi nejcenější nálezy patří téměř kompletní mozkovna a zadní noha Theropoda příbuzného Dromeosaurům a Raptorům který byl dlohý asi 1,7 metrů a žil před 120 mil. let v období spodní křídy. Je zřejmé že tento dinosaurus (který zatím čeká na pojmenování) zastupoval v Japonsku stejnou funkci jako Deinonychus v Americe a Velociraptor v Mongolsku.


Další kreslené seriály

23. března 2009 v 16:46 Kreslené seriály
Sylvester a Tweety
Příhody žlutého kanárka Tweetyho který si spokojeně žije ve své kleci a rád si prozpěvuje. Na něj má však zálusk mazaný kocour Sylvester. Sylvester už vymyslel mnoho plánů jak Tweetyho chytit ale všechny se nakonec obrátily proti němu.
Dráček Soptík
Malý dráček Soptík by se velice rád stal požárníkem. To se ovšem vůvbec nelíbí jeho otci - starému a mrzutému draku Dejmalovi který zase rád všechno zapaluje. Soptík vyzkoušel už mnoho zaměstnání ale to vysněné požárnické mu stále uniká.
Jimmy cool
Příběhy kluka Jimmyho který žije v jednom z nejhorších měst na světě - ovládaným diktátorským čertem Luciem. Jimmy však se svými kamarády Heloisí a Beezym pořád provádějí Luciovi nějaké lumpárny které ho dovádějí k šílenství.
Detektiv Conan
Příběhy Conana který je asistentem detektiva Mooriho - ten ale většinou nevyřeší skoro nic protože všechny vraždy a jiné zločiny za něj vyřeší právě Conan který je mnohem chytřejší než se zdá. Se svými kamarády založil "partu malých detektivů"
Bláznivé závody
V tomto seriálu se pořádají ty nejbláznivější závody na světě. Každý tu má totiž svůj originální dopravní prostředek. Třeba tu závodí šílený vynálezce, neandrtálci, dřevorubec s bobrem anebo padouch Dick Dastardly a jeho zlomyslný pes Mutley.
Mumínci
Příhody hrochům podobných zvířátek - Mumínků která žijí spokojeně ve svém údolí a zažívají tu různé příhody. V údolí také žije klokan Ňuf, malá Majka, cestovatel Šňupálek, pan Bambula, neviditelná Nini a další obyvatelé.
Mumínci
RintinŤulpas
Tento pes si o sobě myslí jak je chytrý a geniální. Vy skutečnosti je to ale popleta který více věcí pokazí i když myslí že je udělal výtečně. Někdy doprovází pistolníka Luckyho Luka a bojuje s ním proti bratrům Daltonům
Šmoulové
Malí modří trpaslíci šmoulové žijí v lese v houbové vesnici. Každý šmoula se jmenuje podle své povahy třeba: Silák, Mrzout, Farmář, Lenoch, Taťka šmoula atd. Hlavním nepřítelem šmoulů je čaroděj Gargamel a jeho kocour Azrael.
Digimon
Seriál o partě dětí kteří se dostanou do zvláštního světa kde žijí digimoni. Někteří se s nimi spřátelí a pomáhají jim na cestě zpět bojovat proti různým nepřátelům. Když je nepřítel příliš silný tak digimon projde digizměnou, zvětší se a porazí ho.
digimon
Avatar - Legenda o Angovi
Aang je posledním členem národa vládců vzduchu a na svém létajícím bizonovi se vydává do boje proti vládcům ohně kteří terorizují celý jejich svět. Na jeho cestě se k němu přidají sourozenci Katara a Sokko z vodního kmene a slepá dívka Toph ze zemního kmene. V patách jim je však Zuko od vládců ohně.
Avatar: Legenda o Aangovi

Ornithopod a peří? - proč ne

19. března 2009 v 18:04 Nové objevy dinosaurů
To že malí theropodní dinosauři byli opeření je dnes už uznávaný fakt. Ale že byli opeření i malí Ornitopodi to nikdo nevěděl až do teď. Z Číny byl totiž oznámen unikátní nález ptakopánvého dinosaura z příbuzenstva Heterodontosauridů na jehož těle byly zřetelné známky jakéhosi protopeří. Nový druh byl pojmenován Tianyulong confuciusi a jeho peří se podobá peří Sinosauropteryxe. Samotný nález je neúplný a zřejmě patřil mladému jedinci dlouhému 70 centimetrů. Pokud se tato teorie nevyvrátí tak je možné že alespoň jeden druh ptakopánvých dinosaurů se pyšnil opeřením. Nález byl učiněn zrovna na 110. výročí úmrtí amerického paleontologa Othniela Charlese Marshe který popsal 80 nových druhů dinosaurů.


Nejmenší dinosaurus Ameriky

17. března 2009 v 17:27 Nové objevy dinosaurů
Pouze 50 centimetrovou výškou se může pyšnit malý druh dinosaura který byl objeven v kanadské Albertě. Byl pojmenován Hesperonychus elizabethae. Patřil do příbuzenstva dromeosauridů kam patří také známí Velociraptoři z Jurských parků. Jeho fosílie byly objeveny už v 80 letech minulého století a nikdo jim nevěnoval pozornost. Hesperonychus předčil svou zakrslostí jiného dinosaure který byl dosud považován za nejmenší severoamerický druh. Ten se jmenoval Albertonykus.

Dinosauři ve Zlatém jablku

13. března 2009 v 11:18 Výstavy
Až do konce března probíhá ve Zlínském nákupním centru Zlaté jablko výstava dinosaurů. A nikdo je nedokáže vystrnadit. Dinosauři běhají po všech patrech. Podzemí zabral Edaphosaurus. Přízemí připomíná scénu z druhého dílu Jurského parku. V prvním patře se usadili Pachycephalosaurus, Spinosaurus a Deinonychus - samotář. Druhé patro obsadil Parasaurolophus a Coelophysisi a nad pasážemi poletují Pteranodoni.

A ještě jedna důležitá informace: Letošní léto se u Ostravy otevře třetí český dinopark. Více zde: http://www.dinopark.cz/dinopark-ostrava/
Vzácná labuť zpěvná na Moravě

13. března 2009 v 10:58 Ptáci
V Kroměříži na Moravě se skoro celý únor zdržoval vzácný druh labutě - labuť zpěvná. Od klasické labutě velké se liší žlutým zobákem a taká zvuky které vydává. Tahle má také na krku poznávací límec s kódem kterým byla označena v Německu. Nějaký čas se zdržovala pod mostem společně s ostatními labutěmi, divokými kachnami a lyskami. Teď se ale už opět vydala na cesty.

Nejznámější filmová monstra

9. března 2009 v 12:20 Jiné
King Kong
Obrovský gorilí samec který spokojeně žije na neobjeveném ostrově. Až do té doby než na ostrov dorazí výprava které tu chce natáčet film. Po několika střetnutí s dinosaury (v původním filmu to byli Stegosaurus, Apatosaurus, Tyrannosaurus a Pteranodon, v novém Apatosaurus, Tyrannosaurus, Deinonychus a nějací Pterosauři.) je King Kong odvezen do New Yorku kde ale uteče a nakonec je sestřelen z mrakodrapu.

Vetřelec
Tento tvor nepochází ze Země ale z úplně jiné planety. Dostane se na palubu kosmické lodi Nostromu tak že se přisaje (ještě jako embryo) jednomu členovi posádky na obličej. Poté co mu z hrudi vyleze Vetřelcova larva tak uteče a ostatní se jí vydávájí chytit ale Vetřelec mezitím dospěje a likviduje jednoho po druhém. Tento film má mnoho pokračování v jednom se Vetřele střetne s jiným mimozemským monstrem - Predátorem

Godzilla
Obrovský ještěr připomínající něco mezi Tyrannosaurem a Stegosaurem který zmutoval díky jaderným skouškám teď vyráží pustošit New York. Armáda je proti tomuto obřímu tvorovi bez šance a navíc se Godzilla chystá zahnízdit. To se jí i podaří a za chvíli už po bývalém nákupním centru začnou běhat krvežíznivá mláďata a likvidují každého na koho narazí.

Anakonda
Výprava vyráží do lesa s cílem objevit vzácnou květinu. Netuší však že v pralese žijí obří Anakondy. Ty jim ale zachvíli jsou v patách a požírají jednoho člena výpravy za druhým. V jiném filmu o Anakondě je tento had oživen pomocí kouzelné tužky a začne postupně požírat bandu chuligánů. V tomto filmu je udělaný jako kříženec hada a aligátora.

A co dinosauři ?
I dinosaurům se dostalo ve filmech mnoho místa. Nejznámější je zřejmě třídílná série Jurský park, Ztracený svět - Jurský park a Jurský park 3. V prvním filmu se chystá otevření obrovského parku s živými dinosaury. Ti ale utečou a draví Velociraptoři začnou ohrožovat všechny v okolí. Ve třetím filmu se objeví i největší masožravec - Spinosaurus. Dalším zajímavým dinosauřím filmem je Ztracený svět ve kterém se vědecká výprava dostává na Tabulovou horu kde žijí dinosauři, lidoopi a indiáni vedle sebe.Pravěký pták z Peru

7. března 2009 v 15:34 Ptáci
Obrovský pták žil asi před 10 mil. let. Měl rozpětí křídel šest metrů a jeho potravu tvořily většinou ryby, které si ulovil ve vodách nynějšího Tichého oceánu. První exempláře tohoto živočicha ale brázdily vzduch naší planety už před 50 miliony let. Nález tvoří vlastně jen zkamenělá lebka dlouhá 40 centimetrů. Lebka ptáka náležícího k čeledi Palegornithidae je vůbec nejucelenějším nálezem tohoto druhu ve světě. V zobáku měl ještě zuby které mu pomáhaly chytit kořist ale které u moderních ptáků už nenajdeme.
obrazek