Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Prosinec 2008

Tatry pod sněhem

28. prosince 2008 v 16:06 | Deinonych |  Tip na výlet nebo dovolenou
Trasa 1 :
Tatranská Lomnica - Tatranské MatliareTrasa 2 :
Tatr. Lomnica - Starý Smokovec - Rainerova chata

Co se jinam nehodí:
Veverka
Zvířátko které obvykle nepostojí se v Tarách vyskytuje běžně Veverky mají mnoho barev u nás se běžně vyskytují rezavé a černé.
Pokroucená borovice
Tato zvláště pokroucená borovice se nachází v osadě Stará Lesná mimo hlavní cestu. Dá se k ní dojít jen zacházkovou oklikou.

Argentina byla domovem obřích Raptorů

18. prosince 2008 v 11:52 | Deinonych |  Nové objevy dinosaurů
Z Argentiny přichází v poslední době jeden nález dinosaura za druhým. Jinak tomu není ani v tomhle případě. Tentokrát se jedná o zástupce srpodrápých dinosaurů který byl mnohem větší něž jeho příbuzní. Byl pojmenován Austroraptor cabazai a jeho délka je odhadována na 5 až 7 metrů. Zatímco stejně velký Utahraptor terorizoval býložravce na severu tento řádil na jihu. Nebyly před ním v bezpečí ani menší druhy sauropodů. Neobvyklým jevem u Austroraptora byly nezvykle krátké paže. Tolik obávaný Velociraptor vypadal proti Austroraptorovi jako špunt.

Nový druh Theropoda

14. prosince 2008 v 16:26 | Deinonych |  Nové objevy dinosaurů
V poslední době pochází mnoho nálezů velkých Theropodů z Argentiny. Jinak tomu není ani v tomto případě. Nový druh byl pojmenován Skorpiovenator bustingorryi protože v místech kde byl objeven se pohybovalo mnoho štírů. Zvláštností tohoto dinosaura je krátká jakoby useknutá lebka. Skorpiovenator patří do rodiny Abelisaurů a je to zatím nejkompletnější jedinec z této zkupiny. Skorpiovenator žil ve svrchní křídě asi před 90 mil. let.Kreslení dinosauři 2

10. prosince 2008 v 16:32 | Deinonych |  JinéZvláštnost - kamenný květ v Číně

7. prosince 2008 v 11:15 | Deinonych |  Zajímavosti
Obyvatelé čínské vesnice Mej-lann u města Ťin-feng se doslova hrnou do tamějšího lesa, kde se podle nich po silných a dlouhých deštích objevila obří kamenná květina. Podivný objekt údajně objevil postarší vesničan zhruba před měsícem, když v lese sbíral dříví. Podle vědců se ale jedná o křemičitou fosilii. Útvar musel být skryt pod nánosy půdy a stromy po staletí. Silné deště ovšem způsobily, že se část kopce sesunula a tento kamenný květ odhalila. To co ale lidé považují za okvětní lístky jsou 300 mil. let staré křemičité kruhovité obrazce. V té době byl zrovna přelom Karbonu a Permu a v té době žil např. savcovitý ještěr Edaphosaurus s plachtou na zádech.


Ren a Stimpy

4. prosince 2008 v 11:12 | Deinonych |  Kreslené seriály
Nepřízeň osudu jednoho dne spojila dva naprosto odlišné tvory: hubeného a podrážděného čivaváka Rena a tlustého a natvrdlého kocoura Stimpyho. A tito dva společně zažívají ty nejbláznivější příhody. Třeba se účatnili psí výstavy, skončili na vojně, nocovali ve strašidelném domě, byli v psím útulku nebo dělali hasiče v přestrojení za dalmatiny. Stimpy je obzvlášť pyšný na svůj kočičí záchod který je jeho "jediný movitý majetek".
Pár dílů tohoto seriálu je tu:http://sk8storm.blog.cz/0708/ren-a-stimpy
Výstava dinosaurů Litoměřice

1. prosince 2008 v 11:20 | Deinonych |  Výstavy
Známé Litoměřické výstaviště Zahrada čech patří až do 14 prosince dinosaurům. Zakotvila tu totiž putovní výstava Návrat dinosaurů. V areálu můžeme narazit na Triceratopse, Pachycefalosaury a dinosauří nohu. V pavilonu H se můžeme podívat do 3D kina a v pavilonu G je výstava samotná. Z pohyblivých dinosaurů tu jsou Deinonychus, Spinosaurus, Stegosaurus, Tyrannosaurus, Brachiosaurus, Triceratops a Parasaurolophus. Z nepohyblivých Ceratosaurus, Pteranodon, Edaphosaurus, Deinonychus, Coelophysis a Compsognathus. Výstavu občas přehluší bouřka a z bažiny u Edaphosaurů se zvedá mlhový opar.

Zoo Praha - spodní část

1. prosince 2008 v 11:03 | Deinonych |  Zoologické zahrady
Zoo v Praze je největší zoo v ČR. Je rozdělená na dvě části. V té spodní můžeme vidět mnoho různých nádrží a rybníčků a proto tu můžeme narazit na vodní ptactvo jako pelikány a plameňáky. Ovšem nejčetnějčí tu jsou divoké kachny které se tu pohybují prakticky neomezeně. Je tu také spousta pavilonů jako pavilon velkých savců (slon, hroch, tapír), pavilon tučňáků, terária, ptačinec, pavilon šelem a také pavilon goril kde kromě dospělých goril můžeme vidět i malou Moju a jejího brášku. Raritou tu jsou vzácní Gaviáli indičtí.
obrazek