Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Říjen 2008

Ve Vyškově řádili zloději !! pohřešují se dva Compsognati !!

27. října 2008 v 19:05 | Deinonych |  Zajímavosti
Neznámí zloději z Vyškovského dinoparku ukradli dva Compsognathy. Minulou neděli jich na samici Iguanodona útočilo 6 teď už jenom 4. Zloději se v do dinoparku zřejmě dostali poškozenou částí plotu. V říjnu je park otevřený jen o víkendech ukradených dinosaurů si tedy nikdo nevšiml. Ukradly je možná z hloupého vtipu nebo si chtěli ozdobit zahradu. Příští rok scénu opět doplní o ztracené Compsognaty kteří by měli být lépe zajíštění. Dinosauři měli hodnotu 120 000 Kč. Zlodějům hrozí až tři roky vězení.
Pohřešovaní dinosauři:


Kreslení dinosauři

26. října 2008 v 17:46 | Deinonych |  JinéOpeřený dinosaurus - Epidexipteryx

25. října 2008 v 8:47 | Deinonych |  Nové objevy dinosaurů
Další nález opeřeného dinosaura připomínajícího ptáka byl ohlášen z Číny. Vědci ho pojmenovali Epidexipteryx hui. Jeho kostra byla téměř kompletní a patří mezi předchůdce dnešních ptáků. Jeho zvláštností byla čyři dlouhá ocasní pera.Tato zváštní pera zřejmě sloužila samcům k předvádění se podobně jako paví ocas. Jedná se o velice významný objev protože jeho nález je datován do svrchní Jury tehdy ovšem mnoho opeřených dinosaurů (kromě Archeopteryxe) nežilo.


Turok Evolution

18. října 2008 v 11:50 | Deinonych |  dinosauří hry
Třetí hra s názvem Turok. Zatímco v jeho předchůdcích se vyskytovalo asi jenom 5 dinosauřích druhů tady jich je alespoň 20 a to nejen dinosaurů ale i pravěkých zvířat jako šavlozubý tygr, Uintatherium, Phorushracos nebo různé druhy opic. Z dinosaurů tu najdeme Brachiosaura, Iguanodona, Raptory a mnoho dalších. V průběhu celé hry budete také bojovat s komandem inteligentních dinosauroidů a jejich bojovými dinosaury a nakonec s obřím T.rexem který patří hlavnímu záporákovi. V několika částech usednete na hřbet Ornitocheira a proletíte pralesem, pouští nebo městem dinosauroidů.


Šimpanzice co se kamarádí s tygříky

16. října 2008 v 16:05 | Deinonych |  Zajímavosti
V jedné zoo v USA vzniklo nevídané přátelství a to takové že se šimpanzice Anjana ujala třítýdeních vzácných bílých tygříků. Podle ošetřovatelů se šimpanzice Anjana do tygříků doslova zamilovala a i oni ji přijali výjimečně dobře. Otázkou zůstává, co se stane, až tygří bratří povyrostou. Kamarádství na život a na smrt by se mohlo pro šimpanzici změnit v boj o holý život. Bílí tygři jsou vzácní a patří mezi ohrožené druhy. U nás je můžeme vidět v zoo Liberec a na Slovensku v zoo Bratislava kde se nedávno narodili dva malí podobní těm se kterými se kamarádí Anjana.Dinopark Vyškov - říjen

12. října 2008 v 11:11 | Deinonych |  Dinoparky
Pokud chcete navštívit Vyškovský dinopark a vyhnout se davům zvolte říjen. Lidí je tu málo, vláčky jezdí po půl hodině a nikde žádné fronty. Všude je klid a ticho občas přehlušené řevem dinosaurů. Deinonychové porcují svou kořist, Maiasaura hlídá hnízdo, Stegosaurus si vykračuje, Compsognati pálí za kořistí, Tyrannosaurus hlídá mládě a Pachycefalosaurus se drbe o kmen. Pokud chcete v říjnu vyrazit na výlet zvolte dinopark Vyškov.

Zoopark Vyškov - říjen

12. října 2008 v 10:59 | Deinonych |  Zoologické zahrady
Pokud chcete navštívit zoo ve Vyškově a vyhnout se návalům zvolte říjen. V tomto období už sem nejezdí moc lidí a tak se z tohoto místa stává klidná a odpočinková procházka. Velbloudi se tu procházejí, lamy svačí, kachny odpočívají, lemuři objedvají, husy kejhají a kozy mečí. Na babiččině dvorečku je také klid občas se tu proběhnou kozy nebo zabučí tele. Když je pěkné počasí je toto ideální tip na výlet v říjnu.

Cesta do pravěku ve Vaňkovce

12. října 2008 v 10:49 | Deinonych |  Výstavy
Až do 26 října můžeme vidět v nákupním centru Vaňkovka v Brně dinosaury v životních velikostech. Tyrannosaurus drtí nohu kořisti, Protoceratops bojuje s Velociraptorem, Albertosaurus doráží na Archelona, Spinosaurus odhání dravce od kořisti, Homalocephalové bojují o samici, Styrakosaurus hlídá svá mláďata, Panoplosaurus sleduje líhnutí vajec a Pteranodon plachtí nad chodbou. Výstava je podporována dinoparkem Kleinwelka u Budyšína v Německu.

Pravěká husa s pětimetrovým rozpětím

2. října 2008 v 16:04 | Deinonych |  Nové objevy dinosaurů
Před 50 mil. let létaly nad vodami v místech kde se dnes nachází Londýn obří ptáci příbuzní kachnám a husám. Toto potvrdila lebka lemovaná kostěnými zuby nalezená právě v těchto místech. Nový druh byl pojmenován Dasornis emuinus. Právě díky podivnému zobáku byla odvozena příbuznost s kachnami a husami. Tento druh měl ale ještě v zobáku zuby zřejmě proto že lovil ryby a mořské tvory za letu a kořist by mu jinak vyklouzla ze zobáku. Dasornis měl rozpětí křídel 5 m což odpovídá malému letadlu.


Nový theropod z Argentiny

1. října 2008 v 14:07
Nový dinosaurus byl pojmenován Aerosteon riocoloradensis. Byl dlouhý 10m a žil v křídě asi před 85 mil. let. Jeho výzkum odhalil jednu zvláštnost. Tento dinosaurus měl vyvinutý dýchací systém podobně jako ptáci. Jeho obratle, klíční a kyčelní kosti obsahovaly otvory, které ústily do větších dutin. Ty mohly za života vyplňovat právě vzdušné vaky napojené na plíce. Je tedy jasné že neobvyklý dýchací systém ptáků měl své počátky už u velkých theropodů příbuzných Allosaura. Takto postavený dýchací systém dinosaurovi umožňoval efektivněji se zbavovat přebytků tepla.
obrazek