Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Srpen 2008

Similicaudipteryx z Číny

29. srpna 2008 v 10:49 | Deinonych |  Nové objevy dinosaurů
Čínská provincie Liaoning vydala další zajímavý nález. Jedná se o dinosaura příbuzného Caudipteryxovi patřícího do rodiny Oviraptorosaurů. Byl pojmenován Similicaudipteryx yixianensis. Rodové jméno znamená podobný Kaudipteryxovi a druhové označuje místo kde byl nalezen. Zatím nabyla udána jeho celková délka ale narozdíl od svých příbuzných měl velmi krátký ocas. Jeho tělo bylo pokryté peřím které bylo určitě pestře zbarvené. Lokalita kde byl nalezen je velmi bohatá na dinosaury takže v budoucnu tu jistě budou učiněny další zajímavé nálezy.

Polsko - Dinosauří ráj

26. srpna 2008 v 16:23 | Deinonych |  Nevšední pohled na dinosaury
Před 200 miliony let
Zvláště poslední nálezy z období Triasu byly revoluční co se týče Polských dinosaurů. U města Lisowice byl objeven dravý dinosaurus který možná patřil do stejné skupiny jako Tyrannosaurus. Jeho kosti byly objeveny společně s kostmi savcovitého plaza Dycinodonta. Dravec zatím čeká na pojmenování. Už dříve byly v Polsku nacházeny kostry ještěrů rodu Silesaurus kteří patřili mezi předky dinosaurů. Nedaleko města Baltow (známý Polský dinopark) byly nalezeny stopy dinosaurů příbuzných Allosaurům a Stegosaurům.
Dnes
I když dinosauři už dávno vyhynuli (přežili jen ptáci) přece je můžeme v Polsku potkat na mnoha místech. Jsou to především dinoparky kterých je v Polsku požehnaně. Kromě Baltowa a Kolacinku je také obrovký dinopark v Solecu Kujawském a samozřejmě asi 10 dalších rozmístěných různě po Polsku. A také se tu pořádají různé výstavy na dinosauří tématiku. Takže pokud jste se už nabažili Českých dinoparků vyrazte do Polska.

Dinopark Kolacinek

24. srpna 2008 v 12:31 | Deinonych |  Dinoparky
Dinopark se nachází ve vesnice Kolacinek kousek od Lodže. Je umístěn v krásném parčíku kterému vévodí velký rybníček ze kterého čas od času vystrčí hlavu Plesiosaurus. Největším dinosaurem je obrovský Diplodocus tyčící se alespoň do dvacetimetrvé výšky a krásně viditelný už z parkoviště. Déle tu jsou Stegosaurus, Dilophosaurus, Triceratops, Tanystropheus a mnoho dalších. Krásně upravené prostředí a zajímavé modely dinosaurů dělají z toho místa lákavou atrakci.

Zoo Lodž

24. srpna 2008 v 12:22 | Deinonych |  Zoologické zahrady
Zoo se nachází ve velkém Polském městu Lodž v parkové zóně. Můžeme tu vidět spoustu zajímavých živočichů od žiraf a slonů po paviány a lamy. Zvlěště velké výběhy tu mají lvi a tygři kterým tu na maso také rády chodí straky. V zoo je také plno klecí s různými malými šelmami, bažanty, papoušky a jinými. Také tu je domácí zoo s kozami, ovcemi, husami, holuby a dalšímy domácími zvířaty. V rušném Lodži je to příjemné místo na odpočinek.

Výstava Dinosaurů Lodž

24. srpna 2008 v 12:14 | Deinonych |  Výstavy
Výstava se náchází přímo v zoologické zahradě v Lodži kousek od výběhu tygrů. Vstupné se sem platí zvlášť a stojí 7 zt. Prvním a zárověň největším dinosaurem na výstavě je Tyrannosaurus. Dále tu jsou Centrosaurus, Troodon, Dimetrodon, Kentrosaurus, zajímavý černý Deinonychus a další. Nechybí také dinosauří mláďátka a to Stegosaurus, Triceratops, Diplodokové a čerstvě vylíhlí Korytosauři. Výstava trvá do 14 září.

Fotky holubů 2

20. srpna 2008 v 15:53 | Deinonych |  Ptáci

Cesta do středu země - dinosauři

18. srpna 2008 v 12:58 | Deinonych |  dinosauří hry
Přesto že je tahle hra vpodstatě o něčem jiném přesto tu můžeme narazit na několik dinosaurů a pravěkých zvířat. Tady jsou ti které v této hře můžeme najít.
Pteranodon
Velký létající ještěr s hřebenem na hlavě. Je ho potřeba zavolat k tomu aby odvezl zraněného strážce lesa hub. Další Pteranodoni žijí v obrovských věžích ve městě Asiakam.
Tyrannosaurus a Parasaurolophus
V savaně ulovil Tyrannosaurus rex Parasaurolopha. Dravec vám brání v průchodu savanou a jestli chcete pokračovat dál budete ho muset odehnat výbušninami.
Microceratops
Malý a primitivní zástupce rohatých dinosaurů je dalším obyvatelem savany. Pokud utrhnete ovoce z keře na který doráží a dáte ho do klece u vozíku získáte vozík na Mikroceratopsí pohon. Další Mikroceratopsové jsou vidět z letu v balonu.
Triceratops
Pokud budete procházet městem Asiakam určitě si všimnete jezdce jedoucího na Triceratopsovi. Tento dinosaurus se tu dá zřejmě snadno ochočit.
Stegosaurus a Diplodocus
Při letu v balonu můžete vidět různé dinosaury mezi nimi i několik Diplodoků a jednoho Stegosaura. Tyto dinosaury už nikde jinde ve hře nepotkáte.
Mastodon
Severoamerický příbuzný mamuta žije na obrovských pláních za vesnicí obrů. Tito živočichové se většinou je pokojně pasou.

Největší rohatí a obrnění dinosauři

14. srpna 2008 v 11:15 | Deinonych |  Nevšední pohled na dinosaury
Ankylosaurus magniventris
Délka: 7,5 - 10 m
Býložravý pomalu se pohybující dinosaurus. Na zádech měl kostěný pancíř a trny které dokázaly zastrašit každého protívníka. Kdyby to nestačilo tak měl obrovský kyj na konci ocasu.
Dacentrurus armatus
Délka: 6 - 10 m
Býložravec z rodiny stegosaurů žijící v Evropě. Narozdíl od svého Amerického příbuzného neměl na zádech pláty ale trny. Každý dravec si jistě rozmyslel na něj zaútočit.
Triceratops
Délka: 8 - 9 m
Nejznámější z Ceratopsidů žil v obrovských stádech na pláních. Smaci mezi sebou bojovali svými metrovými rohy. V ohrožení se stádo sekupilo a mláďata zůstala uprostřed.
Diceratops hatcheri
Délka: 8 - 9 m
Rohatý dinosaurus příbuzný Triceratopse ale s jinak vypadající hlavou a chybějícím nosním rohem. Jeho styl života byl nejspíše podobný předchozínu.
Stegosaurus
Délka 8 - 9 m
Nejzámější Jurský dinosaurus hlavně díky svým plátům a ocasním trnům. Jeho pláty když se rozzuřil se nalily krví a vytvořily jistě velice zajímavé barevné divadlo. Jeho nepřáteli byli Allosaurus a Ceratosaurus.
Tarchia gigantea
Délka 7 - 8,5 m
Asijský příbuzný Ankylosaura z dálky se mu velmi podobá. Jeho kyj ho chránil před Theropody jako Tarbosaurus. Svůj jídelníček si dokázal spestřit termity.

Rodina Nessova

13. srpna 2008 v 11:35 | Deinonych |  Kreslené seriály
Seriál vypráví o životě Lochnesských příšer v jejich jezeře. Nessové tu ale nejsou vylíčeni jako Plesiosauři ale spíše připomínají jiné druhy dinosaurů jako Allosaurus nebo Hadrosaurus. Většniou Nessové mají jméno podle jejich povahy takže je tu třeba Divoký Ness, Hladový Ness nebo Bručivý Ness a mnoho dalších. Nechybí ani jejich královna. Jejich příhody jsou většinou plné humoru.


Prapředek Tyrannosaura žil v Polsku

10. srpna 2008 v 10:32 | Deinonych |  Nové objevy dinosaurů
Nejenže v Polsku můžeme najít nejvíc dinoparků v Evropě ale odtud také pocházejí různé zajímavé objevy dinosaurů. Nedávno byl odtud ohlášen další nález. Jedná se o příbuzného Tyrannosaura rexe. Nález byl učiňen nedaleko obce Lisowice - dost daleko od Baltowa (města které se proslavilo díky dinosaurům). Zvláštní je že nálezy Tyrannosaurů pocházejí až z konce křídy kdyžto tenhle tu běhal už v období Triasu a lovil savcovité plazy jako Dycinodont. Nový druh zatím čeká na pojmenování.

Spišský hrad

10. srpna 2008 v 10:16 | Deinonych |  Tip na výlet nebo dovolenou
Je to nejrozsáhlejší hradní komplex v Evropě. Hrad stojí na otevřeném kopci takže je dobře viditelný i z velké dálky. Zaparkovat se dá ale přímo pod ním. Hrad sám o sobě nabízí příjemnou prohlídku. Z hradu je také krásný výhled do krajiny. U hradu se můžeme také projít po zajímavé Čínské zdi která právě dělá tento hrad rozsáhlejším. V létě sem ale chodí překvapivě dost lidí.

Zoo Spiš

10. srpna 2008 v 10:08 | Deinonych |  Zoologické zahrady
Celým názvem zoo Spišská Nová ves je menší zoo nacházející se nedaleko Tater. Každým rokem se v této zoo objeví něco nového. Zoo vévédí velký rybník obývaný vodním ptactvem ve spodní části můžeme vidět výběhy a klece různých drhuů zvířat a nejnovější část je parčík s výběhy pštrosů, koz, kapybary a kočkovitých šelem. V zoo se staví velký výběh pro tygra.

Historie a současnost dinosaurů v Tatrách

10. srpna 2008 v 9:04 | Deinonych |  Nevšední pohled na dinosaury
Dnes už žádné dinosaury kromě ptáků v Tatrách nepotkáme. Ale v období Triasu tu určitě nějací dinosauři žili. Důkazem je dinosauří stopa která byla nalezena v Tichej dolině. Patřila dravému dinosaurovi který byl pojmenován Coelurosaurichnus tatricus. Měl štíhlé tělo dlouhý krk a úzkou hlavu plnou zubů. Jeho blízkými příbuznými byli Coelophysis a Liliensternus. Jeho stopu můžeme vidět v muzeu Tanpu v Tatranské lomnici vedle vycpaných zvířat.

Vysoké Tatry

10. srpna 2008 v 8:54 | Deinonych |  Tip na výlet nebo dovolenou
Vysoké Tatry jsou opravdu zajímavým turistickým místem. Snad každý si tu najde túru která by mu vyhovovala.

Štrbské pleso a jeho okolí

10. srpna 2008 v 8:42 | Deinonych |  Tip na výlet nebo dovolenou
Štrbské pleso je nepochybně nejznámější pleso v Tatrách. Je to také nejvýše položená tatranská osada. Kolem tohoto plesa je také příjemná procházka. Kousek odtud leží menší Nové štrbské pleso. Toto pleso si velice oblíbily kachny. Ze Štrbského plesa se dá lanovkou vyjet na chatu pod Soliskom a odtud sestoupit buď zpět nebo do Furkotskej doliny. Další zajímavá vycházka je na vodopád Skok kam se jde nejprve lesem a pak klečí nebo na Jamské pleso.

Kosice se zahnízdila v květináči

1. srpna 2008 v 15:36 | Deinonych |  Ptáci
Kosi hnízdí na mnoha neobvyklých místech. Jedna kosice z Frýdku Místku si však z místo svého hnízda vybrala květináč rozměrů asi 150x50 cm. Všechny květiny pečlivě vyhrabala a vyházela a společně s kosem si tu vybudovala hnízdo. Tam se jí vylíhly tři kosáčata. Kosí rodince vůbec nevadilo že jsou jen metr od obýváku toho domu u kterého se zabydleli.
obrazek