Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Červenec 2008

Mladý Tarbosaurus z pouště Gobi

30. července 2008 v 7:42 | Deinonych |  Nové objevy dinosaurů
Poušť Gobi v Mongolsku vydala další zajímavý nález. Tentokrát však nejde o nějaký neznámý dinosauří druh ale o mladého jedince Tarbosaura. Kostra měří 2 metry ale dospělý kus mohl mít až 12 metrů. Pravděpodobně mu bylo 5 let. Je to vzácný nález protože kosti mladých dinosaurů se často rychle rozpadnou. Jeho kosti byly objeveny už v roce 2006 ale letos byly teprvy dány dohromady. Tarbosaurus je Asijský blízký příbuzný Tyrannosaura který žil ale dříve. Ve své době to byl jistě velice obávaný predátor.

Styrassic park Bad Gleichenberg

28. července 2008 v 12:32 | Deinonych |  Dinoparky
Dinopark leží za městem Bad Gleichenberg kousek od Grazu. Nachází se v krásném lese který v horku poskytuje příjemný chládek a v dešti zase úkryt. Cesta dinoparkem začíná v Permu kde můžeme vidět pravěké plazy největší část je pochopitelně věnovaná druhohorám a dinosaurům včetně obřího Brachiosaura a zákeřných Deinonychů. Na konci stezky je zvířena doby ledové a pralidi. Je tu také několik výběhů s živými zvířaty a ve výběhů pštrosů se usadilo stádo Strutiomimů. Zajímavé je vystoupení Spinosaura doprovázené zemětřesením a sopečnou erupcí.

Fotky kachen 2

24. července 2008 v 7:51 | Deinonych |  Ptáci

Dinosauři v Simpsonových

23. července 2008 v 18:10 | Deinonych |  Jiné
Speciální čarodějnický díl V
V druhém příběhu se Homer pomocí rozbitého toustovače vrací do dob dinosaurů. Tady ale zabije komára což způsobí změny v budoucnosti a tak se stále vrací zpět aby to napravil. Z dinosaurů tu jsou: Tyrannosaurus, Brachiosaurus, Parasaurolophus, Stegosaurus, Triceratops, Gallimimus, Pteranodon a Nothoterium (pralenochod)

Evoluce Homera

Vtipná ukázka toho jak se vlastně vyvíjel Homer od jednobuněčného organismu přes rybu, obojživelníka, plaza, savce až po Homera jaký je dnes. Pravěká zvířata tady připomínají postavy z tohoto seriálu. Třeba chobotnice(pan Burns), vážka(Lenny), Pteranodon(Agnes Skinnerová), Tyranosaurus(Bart), Stegosaurus(Líza) a Neandrtálec(Vočko).

Za peníze si Monty lásku nekoupí

V tomto díle se chamtivý pan Burns snaží ulovit Nessii (Lochnesku) Aby si ho lidi začali vážit. Vyláká jí tak že vypustí jezero. Protože se k odchytu nikdo nemá udělá to sám....
Třicet minut v Tokiu
V tomto díle jsou Simpsonovi na výletě v Japonsku. Když odlétají domů na jejich letadlo zaútočí Godzilla.


Dino Island

23. července 2008 v 10:58 | Deinonych |  dinosauří hry
Legračně vypadající hra o stavbě dinoparku. V této hře dinosauři vypadají dost prčovně a také jejich chování je legrační. Když spí tak legračně chrápou a u jídla si klidně i prdnou. V této hře však kromě 20 druhů dinosaurů kteří jsou v nabídce můžete získat pomocí křížení v laboratoři úplně nové druhy dinosaurů. Různé od malých až po giganty. S těmito dinosaury můžete také pořádat různá představení jako závod, překážkovou dráhu, zápas nebo destrukci.

Obrázky dinosaurů - různé

22. července 2008 v 12:54 | Deinonych |  Jiné
Triceratops
Výskyt: Severní Amerika před 65 mil. let
Zařazení: rohatí dinosauři Ceratopsidi
Dinoparky: běžný (Plzeň, Bratislava, Traismauer, Baltow, Keinwelka, Karlow a další)
Ceratosaurus
Výskyt: Severní Amerika a Afrika před 150 mil. let
Zařazení: Masožraví theropodi Tetanuři
Dinoparky: Docela běžný (Bratislava, Traismauer, Kleinwelka, Baltow, Kletno a další)
Alxasaurus
Výskyt: Asie před 100 mil. let
Zařazení: všežraví theropodi Terizinosauři
Dinoparky: velmi vzácný
Pachyrhinosaurus
Výskyt: Severní Amerika před 71 mil. let
Zařazení: rohatí dinosauři Ceratopsidi
Dinoparky: vzácný (nějaké v USA)
Protoceratops
Výskyt: Asie před 70 mil. let
Zařazení: rohatí dinosauři Ceratopsidi
Dinoparky: normální (Vyškov, Bratislava, Traismauer, Katowice, Karlow)
Utahraptor
Výskyt: Severní Amerika před 126 mil. let
Zařazení: Zákeřní zabijáci Dromeosauři
Dinoparky: Vzácný (nějaké v USA)

Nessie

22. července 2008 v 8:01 | Deinonych |  Záhadná zvířata
Známá také pod názvem Lochnesská příšera je snad nejznámější ze všech záhadných zvířat. Názory na její vzhled se různí vždy si ale zachovává dlouhý krk, malou hlavu a tělo se čtyřmi ploutvemi. Tento tvor byl už mockrát vyfocen ať už více či méně kvalitními záběry. Některé se ukázaly jako podvod protože byly na nich třeba balíky slámy, pes nebo dokonce miniponorka s přidělanou hlavou. Podle některých svědectví dokonce vylézá na břeh a vyvaluje se na silnici. Nejvíce se podobá pravěkému ještěru Plesiosaurovi.

Fotky holubů

21. července 2008 v 8:01 | Deinonych |  Ptáci

Zoo Zlín (Lešná)

20. července 2008 v 7:50 | Deinonych |  Zoologické zahrady
Asi nejlepší zoo na Moravě ne-li v Česku vůbec. Je tu spousta zajímavých expozic a výběhů a k tomu velké množství zvířat. Je tu také mnoho průchozích expozic. Nejnovější expozicí je tu obrovský výběh plaměňáků s krásným jezírkem a ostrůvkem. Plameňáci se sem přestěhovali z jezírka u zámku. Raritou je tu tropický skleník Yucatan. V létě tu probíhá komentované krmení zvířat např. lachtanů, kotulů, slonů, lemurů vari a dalších zvířat. Zoo Lešná určitě stojí za návštěvu i když v létě je tu docela dost lidí.

Paraworld - dinosauři dračího klanu

18. července 2008 v 16:38 | Deinonych |  dinosauří hry
Gallimimus
Rychlý pštrosí dinosaurus. Stejně jako jiní zvědi i on je ryhlý a vhodný k prozkoumání terénu ale neužitečný v boji.
Baryonyx
Rybožravý dinosaurus s obrovským drápen. Jeho výhodou je že se skvěle pohybuje jak na souši tak ve vodě která je pro jiné dinosaury překážkou.
Parasaurolophus
Mírumilovný býložravý dinosaurus ktarý buď tahá buben kterým přidává ostatním na síle nebo kulomet který je pro nepřátele určitě nebezpečný.
Saltasaurus
Velký sauropod z rodiny Titanosaurů. Slouží hlavně k přepravě ale dokáže být i nebezpečným protivníkem a několik Saltasaurů může srovnat se zemí mnoho budov.
Seismosaurus titán
Největší dinosaurus v této hře. Na zádech nosí mocné zbraně kterými bombarduje vše v jeho blízkosti. Umí skvěle útočit na dálku. Je to skutečně mocný soupeř

Paraworld - dinosauři pouštních jezdců

18. července 2008 v 11:04 | Deinonych |  dinosauří hry
Dilophosaurus
Rychle se pohybující predátor sloužící jako zvěd při zkoumání okolí. Je špatný v boji a proti budovám. Na nepřátele plive jed.
Velociraptor
Malý, rychlý a schopný udolat menší nepřátele. Pokud je ve smečce je velice nebezpečný. Raptory vrhá také Ankylosaurus s katapultem.
Ankylosaurus
Na svoji hřmotnost poněkud rychle se pohybující býložravec. Jsou dva typy: Pro boj zblízka který je také efektivní proti budovám a Ankylosaurus s katapultem který po nepřátelích střílí kameny a Raptory.
Stegosaurus
Pomalu se pohybující býložravec s větší silou a odolností než Ankylosaurus. Jsou také dva typy: pro boj zblízka a přepravní Stegosaurus.
Allosaurus
Predátor který je opravdu nebezpečný protivník. Svým zuřivým útokem je schopen vyřídit protivníka nebo vážně poškodit budovu. K tomu se navíc pohybuje celkem rychle.
Brachiosaurus
Obrovský býložravec s velkou destrukční silou ale velice pomalý. Brachiosaurus je pro boj zblízka a pokud nese katapult nebo obranou věž tak i na dálku.
Tyrannosaurus titán
Nejnebezpečnější dinosaurus Pouštních jezdců. Je schopný zasazovat smrtící údery a jedním dupnutím zničit menší budovu. Je to velice obávaný protivník

Paraworld - pravěká zvířata Seveřanů

18. července 2008 v 7:47 | Deinonych |  dinosauří hry
Megaloceros
Obří druh prehistorického jelena. Rychle se pohybuje a proto je vhodný jako zvěd k prozkoumání krajiny. V boji je slabý. Umí také tahat vůz.
Kentrosaurus
Africký příbuzný Stegosaura. V boji je celkem dobrý ale pohybuje se pomalu. Vhodný je také k ničení budov.
Divoké prase
Velké a agresivní pravěké prase. Pohybuje se celkem rychle a může se stát nebezpečným protivníkem. Umí provést zuřivý útok.
Srstnatý nosorožec
Velice útočný tvor který se může stát až nečekaní agresivní. Ve hřy jsou tři typy: Pro boj zblízka, přepravní nosorožec a nosorožec s balistou pro boj na dálku.
Mamut
Nejznámější pravěké zvíře tu samozřejně nesmí chybět. Podobně jako u nosorožce i u něj jsou tři typy: Pro boj zblízka,pracovní mamut k těžbě a mamut s dělem pro boj na dálku.
Triceratops titán
Největší a nejsilnější bojovník Seveřanů. Obrovský Triceratops může napadnout každého nepřítele či budovu. Pro všechny vskutku hrozivý soupeř.

Naruto - záporné postavy

17. července 2008 v 10:44 | Deinonych |  Kreslené seriály
Stejně jakov jiných seriálech i tady je spousta záporných postav. Tady jsou někteří z nich.
Gaara z pouště
Žiju výhradně pro sebe - takle zní Gaarovo motto. Gaara se nemohl smířit s tím že byl černou ovcí v Písečné vesnici a tak se rozhodl že bude likvidovat všechny kdo jsou jiní než on. Má silné pískové útiky. Když je soupeř příliš silný tak se promění v obrovského písečného ducha.
Neji Hyuga
Není to sice záporák v pravém slova smyslu ale je ho taky dost. Podle něj nikdo nemůže změnit svůj osud. Pomocí Byakuganu může vidět všechno co chce. Jeho tajná zbraň nemá skoro žádné slepé místo. Potom co ho Naruto porazil začal se dívat na svět jinak.


Orochimaru
Snad největší nepřítel jaký se tu zatím objevil. Obří hadi které dokáže přivolat jsou jenom zlomkem jeho sil. Jeho učitelem byl sám třetí Hokage. Rád by zlikvidoval Vesnici v listí. ale zatím se mu to nepodařilo i když byl blízko.
Zabuza Momochi
Nebezpečný zabiják z Mlžné vesnice. Umi skvěle zacházet se svým obřím mečem a umí silné vodní útoky. Chtěl zabránit postavení mostu. Už v mládí to byl obávaný vrah po kterém šli snad všichni.


Haku
Souputník Zabuzy který se k němu přidal jenom proto že narozdíl od ostaních ho zabuza neodehnal. Od Zabuzy ale nic pěkného očekávat nemohl ale přesto se mu to líbila. Hakuova tajná zbraň jsou křišťálová ledová zrcadla.
Dosu Kinuta
Podivýn z vesnice ukryté ve zvuku. Pomocí svých zvuků dokáže úplně ochromit nepřítele. Pomocí svých zvučných paží dokáže porazit i takového soupeře jako je Lee. Jeho zafačovaná hlava mu dodává hrozivý výraz. Setkání s Gaarem se mu ale stalo osudným.

Naruto - kladné postavy

17. července 2008 v 10:29 | Deinonych |  Kreslené seriály
Kladných postav je v tomto seriálu mnoho. Tady jsou jen ty nejhlavnější.
Naruto Uzumaki
Hlavní hrdina tohoto seriálu je ctižádostivý a hyperaktivní ale nědky svým kmarádům pořádně leze na nervy. Se svým klonovým jutsu už porazil mnoho protivníků. Když je soupeř moc silný přivolá náčelníka ropuchu. Díky devítiocasé lišce byl dlouho odstrkovaným outsiderem ve vesnici Listí.
Sasuke Uchiha
Narutův úhlavní soupeř. Pomocí svého sharinganu umí předvídat protivníkovy pohyby. Naruto se ho snaží porazit za každou cenu. Sasuke nesnáží svého bratra Itahiho. Jaku jediný zástupce Uchiha klanu se stal terčem mnoha nepřátel včetně Orochimara.
Sakura Haruno
Když ještě chodila na akademii tak to byla šprtna. Je zbázněna do Sasukeho. Ten jí ale opovrhuje. Do zápasů se moc nehrne a raděj se jim vyhýbá. Když ale není zbytí tak se taky zapojí a umí být pěkně ostrá. Neustále soupeří se svou soupeřkou Inou.
Kakashi Hatake
Učitel prvních tří je až neuvěřitelně klidný což vžycky rozzuří jeho soupeře Guye. Stejně jako Sasuke i on ovládá sharingan. Dochvilnost není jeho silná stránka. Vždy když přijde pozdě tak má nějakou výmluvu.
Rock Lee
Podobně bojovný a neústupný jako Naruto. Je schopný až neuvěřitelné rychlosti. Má husté obočí díky kterému je často terčem posměchu. Zoufale chce porazit Nejiho. Dříve byl velmi slabý ale vypracoval se a teď je z něj hrozivý soupeř.
Hinata Hyuga
Stydlivá holka které se líbí Naruto ale nechce to dát na jevo. Její úhlavní nepřítel je Neji Protože má zášť proti hlavní větvi Hyuga klanu. Hinata se do soubojů dvakrát nehrne a raděj stojí v ústraní. Nejimu se ale postavila i když moc šancí neměla
Tsunade
Dáma která se stala nástupkyní třetího hokáge. Holduje hazardu a proto je neustále zadlužená. Naruto jí ponižuje tím že jí říká babičko. Doprovází jí její asistentka Shizune a její ochočený čuník Tomtom.

Největší masožraví dinosauři

16. července 2008 v 10:48 | Deinonych |  Nevšední pohled na dinosaury
Spinosaurus aegyptiacus
Délka 18-20m
Snad největší dravý dinosaurus co kdy žil. Byl jistě postrachem všecho živého v Africe. Jen samotná plachta na zádech byla vysoká 2m. Měl dlouhé čelisti jako krokodýl. Jeho úhlavní nepřítel byl Karcharodontosaurus.
Giganotosaurus carolinii
Délka 12-14m
Obrovský predátor z Jižní Ameriky který rád lovil mladé sauropody. Nové výzkumy ukazují že lovil ve smečkách takže musel být postrachem všech dinosaurů kteří s nimi žili na stejném území.
Tyrannosaurus rex
Délka 12-13m
Dlouhou dobu byl považován za největšího dravého dinosaura. Pak toto prvenství převzali Spinosaurus a Giganotosaurus. T.rex žil v Severní Americe kde lovil hlavně rohaté Ceratopsidy a býložravé Hadrosaury.
Mapusaurus roseae
Délka 12-13m
Stejně dlouhý a nebezpečný jako Tyrannosaurus. Tento predátor žil v Jižní Americe a byl vážnou konkurencí Giganotosaurovi přesto že byli blízce příbuzní. Bylo nalezeno 9 jedinců různého stáří.
Carcharodontosaurus saharicus
Délka 11-13m
Další z obrovských masožravců ze severní Afriky. Byl sice menší než Spinosaurus ale zhruba stejně nebezpečný. Jeho jméno znamená ještěr se žraločímy zuby protože se jeho zuby podobají zubům pravěkého žraloka.
Tyrannotitan chubutensis
Délka 11-13m
Tento nedávno objevený theropod z Argentiny byl menší než jeho konkurenti ale pokud nelezené ostatky patřily jen průměrným jedincům tak mohli existovat jedinci ještě větší. Jisté je však že možná ještě větší theropodi než Spinosaurus teprve čekají na to až je někdo objeví.

Největší býložraví dinosauři

12. července 2008 v 17:49 | Deinonych |  Nevšední pohled na dinosaury
Amphicoelias fragillimus
Délka? 52 -62m
Snad největší suchozemské zvíře všech dob ale informace o něm jsou spíš neznámé než známé. Byl z něj nalezen pouze jediný obratel který se však někde záhadně ztratil. Z této jediné kosti vědci odvodili jeho gigantickou délku.
Bruhathkayosaurus matleyi
Délka? 40 -44m
O tomhle dinosaurovi jsou znalosti podobně strohé jako o předešlém. Nejdříve se mělo za to že to je theropod až potom byl přiřazen k sauropodům. Dokonce se tvrdí že jeho kosti jsou ve skutečnosti zkamenělé dřevo.
Puertasaurus reuili
Délka 35 - 40m
Tento sauropod je určitě známější než ti dva předchozí. Šířka jeho hrudníku byla 5m. Na takového obra si zřejmě žádný dravec netroufl ale jeho mláďata se musela mít na pozoru.
Argentinosaurus huinculensis
Délka 30 - 37m
Jihoamerický sauropod s hmotností 100 tun a schopností odradit snad každého predátora. Dlouhou dobu byl považován za největšího dinosaura ale pak ho předešel Puertasaurus. Stejně jako mnoho velkých sauropodů i on není moc známý.
Supersaurus vivianae
Délka 35m
Snad nejznámější z gigantických sauropodů. Původně se nazýval Ultrasauros ale pak se zjistilo že to jsou jen smíchané kosti Supersaura a Brachiosaura. Patřil spíše k lehčím sauropodům.
Paralititan stromeri
Délka 26 - 32m
Tento dinosaurus je už ponějud menší než ti předchozí ale i tyto rozměry jsou úctyhodné. Paralititani žili v Africe a to na stejném území jako Spinosaurus a Karcharodontosaurus.
Diplodocus longus
Délka do 35m
Nejnámější ze všech sauropodů žijící ve stádech na území Severní Ameriky. Dlouhý bičovitý ocas byl smrtící zbraní. Za Dipolodoka je v dnešní době považován i Seismosaurus. Protože tento dinosaurus je s Diplodokem téměř totožný jen je větší.

Zoo Hodonín

6. července 2008 v 15:54 | Deinonych |  Zoologické zahrady
Zoo se nachází na okraji Hodonína v dubovém lese. Složení zvířat je tu podobné jako v Jihlavě. Můžeme tu vidět velké expozice kočkovitých šelem a velký pavilon primátů. Nejvíce je tu ovšem kopytníků nechybí ani rybmíčky pro vodní ptáky a akvária. Zoo není ani moc velká a je ideální na nějakou odpočinkovou procházku.

Dinopark Traismauer

6. července 2008 v 15:40 | Deinonych |  Dinoparky
Rakouský dinopark nacházející se na okraji jezera. Z dinosaurů tu můžeme kromě běžných druhů narazit i na vzácného Masiakasaura. Na kopci stojí také nádherný Spinosaurus. Kromě hlavní expozice tu můžeme navštívit také malé muzeum, dinosauří starobinec - Dinowald nebo se podívat do líhně na mláďátka. Do dinoparku nechodí moc lidí proto je tu úžasný klid.

Telč - zahrada

6. července 2008 v 15:31 | Deinonych |  Tip na výlet nebo dovolenou
V Telči se nachází také nádherná stinná zahrada. Pod staletými stromy je příjemná procházka a také chládek. V zahradě je plno potůčků a rybník na kterém můžeme pozorovat kačenky i s mladými. Se zahradou sousedí zámek kam je také zajímavé si zajít. V létě můžeme na nádvoří vidět expozici dravých ptáků. Třeba orla stepního a nebo také několik druhů sov.

Zoo Jihlava

6. července 2008 v 12:50 | Deinonych |  Zoologické zahrady
Zoo je zaměřená především na menší zvířata. Můžeme tu najít velice pěkné výběhy pro kočkovité šelmy ale také pavilony pro jihoamerická zvířata či velký výněh nosálů. Uprostřed je komplex rybníčků pro mnoho druhů vodního ptactva a také pro vydry. Na konci zoo můžeme vidět africkou vesnici. V zoo se staví nový medvědinec. U nového vchodu můžeme také vidět roztomilé surikaty.
obrazek