Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Květen 2008

Javořina Krynická

30. května 2008 v 15:48 | Deinonych |  Tip na výlet nebo dovolenou
Polski Jaworzyna Krynicka je kopec nacházející se kousek od města Krynica v Polsku. Ne tento vrchol se dá pohodlně vyjet lanovkou ale i vystoupat pěšky. V zimě je to tu zřejmě známé lyžařské centrum. Z Javořiny je krásný rozhled a jsou odtud vidět i Tatry. Raritou tu jsou ale dva modely dinosaurů. Dole u nástupiště lanovky na parkovišti stojí obrněný Euoplocephalus a pokud vyjedete nahoru uvidíte i rohatého Centrosaura.

Lubovniansky hrad a skanzen

30. května 2008 v 15:41 | Deinonych |  Tip na výlet nebo dovolenou
Lubovniansky hrad nad městem Stará Lubovňa. Z hradní věže je krásný výhled do okolí a dokonce jsou i vidět kopce Vysoká a Vyhliadka. Hrad je sám o sobě velice hezký zachovalý a je tu plno zajímavostí. Na prvním nádvoří stojí šachy obřích rozměrů. Pod hradem se nachází skanzen ve kterém jsou stylové dřevěné domky ve kterých můžeme vidět jak se žilo dříve. Největšími jsou kostelík a mlýn.

Lubovňanské kúpele

30. května 2008 v 15:34 | Deinonych |  Tip na výlet nebo dovolenou
Velice poklidné a tiché místo ideální pro odpočinek se nachází necelých 7 km od města Stará Lubovňa. Na vycházky je tu ideální okružní stezka po hřebenech která začíná i končí u hotelu Lubovňa. Z této cesty se dá také odbočit na kopce Vysoká a Vyhliadka odkud je krásný výhled. Na jedné z cest jsou také krásně rozvětvené borovice Vejmutovky.

Stopy malých sauropodů

20. května 2008 v 17:24 Nové objevy dinosaurů
V Koreji byla objevana nejdelší dosud známá stopní dráha mladých sauropodů zatím neznámého druhu. Celá dráha měří 4,25 metrů a je na ní 61 stop malinkých sauropodů. Nález pochází z doby před 110 miliony let a z této doby je to jistě největší nález dinosauřích stop. Zdá se že v té době tu bylo nějaké sauropodí hřiště pro mláďata. Na prvním obrázku jsou červeně vyznačeny stopy mláďat.

Simpsonovi - méně známé postavy

18. května 2008 v 12:03 Kreslené seriály
Jacqueline Bouvierová
Je to matka Marge. Narozdíl od své dcery je ale mrzutá a podmračená asi z toho že jí bolí v krku. Na hlavě má drdol jako Marge ale šedivý. Nebydlí ve Springfieldu a proto se moc často neobjevuje.
Hans Moleman
Starý poloslepý děda ke kterému sedí jeho příjmení Moleman (krtčí muž). Patří mezi nejnešťasnější lidi ve Springfieldu protože vždy když se stane nějaká nehoda tak si to odnese nejvíc. Na to že je poloslepý tařídí kamion.
Kočičí dáma
Starší žena vypadající spíše jako bezdomovkyně která žije společně s kočkami. Od ní také Líza dostala svoji kočku. Ráda své kočky pere u jezera na valše. Je velice nesnášenlivá.
Marvin Monroe
Springfiledský psychiatr který dělal terapeuta panu Burnsovi. Spíše naž praxi raději vydává své odborné kazety typu Jak hubnout. Když na čas zmizel všichni si mysleli že zemřel pak se ale ukázalo že byl jen těžce nemocný.
Sualin Kaetová
Nevrlá důchodkyně bydlící pár bloků od Simpsonů. Celý den vysedává se svým mužem na lavičce před domem protože nemají nic jiného na práci. Nemůže vystát Simsponovic psa Spasitele.
Inspektor Chalmers
Školní inspektor který se snaží dohlížet na Springfieldskou základní školu. Ředitel Skinner se ho bojí stejně jako své matky. Když se něco pokazí Chalmers na něj vždycky zařve Skinnere!!
Levák Bob
Springfieldský kriminálník který se objevuje jenom tehdy když uteče z vězení a chce zabít Barta. Jednou se oženil se Selmou a pak jí chtěl zabít.

Putování s dinosaury

13. května 2008 v 18:40 Kreslené seriály
Snad nejlepší dokument o dinosaurech který kdy byl. Je to šestidílný seriál z něhož každý díl popisuje určité období a dinosaury kteří v něm žili. Dinosauři jsou v tomto seriálu zobrazeni velice věrně a každý díl je podán ve formě příběhu. Seznam dílů: Nová krev, Doba titánů, Kruté moře, Giganti oblohy, Duchové polárního lesa, Konec dynastie. Jelikož měl tento seriál úspěch tak byly přítáčeny různé speciály. Třeba Balada o Alosaurovi která vypráví o životě Allosaura jménem Big All. Nebo další díly- Obří dráp, Země obrů a trilogie Monstra pravěkých oceánů. Pozděj byly natočeny podobné série např. Putování s pravěkými zvířaty.

Novinky v Dinoparku Vyškov

9. května 2008 v 16:41 Dinoparky
Zima konečně přešla a brána vyškovského Dinoparku se znovu otevřela. Novinek je i letos hodně: Kousek za branou u DINO WC stojí Velociraptor. Naproti Parasaurolophům přibyla dinosauří vejce gigantických rozměrů. V zadní části parku přibyla skupina Ornitomimů, Stegosaurus a také Edmontonia z Plzně. Z Plzeňského dinoparku rovněž pochází i pohyblivá samice Tyrannosaura s mládětem. Nová je také hlava T.rexe. V průběhu sezóny sem ještě přibude pohyblivý Spinosaurus. Zatím na jeho místě je jen hromada kamení. V Zoo se buduje velká expozice hrabavé drůbeže která má být zpřístupněna v červnu 2008.

Dinopark Karlow

4. května 2008 v 12:48 Dinoparky
Dinopark se nachází v sousedství národního parku Stolové hory v Polsku. Přímo z parku je krásný pohled na masív Stolových hor. Největšími modely v dinoparku jsou vzácný Australský sauropod Rhoetosaurus a také Tyrannosaurus rex. V dinoparku můžeme potkat také několik dinosauří staříků opírajících se o hůl (Spinosaurus), o břízy (Dilophosaurus) nebo dokonce o lešení Baryonyx. V dinparku se zřejmě brzy dostaví vodní strouhy takže celý park budou protínat potůčky. Zatím tu jsou ale jen prázdné strouhy.

Pohledy do Polska

4. května 2008 v 12:36 Jiné
Polsko jsou většinou jen samé roviny. Na hranicích jsou ale i kopce ze kterých je pěkný výhled.

Mini-dinopark a muzeum Země Kletno

4. května 2008 v 12:27 Dinoparky
Kletno - zapadlá horská vesnice kde by nikdo dinopark nečekal. A přece tu je ! Je součástí Muzea Země ve kterém můžeme vidět mnoho minerálů, zkamenělých ryb, amonitů a trilobitů a také mnoho stop dravých dinosaurů. Raritní je tu zkamenělé dinosauří hnízdo s vejci. U muzea byl postaven minidinopark ve kterém jsou: Allosaurus, Ceratosaurus, Dilofosaurus, Dimetrodon, Vulkanodon, Scelidosaurus a Iguanodoni. Expozici také doplňuje několik modelů Neandrtálců. Další zajímavou atrakcí v Kletnu jsou jeskyně.

Karlova studánka

4. května 2008 v 12:15 Tip na výlet nebo dovolenou
Příjemné lázeňské městečko nacházející se v jeseníkách. Je tu plno stylových dřevěných domků a také hodně různých fontán a kašen. Ze svahu tu stékají velké vodopády a u nich je také příjemné posezení. V Karlově studánce se také nacházejí památné stromy jako buk a jedle bělokorá. Dá se odtud také vyjet na Ovčárnu a odtud pokračovat na Praděd. V těchto místech se dokonce i v květnu drží sníh a teploty tu jsou poměrně nízké. Z Ovčárny je krásný výhled na věž na Pradědu i na okolí.

Eldorádo (dinopark) Albrechtice

4. května 2008 v 11:59 Dinoparky
Opravdu zajímavé místo ležící u Jeseníků které určitě stojí za to navštívit. Na své zahradě si tu pán postavil opravdu hodně modelů dinosaurů, pravěkých i současných zvířat, pralidí i pohádkových postaviček. Největším modelem je obrovský býložravý savec Indricotherium který je také jako jediný vidět ze silnice. Je tu také obrovská skála či pěkný rybníček. Z dinosaurů tu jsou Iguanodon, Megalosaurus, Mussaurus a další. Pokud trávíte čas v okolí určitě si sem zajeďte.
obrazek