Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Duben 2008

Zoo Ostrava

27. dubna 2008 v 10:51 Zoologické zahrady
Zoo se nachází v krásném lese takže to sotva vypadá na to že je vlastně v průmyslové Ostravě. Hned za vchodem je pěkný rybníček pro plameňáky a husičky vdovky. V zoo je mnoho zajímavých expozic. Je tu třeba velké množství malých i velkých kočkovitých šelem, expozice tlustokožců (hroši, nosorožci, sloni) a také opice. Obzvláště zajímavý je výběh šimpanzů. Určitě si počkejte na krmení těchto lidoopů. Úplně na konci se nachází velké výběhy pro Africká zvířata a také mnoho rybníků s vodním ptactvem.

Jak se měnil vzhled Iguanodona

21. dubna 2008 v 16:33 Nevšední pohled na dinosaury
Když byly v roce 1853 poprvé objeveny pozůstatky Iguanodona vědci si ho představovali jako těžkého čtyřnožce a trn který měl na palci považovali za roh na nose. Modely těchto Iguanodontů jsou dodnes k vidění v dinoparku Crystal Palace v Londýně.
Ve 40. letech byl hodně populární Iguanodon jako bipední dvounožec s klokaním postojem opírající se o ocas. Tato teorie však vzala za své protože by se ocas v této poloze zlomil. Iguanodona v této poloze maloval i známý malíř pravěku Zdeněk Burian. Model takového Iguanodona můžete vidět v Dinoparku Kleinwelka u Budyšína nebo v malém parku v Albrechticích.
V současné době je Iguanodon zobrazován jak se pohybuje na všech čtyřech. Trn je zobrazován na palci a celé zvíře je mnohem lechčeji stavěno. Na zadní se staví jenom při běhu. Takového Iguanodonta můžete vidět ve všech dinoparcích otevřených v poslední době: mimo jiné v Plzni, Vyškově a Baltowě.

Miss Mallard zasahuje

12. dubna 2008 v 16:24 Kreslené seriály
Slečna Mallardová není jen tak obyčejná kachna. Je to totiž světoznámá kachdetektivka a spolu se svým synovcem Willardem Kachňákem řeší různé záhady po celém světě. Když se někde stane krádež nebo zmizí nějaká kachna tak slečna Mallardová vyřeší tento případ v rekordním čase. Dale v seriálu vystupuje Willardův šéf inspektor Holohlavý který by nejradši všechno vyřešil sám a neustále Willarda komanduje. Motto slečny Mallardové zní: Není žádný nevyřešitelný případ.


Zoo v Brně

6. dubna 2008 v 8:33 Zoologické zahrady
V Brněnské zoo jsou letos zřejmě dva malí lední medvídci kteří už v teplých dnech vycházejí ven a prozkoumávají výběh. U jejich výběhu je většinou plno lidí ale i tak se dají v klidu pozorovat. Kromě nich je v zoo ještě spousta zajímavých expozicí a výběhů. Velké výběhy pro africká zvířata, térária, výběhy bobrů, Arktických vlků, velkých koček atd. V době oběda je velký rámus u opičích klecí protože šimpanzi dostávají krmení a bez rámusu se to neobejde. V zoo je také spousta klecí s malými šelmami, ptáky a jinými zvířaty. Pokud navštívíte zo Brno určitě neprohloupíte.

Pohyblivý Deinonychus už je v Plzni

3. dubna 2008 v 17:37 Zajímavosti
Dlouho slibovaný pohyblivý model Deinonycha už konečně stojí v Plzeňském dinoparku a to hned za vchodem naproti dinoshopu vedle prehistorické borovice. Je to zřejmě nejsložitější a nejdokonalejší pohyblivý model dinosaura v ČR. Je tvořený z více než tisíce součástek a ovládá až 15 na sobě nezávislých pohybů. Kromě něj do dinoparku ještě přibyl Polacanthus který už byl k vidění na výstavě v Českých Budějovicích. Prodloužit se má také film o Giganotosaurovi promítaný v 3D kině.
obrazek