Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Březen 2008

Dinosauři - menší hry

30. března 2008 v 12:15 dinosauří hry
Dinosaur world
Hra udělaná bodle dokumentu Putování s dinosaury. Účelem je procházet jedním rpzsáhlým levelem a hledat rostliny, zvířata a různé jiné věci a události. Z dinosaurů tu jsou Allosaurus, Diplodokus, Stegosaurus a nějací ptakoještěři.
Dinosaurus
Hra udělaná tentokrát podle filmu dinosaurus. Za pomocí Iguanodona Aladara a ostaních postav z filmu musíte projít Zelený ostrov, pouště, lávová pole, atd. až se nakonec dostat do Hnízdiště.
Dinosauři
Soubor jednoduchých miniher kde musíte za pomocí Hypsilophodona chytat vejce schazovaná Pterosaurem, převádět dinosaury přes vodu pomocí skály nebo strefovat terče v Dinoparku.
TC ISLE
Hra udělaná podle hry Trespasser akorát mnohem kratší menší a také jednodužší. Odehrává se na ostrově zahaleném do husté mlhy. Z dinosaurů tu potkáte Gallimima, Velociraptora, Dilophosaura, Parasaurolopha, Compsognata a Pteranodona.
Velociraptor Safari
Neobvyklá hra ve které jako Velociraptor usednete do auta a musíte přejet jiné Velociraptory. Kromě toho ještě také sbírat různé světelné koule apod.
Ztracený svět - Jurský park
Celkem rozsáhlá hra. V každém levelu je vždy jiný cíl: (aktivovat senzory, pochytat Stegosaury do klecí, projít Raptoří jeskyní, utíkat před T.rexem apod.). Z dinosaurů tu jsou Dilophosaurus, Troodon, Stegosaurus, Velociraptor, Triceratops, Tyrannosaurus, Dimorphodon a Tylosaurus.

Zookoutek v Podzámce

22. března 2008 v 12:35 Zoologické zahrady
Malý zookoutek v Podzámecké zahradě tu už byl zmiňován dříve. Proto je tu jen několik ukázek z jara a videoukázek z léta.


Obří Pliosaur z Norska

16. března 2008 v 11:28 Nové objevy dinosaurů
Norští vědci objevili fosili 15 metrů dlouhého mořského Pliosaura největšího svého druhu který žil před 150 miliony let. Tento tvor by klidně dokázel sevřít do svých čelistí malé auto. Jeho kosti se našly na souostroví Špicberky asi 1300 km od severního pólu. Jeho potravu tvořily převážně olihně, ryby a také jiní vodní ještěři.

Medvědí dvojčata z Brna poprvé venku

12. března 2008 v 16:20 Zajímavosti
Medvědice Cora v zoo Brno poprvé vyvedla svá medvíďata do venkovního výběhu. Toho že chce ven se dožadovala hlasitým bušením do mříží. Pak vyšla ven a zaní i její dvě medvíďata které pak provedla po celém výběhu. Do vody si však malí netroufali protože zatím neumějí plavat. Mrňousové zatím nemají ještě jména a neví se ani jejich pohlaví. Medvědi budou mít nyní vchod do brlohu stále otevřen, bude záležet jen na nich, zda se budou pohybovat či odpočívat venku, nebo se na čas stáhnou do ubikace.

Pterosauři lovili jinak

5. března 2008 v 12:29 Nevšední pohled na dinosaury
Tradiční představa že pterosauři plachtí nad mořem a otevřeným zobákem loví ryby vzala za své. Tento názor paleontologové odvodiliod ptáků zobounů kteří se tímto způsobem živí. Počítočové modely které analyzovaly hydrodynamiku a aerodynamiku pterosauřího lovu zjistily že Pterosaurus který vážil více než 1 kg se takto živit nemohl. Jejich spodní čelist byla příliš masivní aby mohla čeřit vodu tak jako zobáky zabounů. Tato metoda by jim také přinesla jen malou kořist. Pterosauři se zřejmě museli živit jiným způsobem.
obrazek