Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Prosinec 2007

Tatry v zimě

29. prosince 2007 v 7:53 Tip na výlet nebo dovolenou
Štrbské pleso
Zřejmě nejznámější Tatranské pleso je v zimě celé pokryté ledem. Krásný pohled je na zasněžené hory.
Trasa Rainerova chata - Tatranská Lomnica
vodopády Studeného potoka jsou teď zamrzlé. Šnečím tempem cesta trvá přibližně 3 hodiny.
Tatranské Matliare
Dříve tu byl les - teď je tu planina. Za jasného počasí je krásně vidět na Tatry.
Trasa Tatr. Lomnica - Starý Smokovec
Další z odpočinkových a nenáročných tůr.
Popradské pleso
Skoro samé stoupání po zasněžené asfaltce. Popradské pleso je jako většina ples v zimě zamrzlé.
Lomnický štít
Nazývaný také Lomničák je jediný Tatranský vrchol kam se dá vyjet pohodlně lanovkou. Doba pobytu nahoře je 50 minut. Odtud je krásný výhlad jak na Slovensko tak do Polska.


Tyrannosaurus
S Tatrami sice nemá nic společného ale na okraji Púchova před skladem stojí mladý Tyrannosaurus. Asi se sem zatoulal z Bratislavy.


Zoo Tycoon - dinosaur digs

20. prosince 2007 v 7:33 dinosauří hry
Další hra kde se buduje dinosauří zoo. Tady jsou dinosauři obzvláště vybíraví a každý se spokojí jen s určitým typem rostlin a půdy. Na všechny býložravce a malé masožravce stačí železný plot ale na velké predátory jako Tyranosaurus, Allosaurus a Spinosaurus je potřeba sliný a drhý elektrický plot. Dejte také pozor aby dinosauři neutekli protože i mírní býložravci jsou nebezpeční. Pokud pojmenujete výběh Cretaceous corral tak můžete koupit Triceratopse který normálně v nabídce dinosaurů není.

zoo Spišská Nová Ves

9. prosince 2007 v 16:51 Zoologické zahrady
Je to sice nejmenší zoo na Slovensku ale i tady najdeme spoustu exotických druhů jako tygr, lev, velbloudi, opice, atd. Součástí zoo je také velký rybník pro vodní ptáky. Hlavními obyvatelkami tohoto rybníku jsou dvě husy - každá jiného druhu které ale pořád plavou spolu a nikde nesmí chybět. Letos se otevřela nová část zoo s výběhy pro pštrosy, lamy a kapybaru. Do zoo je to blízko i z Vysokých Tater takže po nějaké namáhavé vysokohorské tůře se tu dá strávit příjemný den.

Hadrosaurus z Dakoty

4. prosince 2007 v 7:51 Nové objevy dinosaurů
Dosud nejúplněji zachovalého dinosaura vykopali paleontologové v Severní Dakotě. Jedná se o rod Hadrosaurus a kromě kostí se se dochovala také jeho šupinatá kůže a zbytky jeho tkání. Nález ukazuje že Hadrosaurus byl pruhovaný a také byl mnohem svalnatější než se myslelo. Překvapení vyvolal také ocas Hadrosaura který je o čtvrtinu mohutnější než se odhadovalo. Při počítačové rekonstrukci se zjistilo, že hadrosaurus nekráčel vzpřímené, ale měl hlavu téměř u země. Hadrosaurusdokázal vyvinout rychlost až 45 km/h takže dokázal klidně utéct i Tyranosaurovi.
obrazek