Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Říjen 2007

Podzim v Dinoparku

28. října 2007 v 7:56 Dinoparky
Podzim zasáhl také Vyškovský Dinopark a zoopark. Dinopark je otevřený do 28. 10. pak se zavírá a otevře se až na jaře, Zoopark je otevřený celoročně.
Stránky obou parků:
http://www.zoo-vyskov.cz/
http://www.dinopark.cz/vyskov/
Gigant kterého je vidět i ze silnice - Brachiosaurus
Další ukázky:

Býček, jalovička a ovečka na letišti

23. října 2007 v 12:05 Zajímavosti
Až skoro pohádkový příběh zažil včera před polednem zemědělec z Kovanic. Část jeho hospodářských zvířat se rozhodla, že si vyrazí na výlet. A to ne ledajaký, vyrazili si až k nymburskému letišti. Vylekal je totiž pes a tak rozbořili plot a jednoduše utekli. Na podivné výletníky byla upozorněna i policie protože náhodným pozorovatelům zvířata nepřipomínala srnky nebo kance. Strážníci počkali u pasoucích se výletníků než přišel majitel a zahnal je domů.

Zápisník smrti

17. října 2007 v 16:26 Kreslené seriály
Když znuděný bůh smrti Ryuk schválně upustí svůj zápisník smrti, najde jej školák Light který díky tomuto zápisníku okamžitě začne likvidovat všechny světové zločince aby nastolil ve světě mír. Tolik záhadných úmrtí je však velmi podezřelých a tak se po záhadném vrahovi přezdívaném Kira začne pídit policie v čele s tajemným detektivem L.

Popisy hlavních postav:

Light
Light byl normálním školákem ale jen do té doby než našel Ryukův ztracený zápisník smrti. Začal do něj psát jména všech zločinců a ti všichni umírali přesně tak jak napsal. Chtěl totiž ze světa vymýtit veškeré zlo.Záhadnému vrahovi zločinců dala policie přezdívku Kira. Light se objevil také na seznamu podezřelých ale díky své chytrosti se vždy s podezření vyvlíkne.Ryuk
Ryuk je bůh smrti (Shinigami) kterého však nebavilo hrát karty se svými kumpány a tak schválně ztratil zápisník smrti a čekal co se bude dít. Když jeho zápisník našel Light stal se Ryuk jeho jakýmsi poradcem i když většinou se jen zlomyslně vyškleboval tomu jak Light řádí. Light je jediný kdo může Ryuka vidět ostatní ho nevidí ani neslyší dokud se nedotknou zápisníku. Ryuk má velkou slabost pro jablka, vypěstoval si na nich už závislost.

L
I když na to nevypadá je L snad nejlepším detektivem na světě. Je rozhodnutý dopadnou záhadného vraha Kiru stůj co stůj. L je velmi utajený dlouho odmítal prozradit svou identitu ale nakonec zjistil že by sám asi na Kiru nestačil tak zasvětil několik policistů do svých plánů. L je stejně jako Light (Kira) velice chytrý a mazaný a není proto divu že i když oba dva po sobě navzájem jdou tak si pořád unikají. L má na Lighta neustále podezření že je Kira (oprávněně).

Naomi
Naomi je tajnou agentkou FBI. Je velice chytrá a jako první zjistila že Kira může své oběti zabíjet různými způsoby a také že její muž v den své smrti Kiru sledoval ale už nestihl nahlásit kdo to je. Light hned věděl že by ho mohla snadno odhalit a udat a proto věděl že se jí musí co nejrychleji zbavit. Proto jí neustále (chytrými taktikami) přemlouval aby mu dala své osobní údaje. Naomi byla sice velmi obezřetná ale nakonec udělala osudovou chybu a Lightovi údaje sdělila.

Misa
Misa vlastní druhý zápisník smrti a když chtěla začít spolupracovat s pravým Kirou tak nejdřív pod jeho jménem začala zabíjet lidi v přímém televizním přenosu. Nakonce se Lightovi (pravému Kirovi) přímo vnutila do spolupráce. Lighotvi se na jednu ztranu hodilo to že Misa má oči bohů smrti díky kterým může pohledem na kohokoli zjistit jak se jmenuje ale hlavně s ní začal spolupracovat proto že se bál její bohyně smrti Rem.

Rem
Rem je bohyně smrti a rádkyně Misy ale narozdíl od Ryuka který se Lightovi spíše jen vyšklebuje než aby mu pomáhal tak Rem Misu fakt chrání a pomáhá jí. Když se Light chtěl vlezlé Misy zbavit tak mu rem pohrozila že jestli to udělá tak ho okamžitě zlikviduje. Rem na rozdíl od ryuka vzbuzuje více strach.

Nový dinosaurus z Číny

12. října 2007 v 16:26 Nové objevy dinosaurů
Nový a velmi podivný theropod byl nalezen v Číně. Patřil do skupiny Terizinosaurů - všežravců s dlouhými drápy na předních nohách. Byl pojmenován Suzhousaurus megatheroides a byl dlouhý až 7 metrů a vážil 2 tuny. Byl také mnohem větší než jeho příbuzní (Beipiaosaurus, Alxasaurus). Prostředí ve kterém žil bylo zřejmě vlhké a bohaté na vegetaci než dnešní poušť kde byly nalezeny jeho ostatky.

Zoo Lešná

7. října 2007 v 8:28 Zoologické zahrady
Zoo Lešná ve Zlíně je zřejmě nejhezčí zoo na Moravě. Celá zoo je rozdělená podle výskytu zvířat na Asii, Jižní Ameriku, Afriku a Austrálii. V zoo můžeme najít hodně průchozích expozic např. klokanů, lemurů, ptáků atd. Zajímavá je expozice lemurů kteří se pohybují volně a v těchto měsících se rádí sluní. V pavilonu žiraf se nedávno narodilo malé žirafátko které ale těď zůstavá uvnitř. Zajímavá je také velká tropická hala která stojí vedle bazénku lachtanů. V ní můžeme najít lenochody, krokodýly a jiné plazy, ryby, opice, ptáky a další. Zoo je otevřená celý rok.

Ošklivé Káčátko

4. října 2007 v 8:35 Kreslené seriály
Španělský kreslený seriál o ošklivém káčátku. Káčátko žije na statku se svými rodiči, sourozenci a dalšími zvířaty. Jeho bráškové mu neustále provádějí všeljaké lumpárny. Jeho největší kamarád je růžové prasátko Nikko. Jeho soupeřem je žlutý kačer Apolo a jeho kumpán růžový plaměňák Dlouhonohý se zobákem jako bambule. Úhlavními nepřáteli statku jsou lasičky Pan Chytrý a Velmi Chytrý. Vždy vymyslí nějaký plán ale pak ho svou nešikovností pokazí nebo jim plány zhatí Ošklivé Káčátko.

Různojazyčné znělky káčátka:http://www.uloz.cz/show/file/96292-k___tko.wmv

Jurassic Park Operation Genesis

2. října 2007 v 16:05 dinosauří hry
Další z her ve které je hlavním cílem vybudovat ten nejlepší Dinopark. V této hře jsou dinosauři vyobrazeni velice věrohodně věrohodné je i jejich chování. Získávat dinosaury můžete z DNA z fosilních pozůstatků. Návštěvníci mají v oblibě dinosaury s nejvyžším hodnocením (5 hvězdiček) ti jsou ale také nejvzácnější, nejdražší a nejhůře se získávají. Jsou to Tyranosaurus, Spinosaurus, Velociraptor, Brachiosaurus a Triceratops. Kromě stavby parku tu můžete také ve 12 misích buď fotit život dinosaurů nebo vyhladit zdivočelé predátory.
Demo na stažení
obrazek