Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Dinosauři obléhají Plzeň

30. září 2007 v 12:49 |  Tip na výlet nebo dovolenou
Dinosauři zaútočili na Plzeň a tentokrát ve velkém. Kde všude se usadili?

Dinopark Plzeň
Hlavní základna Plzeňských dinosaurů se nachází na kopci nad zoologickou zahradou. Ideální přístup sem je za sídliště vinice. Nejnovějším modelem je obrovský Giganotosaurus. Největším je tu Apatosaurus. Jsou tu i dva pohybliví: samice Tyranosaura která brání své mládě a Stegosaurus který je momentálně rozbitý. Z dinoparku je krásný výhled na Plzeň.
Zoo Plzeň
Pod dinoparkem se nachází Plzeňská zoo. Je velice pěkná s mnoha rybníčky s vodními ptáky a velkými výběhy pro zvířata. Je tu největší výběh medvědů v Čr, výběhy velkých koček, kopytníků, velké ptačí voliéry, terária a další. Jsou tu také lemuři kteří se svou drzostí mohou směle rovnat Olomouckým makakům. Zvířatům přítomnost dinosaurů zřejmě nevadí.
Dinosauři z Patagonie
Západočeské muzeum obsadily kostry dinosaurů až z daleké Patagonie v Jižní Americe. Největší je tu býložravý Epachtosaurus, nesmí chybět ani predátor Gigantosaurus. Kromě obrů jsou tu i malí dinosauři jako Eoraptor nebo Gasparinisaura. U každé kostry je i malý model. Je tu také 3D kino s filmem o Giganotosaurovi.
Dinosauří zběhlíci
Některým dinosaurům se v Plzeňském dinoparku nelíbilo a tak jednoduše utekli. Rohatý Styrakosaurus se usadil před Tescem na Rokycanské. Asi tu dostává hodně jídla z popelnic. Stegosaurovi se zase zalíbilo na křižovatce k Plzeňskému dinoparku. Je tu plno stromů a tak hlady určitě netrpí.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Která z těchto atrakcí se vám líbila nejvíc

Dinopark 73.2% (82)
Zoo 7.1% (8)
Dinosauři z Patagonie 9.8% (11)
Nějaký samostatný dinosaurus 9.8% (11)

Komentáře

1 Jitka Olšáková Jitka Olšáková | E-mail | 22. července 2008 v 11:20 | Reagovat

ahoj, prosimtě mohla bych od tebe co nejdřív dostat email o kontaktních informacích o dinoparku v Plzni, ceny vstupného, doba návštěv atd? předem díky

2 De real De real | 4. března 2009 v 20:12 | Reagovat

Ten Styraco asi brání přístup do Tesca

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
obrazek