Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Srpen 2007

Dinopark Bratislava

29. srpna 2007 v 11:35 Dinoparky
Dinopark v Bratislavě je jediný dinopark na Slovensku. Stejně jako v jiných dinoparcích i tady každý rok přibývají novinky. Letošní novinkou stejně jako ve Vyškově je Giganotosaurus. Další nováčci jsou pohyblivý ( vtěchto dnech nefunkční) Brachiosaurus, trojice Ceolophysisů a Stegosaurus který byl dříve před vchodem teď ho vystřídala lebka Triceratopse. Dalším zajímavým exponátem je samice Ceratosaura s dvěma mláďaty. Dinopark sousedí se zoo o které tu bylo psáno dříve. Novinkou v zoo jsou bílí tygři.


Wildlife park - Gold Edition

26. srpna 2007 v 7:57 dinosauří hry
Podobně jako v Zoo Tycoon a v Zoo Empire je i v této hře hlavním cílem vybudovat tu nejlepší zoo. K dispozici tu máte velké množství živočišných druhů. Součástí této zlaté edice je i datadisk Wild Creatures s pravěkými zvířaty.
Ve Wild creatures můžete kromě běžných zvířat chovat i zvířata prehistorická. Narozdíl od Dino Island nebo Zoo tycoon dinosaur digs je tu ale nejdříve než je budete moc zakoupit je musíte získat z některého již žijícího druhu. K tomu vám pomůže vědecká laboratoř.
Popis pravěkých zvířat ve hře:

Zebra Kwaga:
Toto zvíře vyhynulo teprve v nedávné době zásluhou lovců kteří ho přehnaně lovili. Podobalo se zebře ale mělo pruhy jen na hlavě a krku, zbytek těla byl hnědý. Získat ji můžete jedině ze zebry Burchelovy.
Archeopteryx:
Tento tvor byl dlouho považován za přímého předka ptáků odtud také jeho původní pojmenování - prapták. Nebyl to ještě dobrý letec spíše dával přednosti plachtit ze stromu na strom. Získat ho můžete z plameňáka
Velociraptor:
Tento zákeřný masožravý dinosaurus byl postrachem býložravců Mongolské poušti Gobi. Jeho nejhrozivější zbraní byl zatahovací dráp kterým rozpáral každou kořist. Žil ve smečkách. Získat ho můžete z Archeopteryxe.
Vakovlk:
Další zvíře které bylo vyhubeno lidmi. Vakovlka hubili hlavně pastevci kteří ho považovali za škodnou pro svá stáda. Vypadá jako vlk ale jeho nejbližší příbuzní jsou klokani, koaly a jiní vačnatci. Získat ho můžete z vlka.
Gigantopitecus:
Byl to největší lidoop který kdy žil mnohem větší než gorila. Měl něco přes tři metry. S tímto tvorem se mohli setkat i pravěcí lidé. Někteří vědci jsou přesvědčení že sněžný můž je přežívající Gigantopiték. Získatho můžete z orangutana.
Mamut:
Nejznámější obyvatel ledových plání ve čtvrtohorách - to je mamut. Toto velké zvíře brázdilo ledové pláně do té doby než se oteplilo. Pak vyhynulo protože se nedokázalo přizpůsobit. Podíl na tom měl i lov pralidí. Získat ho můžete ze slona Indického.
Basilosaurus:
Na vzdory jménu není Basilosaurus ještěr ale pravěká velryba. Na rozdíl od dnešních to byl ale predátor a byl postrachem všech obyvatel moří. Zvláště Dorudonů. Získat ho můžete z kostaky dravé.

Tyranosaurus byl stejně rychlý jako člověk

22. srpna 2007 v 17:38 Nevšední pohled na dinosaury
Někteří dinosauři dokázali běhat i dvojnásobnou rychlostí něž člověk. Tyranosaurus ale mezi ně nepatřil. Tento velký predátor dokázal běhat jen o něco málo rychlej naž člověk na krátkých tratích. Na základě počítačových simulací k tomu dospěli britští vědci. Podle nich je člověk schopen na krátkýh tatích vyvinout rychlost 28,4 kmh, T.rexjeno 0.4 kmh více. V Jurském parku by tedy Tyranosaurus nemohl běžet tak rychle aby dohonil jedoucí auto.

Dovolená - Tatry

19. srpna 2007 v 12:33 Tip na výlet nebo dovolenou
1. Den(sobota):příjezd
Počasí: zatažené
Hotel Baník stojí vedle Nového Štrbského plesa v nejvýše položené tatranské osadě - štrbské pleso. Na plese žijí velice ochočené kačky. krásná procházka je také kolem Štrbského plesa.


2. Den(neděle): nepovedené Jamské pleso, Štrbské pleso
Počasí: zatažené s deštěm a mlhou
Tůra na Jamské pleso se zrušila asi ve čtvrtině kvůli silnému dešti který vyhovoval pouze kachnám. Odpoledne odpočinková cesta kolem Štrbského plesa kdy mlha trochu ustoupila. Na Novém Štrbském plese se objevil nenasytný kačer přezdívaný Hamoun
3. Den(pondělí): Štrbské pleso
Počasí: zatažené se silným deštěm a mlhou
Ještě horší počasí než předešlý den. Ráno stavba dinoparku v počítači. Odpoledne kolem Štrbského plesa v dešti.
4. Den(úterý): Popradské pleso
Počasí: slunečné
Konečně se vyčasilo. Na Popradské pleso se dá jít i po silnice ale je to pořád stoupat stoupat a stoupat. Odtud se může odbočit na symbolický cintorín a odtud se tam dá také dojít, navíc je odtud hezký pohled na Popradské pleso a borovice limby. Komu by to nastačilo tak může jít na sedlo pod Ostrvou.
5. Den(středa): Zoo Spišská nová ves, Levoča, muzeum Tanapu v tatr. Lomnici
Počasí: slunečné
Zoo ve Snv. je nejmenší zo na Slovensku. Přesto tu najdeme různá exotická zvířata. Zajímavý je rybník s vodním ptactvem a dvěma husami - největšímy kámoškami. Histrické město Levoča se může pyšnit kostelem sv. Jakuba a největším oltářem. V muzeu Tanapu jsou k vidění vycpaná tatranská zvířata, hitorie tater atd.
6. Den(čtvrtek): Jamské pleso
Počasí: slunečné
Ze Štrbského plesa se dá zajít na jedno menší pleso - na Jamské. Cesta dříve vedla lesem teď vede lesoplání. Jamské pleso brázdila asi sedmičlená skupina kachen. Z Jamského plesa se dá pokračovat na Kriváň, Podbanské a na Tri Studničky.
7. Den(pátek): Malá Svišťovka
Počasí: zatažené s mlhou a slabým deštíkem
Ze Skalnatého plesa se také dá jít kamenitou cestou až k Malé Svišťovce. Odtud se lesem dojde k rozcestníku odtud se dá zajít na 4 místa: Stanice Štart, Tatranské matliare, Stanice Bielej vody a Zelené pleso.
8. Den(sobota): návrat do Kroměříže
Počasí: zatažené s deštěm a mlhou

Dinoparky v Rakousku

11. srpna 2007 v 7:39 Dinoparky
Dinopark Traismauer
Zřejmě nejbližší dinopark od českých hranic se nachází kousek od Kremsu. Můžeme tu vidět asi 40 modelů dinosaurů v živtních velikostech. Najvětší model je Diplodocus. Ve městě na kruhovém objezdu můžete vidět Velociraptora.


Dinopark Bad Gleichenberg
Názývaný také Styrassic park se nachází kousek od Grazu nedaleko slovinských hranic. Je to zřejmě největší Rakouský dinopark. Největším modelem je Brachiosaurus. Zajímavý je rybníček s vodnímy ještěry.


Dinopark Wachau
Dinopark se zvláštní otvírací dobou (od 13:00) je zřejmě součástí zábavního parku Hubhof.Je tu asi 30 modelů.


Dinopark Korutany
Nejmenší rakouský dinopark se nachází nedaleko Korutanských Alp. Je součástí plazí zoo. Je tu asi 7? modelů dinosaurů.

Zajímavé fotky ptáků

7. srpna 2007 v 11:15 Ptáci
Holub Hřivnáč na okně:
Seděl a vrkal na okně jako by nic.

Holub na balkóně:
Jiný holub si zase oblíbil balkonovou římsu.


Vrabec na okapu:
Kousek od zoo Vyškov seděl na okapu a čimčararal
Straka v Tatrách:
Kousek od Štrbského plesa seděla na bříze.

Kachna na plese:
Na Jamském plese si plavala pouze jedna


Kos v zoo:
V zoo Lešná se procházel jako by mu to tam patřilo.

Dinopark Baltow

2. srpna 2007 v 16:38 Dinoparky
Dinopark Baltow nebo také Baltowski park jurajski se nachází v Polsku kousek od města Ostrowiec. Je to opravdu jeden z nejlepších dinoparků vůbec. Celý areál je upravený a udržovaný modely dinosaurů jsou oplocenéa všude je vidět nějaký děj: dospělí Triceratopové chrání mladé před Tyranosaurem, Deinonychové útočí na Iguanodonta, Dilophosauři se připravují na lov Vulkanodonů atd. Jsou tu také vidět dinosauři kteří zas tak často v dinoparcích nejsou třeba Seismosaurus(dlouhý 40 metrů), Vulkanodon, Ornithosuchus, Kentrosauři atd. Součástí dinoparku je i muzeum jurajkse se zkamenělinami. Po celém Baltowě jsou také umístěny sochy dinosaurů. Nepřehlédnutelnou upoutávkou na park je krk Diplodoka které kouká ze starého mlýna.
Fotogalerie:

obrazek