Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Červenec 2007


Zlodějská opice

18. července 2007 v 11:16 Zajímavosti
Policije v Indickém městě Varanásí pročesává ulice s cílem chytit opici která ukradla brýle z hotelového pokoje. Když korejský turista otevřel okno tak do pokoje skočila opice, ukradla ze stolu brýle a utekla. Korejec okamžitě podal na opici stížnost u policie. Inspektor si ale uvědomuje, když opičku chytí dostane se do úzkých protože neexistuje žádný zákon podlě něhož by mohla být tato lupička souzena.

Dovolená - Bítov

15. července 2007 v 12:28 Tip na výlet nebo dovolenou
1. Den(sobota): Příjezd
Počasí: slunečné
Hotel Bítov se nachází v samotném závěru Vranovské přehrady. Součástí hotelu je vyhřívaný bazén.
2. Den(neděle): Hrad a zoo Bítov
Počasí: slunečné
Hrad Bítov se nachází na kopci nedaleko stejnojmené vesnice. Může se k němu dojít po silnici nebo lesopolní stezkou. Z hradu je také krásný výhled do údolí. Na hradě se také nachází malá zoo s převážně Evropskými zvířaty která můžeme nakrmit krmivem zakoupeným u pokladny.
3. Den(pondělí): Vranovská přehrada
Počasí: deštivé
Vranovská přehrada se nachází kousek od vesnice Vranov nad Dyjí. Z Vranovské přehrady se každý den pořádají vyhlídkové plavby až k hradu Bítov. Celá plavba trvá asi 2 hodiny. V okolí přehrady můžeme najít plno stánků z občerstvením.
4. Den(úterý): Cornštejn a zámek Vranov
Počasí: zatažené s přeháňkami
Ráno: Zřícenina hradu Cornštejn je dobře vidět už od hotelu Bítov. Nachází se na vysokém zalesněném kopci. Z Cornštejnu je pěkná vyhlídka na řeku.
Odpoledne: Zámek Vranov je krásně vidět už z vesnice. V hlavní prohlídce můžeme navštívit historické interiéry prvního patra.
5. Den(středa): Dinopark Traismauer
Počasí: polojasné
Dinopark v Rakouském městě Traismauer se nachází nedaleko Kremsu. Jsou tu k vidění modely dinosaurů. Raritou je model Spinosaura který zas tak často vystavovaný není. Novinkou je tu Dino-wald se starými modely dinosaurů - takový dinosauří domov důchodců.
6. Den(čtvrtek): Telč
Počasí: zatažené
Telč je památkové město zařazené do seznamu UNESCO. Můžeme tu vidět zajímavé domy na náměstí, zámek, rozhlednu, zámeckou zahradu, atd. V Telči se také nachází velký rybník kde kromě divokých kachen můžeme vidět jinak plaché poláky i s káčátky.
7. Den(pátek): Opět zoo Bítov
Počasí: zatažené
Poslední den opět Bítovská minizoo, krmení kachen a jiných zvířat krmivem a návrat lesopolní stezkou spět k hotelu Bítov. Odpoledne lov dinosaurů na počítači.
8. Den(sobota): Návrat do Kroměříže
Počasí: vedro
obrazek