Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Červen 2007

Gigantoraptor přichází

19. června 2007 v 16:35 Nové objevy dinosaurů
Mongolská poušť Gobi je hotovým zlatým dolem na pozůstatky dinosaurů. Nedávno tu byl objeven další nový dinosaurus. Tento dinosaurus je blízký příbuzný Oviraptora ale v jednom se od něj odlišuje - svou velikostí. Dlouhý byl asi 8 metrů a vysoký 3,5 metrů. A vážil 1500 kg. Na rozdíl od Oviraptora který vážil jen 40 kg. Nový dinosaurus byl pojmenován Gigantoraptor erlianensis. Gigantoraptor je také největším opeřeným dinosaurem jeký byl nalezen. Peří měl hlavně na předních končetinách a na ocase. Kostra navíc patřila patřila jen mladému jedinci takže dospělci byli určitě ještě větší.

Zoo Olomouc

10. června 2007 v 7:43 Zoologické zahrady
Zoo se nachází na Svatém Kopečku nedaleko Olomouce. Patří mezi nejnavštěvovanější zoo v Čr. Mezi rarity zoo patří průchozí výběh makaků červenolících. Tito makakové rádi kradou a před vchodem můžeme ve vitríně vidět rozšrotované zbytky toho co ukradli. Zoo má také nejpočetnější stádo žiraf v Čr. Déle tu můžeme vidět velké voliéry a jezírko pro vodní ptáky, velké výběhy pro velké kočky, pavilony opic, netopýrů a velká akvária. Zoo Olomouc určitě stojí za návštěvu.

Rarita - klokanímu albínovi se narodilo bílé mládě

7. června 2007 v 16:13 Zajímavosti
Zoo Lešná ve Zlíně se jako jediná v Čr může pyšnit raritou. Albínské klokanici se narodilo bílé mládě. Je to zvláštní protože albínům se normálně rodí mláďata normální barvy. Poprvé se klokaní albínci narodili v roce 2005 a už tehdy se jednalo o velké překvapení. Stádo klokanů se tento rok rozrostlo o 10 mláďat z nichž 2 jsou albíni. Klokany v zoo Lešná můžeme vidět zblízka v průchozí expozici.

Mořští ještěři z Norska

6. června 2007 v 13:46 Nové objevy dinosaurů
Norští paleontologové objevili nedaleko arktického souostroví Svalbard kostry mořských ještěrů z doby před 150 miliony let. Největší je obrovská kompletní kostra Pliosaura kterého pojmenovali Monstrum. Celkem tu bylo nalezeno 21 dlouhokrkých plesiosaurů, 6 ichtyosaurů a 1 Pliosaurus. Všechny kostry jsou úplné. Mrtvá těla zřejmě zapadla do bahna na dně oceánu kde nebyl žádný kyslík. Oceánské bahno mělo zvláštní složení a proto se kostry tak dobře zachovaly.

Simpsonovi

5. června 2007 v 14:20 Kreslené seriály
Americký kreslený seriál který můžeme na ČT2 vidět ve všední dny 19:30.
Hlavní postavy:

Homer
Je to hlava celé rodiny. Pracuje v jaderné elektrárně, jeho šéf pan Burns ho nemá zrovna v lásce. Homer na tom s penězi není zrovna nejlíp a tak se někdy stane že si koupí drahou věc a pak mu ji někdo zničí. Rád také chodí do Vočkovy hospody.
Marge
Je to žena Homera. Na hlavě nosí půlmetrový drdol který si pěstuje celý život. Snaží se všem ve svém okolí pomáhat a s ničím si nedělá velké starosti.
Bart
Je to velký uličník, Homer z jeho lumpáren může mít vždycky smrt. Bart nemá učení zrovna v lásce a několikrát se stalo že mu hrozilo propadnutí. Bart také rád vymýšlí všelijaké rošťárny.
Líza
Líza je pravé opak Bárta. Je tonejvětší šrotna třídy a hraje na hudební nástroje. Má také jiné názory než Bart proto se ti dva zrovna moc nesnášejí.
Maggie
Je to nejmladší člen rodiny Simpsonů. Neustále má dudlík a ještě se nenaučila mluvit.
Jiné postavy jsou třeba: Děda Simpson, šéf elektrárny Burns, ředitel školy, majitel hospody Vočko, nebo Bártův kamarád Milhouse

Video zajímavé scénky ze Simpsonů:http://www.uloz.cz/show/file/96357-simpsonovi.wmv

obrazek