Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Květen 2007

Masožraví dinosauři plavali čubičku

31. května 2007 v 14:01 Nevšední pohled na dinosaury
Velcí masožraví dinosauři neovládali jen souš, usazeniny pánve Camerosve Španělsku přinesly důkazy že mohli bezproblému plavat. Bylo tu objeveno 10 000 zkaměnělých stop, ale také zkamenělé otisky škrábanců přímo na dně bývalého jezera. Pocházejí od masožravého dinosaura asi Neovenatora. Stopy jsou 50 cm dlouhé a 15cm široké. Z formy a směru stop je zřejmé že dinosaurus plaval čubičku.

Dinopark ve Vyškově - novinky

26. května 2007 v 16:43 Tip na výlet nebo dovolenou
V dinoparku ve Vyškově byl znovu zahájen provoz od 19 května. První novinkou je to že dinovláček už opět jezdí a převáží návštěvníky mezi zoo a dinoparkem. V dinoparku samotném přibylo několik nových dinosaurů. Největší z nováčků je Gigantosaurusdalší jsou Protoceratops, dvojice Dimetrodonů, pohyblivý Tyranosaurus s mrtvolou Triceratopse a samice Stegosaura s mláďátkem. V 3D kině se promítá nový film o malém Giganotosaurovi kterému zabije matku jiný masožravec (Carnotaurus). Až vyroste setkává se s tímto predátorem opět a tentokrát je to Gigantosaurus kdo vítězí. Návštěvu dinoparku můžete spojit také s návštěvou zooparku.

Mimozemšťané- Aurelie a Modrý měsíc

22. května 2007 v 16:52 Jiné
Jak vypadá život na jiných planetách? Na tuhle otázku se pokouší odpovědět 2dílný dokument na TV kanálu National Geographic.

Aurelie:
Tato planeta se nachází u hvězdy - Červený trpaslík. Na jedné straně planety je věčně tma a zima. Na druhé straně je pořád den. Ještě podivnější jsou tvorové kteří tu žijí. Vrcholovým predátorem je tady Hltoun podobný pštrosvi ale se zvláštními rohy nebo kly místo zobáku.
Jeho potravou je Blátonoh šestinohý obojživelník který stylem života připomíná bobra.
Modrý měsíc:
Měsíc který obíhá kolem obrovský plynné planety má tak hustou atmosféru že tvorové kteří by na Zemi žili ve vodě tady létají ve vzduchu. Vyvinuli se tu tvorové kteří připomínají velryby ale mají křídla a celý život plachtí. Tyto tvory loví dobře organizovaná smečka létavých zabijáků zvaných Stopaři kteří žijí v obrovských koloniích. Při průletu lesem ale musí být velmi opatrní. Toho který se chytne do slizu čeká pomalá smrt v útrobách obřích masožravek.

Buchlov a Buchlovice

20. května 2007 v 11:56 Tip na výlet nebo dovolenou
Buchlov:
Nacházi se na zalesněném kopci v jv. části Chřibů. V hradě můžeme vidět zbrojnici, zoologické sbírky, mučírnu, atd. Na hradě je také pamatná lípa a borovice co roste ze zdi. Kousek od Buchlova v Buchlovicích je krásná zahrada a zámek. Zahrada je opravdu rozlehlá s různými zákoutíčky a místy k posezení. Okolo zámku ze volně pohybují pávi a v zadní části jsou výběhy Ovcí, koz a oslíka.

Pohledy

10. května 2007 v 13:55 Jiné
Pohled na Tatranské osady.
Pohled na Kroměříž.
Pohled na Brno od zoo.
Pohled na část Dinoparku Traismauer.
Pohled na Radhošť.
Pohled ze Skalnatého plesa.
Pohled na stádo krav
Pohled na Malou Svišťovku v Tatrách.
Pohled na zříceninu Cornštejn.
Pohled na samici Diplodoka v Baltowě.
Pohled na Vranov nad Dyjí ze zámku.
Pohled na Iguanodontí močál ve Vyškově.
Pohled na Plzeň od zoo.
Pohled z Lomnického štítu

Zoo Lešná - Zlín

7. května 2007 v 12:09 Zoologické zahrady
Jedna z nejlepších zoo na Moravě. Nedávno tu byla otevřena velká tropická hala ve které jsou obyvatelé pralesů. Je tu také horko jak v pralese. V celé zoo můžeme najít spoustu cizokrajných zvířat.


obrazek