Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Duben 2007

Turok dinosaur hunter - popis dinosaurů

22. dubna 2007 v 17:02 dinosauří hry
První hra ze série Turok.
Zde je popis dinosaurů

Raptor:

Krvelačný predátor, rychle běhá a na svou kořist útočí i mohutnými skoky. Na nose má roh což je u tohoto druhu dinosaura neobvyklé. Ve hře můžete potkat dva typy raptorů: s puškou a baz pušky (bez pušky je běžnější).
Dimetrodon:
Ještěr z rodiny pelykosaurů se vyznačuje svou plachtou. Zde místo plachty má jen základy takže spíše připomíná dikobraza. Je také mnohem agresivnější než obyčejný Dimetrodon
Triceratops:
Býložravý ale také velmi nebezpečný dinosaurus. Místní obyvatelé ho mají místo tanku.
Tyranosaurus:
Největší, nejagresivnější a také nejozbrojenější dinosaurus ve hře. Je vyzbrojen ocelovým pancířem a na ocase má ostny jako stegosaurus. Dokáže chrlit oheň a z očí mu vyztřelují prskavky. Zkutečný vrcholový predátor. Protože je okolnímu světu tak nebezpečný tak se schovává v centru tajné laboratoře.

Tyranosaurus a slepice - příbuzní!

15. dubna 2007 v 16:39 Nevšední pohled na dinosaury
Americkým vědcům se podařilo získat vzorek bílkovin. Ten se moc neliší od vzorku slepice takže jsou blízce příbuzní. Je to velmi vzácný nález protože bílkoviny normálně nefosilizují. Zřejmě fosilizace probíhala pod mocnou vrstvou usazenin bez přístupu vzduchu a bakterií. Je to další důkaz toho, že ptáci jsou potomky dinosaurů. Slepice které kdákají v kurníku jsou vlastně potomci Tyrannosaura rexe.

Naruto

9. dubna 2007 v 12:07 Kreslené seriály
Pokud žijete ve vesnici Listí jsou pro vás souboje s nepřáteli a trénink schopností kažodením chlebem. Naruto - hlavní hrdina seriálu a jeho společníci Sasuke a Sakura to vjedí moc dobře. Pod vedením jejich učitele Kaakashiho se snaží zlepšovat své schopnosti. V cestě jim ale stojí mnoho nepřátel jako Gaara z pouště se svými písečnými útoky a obrovským písečným pařátem, Neji Hyuga se svou speciální schopností - Biakugan nebo Zabuza se svým gigantickým mečem. Kromě nich musí také soupeřit i s ostatnímy týmy.


Zoo Brno

8. dubna 2007 v 12:06 Zoologické zahrady
Zoo Brno se od ostatních liší především terénem který je neustále z kopce a do kopce. V zoo můžeme vidět mnoho cizokrajných zvířat jako žirafy, zebry, klokani atd. Také jsou tu velké výběhy pro kopytníky, arktické vlky a bobry kteří většinu dne prospí a probouzí se ke krmení.
Jsou tu také terárija a kousek od nich jsou psouni a surikaty a opodál je velký výběh pro tapíry a další jihoamerická zvířata.
Mapka zoo:
Ukázky:
obrazek