Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Březen 2007

Ocasy - smrtící zbraně

19. března 2007 v 16:28 Zajímavosti
Někteří dinosauři používali na obranu své ocasy. Třeba takový Stegosaurus měl ocas vyzbrojen čtyřmi ostny z nihž každý byk metr dlouhý. Podle novějších poznatků měl těchto trnů 8. Tyto trny dokázaly útočícího dravce smrtelně zranit, proto si útok včas rozmysleli. Ankylosauři jako Euoplocephalus a Ankylosaurus měli na ocase kostěnou palici kterou dokázali zlomit kosti útočníka. Zásah do hlavy mohl být smrtelný i pro Tyranosaura. Sauropodi jako Diplodokus mělo ocas jako bič kterým dokázali zasadit těžké rány.

Největší predátor

9. března 2007 v 18:28 Nevšední pohled na dinosaury
Giganotosaurus - největší predátor který kdy žil. Potuloval se po pláních Patagonie a naháněl strach všem býložravcům. Tento zabiják byl mnohem větší než Tyrannosaurus a určitě také hrozivější. Nedávné objevy dokazují že lovil ve smečce. Nedávno byl však v Patagonii objeven jiný dravec který byl možná ještě větší. Tento megapredátor byl pojmenován Mapusaurus.

Dinosauři z Patagonie

4. března 2007 v 8:09 Výstavy
Před miliony let v době Druhohor žiliv Patagonii ti největší ale i nejmenší dinosauři kteří kdy vládli světu. Kostry některých z nich můžeme vidět od 1. 2. do 15. 2. 2007 v Pražském nákupním centru Chodov. Jsou tu vystaveni : Giganotosaurus, Titanosaurus, Amargasaurus, Carnotaurus, Epachtosaurus, Gasparinisaura, Eoraptor, Hererasaurus, Piatnizkysaurus a lebka Abelisaura. Také je tu kost prvního českého dinosaura. Největším exponátem je kostra Giganotosaura - největšího masožravce který kdy žil. U každé kostry je také malý model dinosaura který ukazuje jak vypadal zaživa.

Prehistorický park

3. března 2007 v 7:27 Kreslené seriály
V našem světě něco schází - úžasná zvířata pohřbená v písku času. Co kdybychom je ale dokázali přivést zpět? Co kdyby vyhynutí nemuselo být navěky. Takto začíná znělka nového seriálu o pravěku.
Seznam dílů:
T. rex
Mamut
Microraptor
Tygr Šavlozubý
Obří hmyz
Deinosuchus
obrazek