Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Leden 2007

Kachna prodavačkou

18. ledna 2007 v 16:29 Zajímavosti
Ve městě Kuang - čou v Pekingu prodává noviny kachna. Stojí na židli v kiosku a zobákem podává zákazníkům noviny a bere od nich peníze. Plní i další funkce třeba svého pána když usne upozorní hlasitým zakvákáním že práce ještě neskončila. Pan Wang je na svou kačenku patřičně hrdý sám ji vychoval a za nic na světě by ji neprodal a už vůbec ne nedovolil ji zabít.

Zimní Tatry

17. ledna 2007 v 16:27 Tip na výlet nebo dovolenou
Pár fotek ze zimních Tater.

Dinopark

17. ledna 2007 v 16:19 Dinoparky
Zařízení spadající pod firmu Dinopark jsou tři u nás v Plzni a ve Vyškově a na Slovensku v Bratislavě. Ve všech můžeme vidět modely dinosaurů v životních velikostech. Každým rokem se dinoparky rozrůstají o další modely a některé dinosaury si mezi sebou mění. Kromě dinosaurů je zde i 3D kino s filmem o vzniku života, občerstvení a prodejna suvenýrů Dinoshop.
Od roku 2006 je tu také prehistorická brorvice Wollemi Pine. V Německu, Rakousku a Polsku jsou také dinoparky ty však nespadají pod tuto firmu.

Jediný tatranský dinosaurus

17. ledna 2007 v 16:19 Nevšední pohled na dinosaury
V Tatrách byla objevena stopa jediného Tatranského dinosaura. Jmenoval se Coelurosaurichnus tatricus a žil na konci Triasu. Podobal se Liliensternovi a někteří vědci ho za něj považují. Vysoký byl 2 metry a dlouhý 4 m. Jeho zkamenělé stopy se našly v Tichej doline v Západných Tatrách. Kopie jeho stopy je vystavena v muzeu Tanapu v Tatranské Lomnici.

Otto

17. ledna 2007 v 16:18 Kreslené seriály
Otto je jedna postavička ze seriálu robotí superopice v akci. Má zelenou barvu a jeho hlavní zbraní jsou disky kterým říká Destruktivní točivé ostří. Je to mechanik a dokáže spravit snad všechno. Často má vtipné poznámky třeba "Zdá se že se žabí bouřka přehnala ale odpoledne očekáváme lehké přeháňky pulců." Má velice rád také jídlo a dokonce i takové ze kterého se ostatním chce zvracet.
obrazek