Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Listopad 2006

Zoo na Moravě

27. listopadu 2006 v 17:56 Tip na výlet nebo dovolenou
Na Moravě se nachází 4 Zoo. Zoo Zlín, Brno, Vyškov a Olomouc. Každá je svým způsobem zajímavá ale za návštěvu stojí určitě všechny. Ve Vyškově byl letos otevřen také jediný Moravský Dinopark.
Zoo Lešná, Zlín
Zoo Brno
Zoopark a Dinopark Vyškov
Zoo Svatý Kopeček Olomouc

V Brazílii byl objeven nový dinosaurus

19. listopadu 2006 v 18:15 Nové objevy dinosaurů
Brazilští vědci objevili dinosaura jehož rělo měřilo 13 metrů a vážilo 9 tun. Dostal jméno Maxakalisaurus Topai podle indiánského kmene. Patří do skupiny Titanosaurů jeho nejbližší příbuzný je Saltasaurus. Na jeho kostech byly otisky zubů což znamená že se stal kořistí dravců. Žil ve svrchní křídě tedy v závěrečném období dinosaurů.

Zoo Bratislava

15. listopadu 2006 v 18:45 Zoologické zahrady
Zo Bratislava je narozdíl od jiných zoo poněkud roztahanější. V první části je terárium, Surikaty, Medvědi, Velké kočkovité šelmy a pak dojdeme na rozcestí kde si už musíme vybrat kudy půjdeme. Nahoru to vede k výběhům Nosorožce, Klokanů, Antilop, Koňů Převalských a dalších stepních zvířat. Dolů dojdeme k rybníčku s vodním ptactvem k výběhům Žiraf, Zeber, Hrošíků a jiných. Cesta dále vede k dalšímu rozcestí doprava kolem dalších vodních ptáků, mývalů a podobných zvířátek a na konci je Dinopark který je jediný na Slovensku (o něm někdy příště).
Dále rovně můžeme dojít k Výběhům Divočáků, Oslů a dalších Evropských zvířat a dále pak jsou velké výběhy Velbloudů a Jelenů. To je krátký popis procházky po Bratislavské Zoo.

Zvířata budoucnosti

12. listopadu 2006 v 12:49 Jiné
Za 100 000 000 let bude život na zemi vypadat docela jinak. Budou tu žít plazi, ptáci a hmyz kteří se od těch dnešních velmi liší. Savci vymřeli zůstal pouze jeden druh hlodavce Pogoš který je navíc závislý na Stříbrných pavoucích. A tito pavouci se stávají kořistí Větroušů krásných, modrých ptáků se čtyřmi křídly. V moři to vypadá jinak. Žijí zde Klouzavci ( mořtí mněkýši), olihně, žraloci a Štříbroplavky. Pralesy obývají různé druhy ptáků, hmyzu Rybptáci (létající ryby). Největším živočichem je Želvoň obří želva větší než dinosauři.

Robobrouk

8. listopadu 2006 v 18:46 Kreslené seriály
Příběhy dvou bratrů švábů Rob který získal speciální schopnosti a zajímá se o to jak ohránit druhé a jeho bratra Rega kterého zajímají jen peníze a jídlo. Dále zde vystupují např. milionář Sterlink, starostka Potemníková, policejní důstojník anebo Regova bývalá manželka Černá Vdova. Každý díl většinou končí Regovým "Proč já! Proč to vzdycky vodnesu já!!!Burronjor

4. listopadu 2006 v 13:06 Záhadná zvířata
Tento tvor se údajně vyskytuje od oblasti severní Austálie až k mysu Your v Queensalndu. Popisem připomíná Allosaura který se v Ausrálii vyskytoval v období křídy. Od roku 1950 bylo hlášeno několik pozorování a dokonce i škody na dobytku. Farmáři také upozorňovali na strašlivý řev který je v noci budil. Tvrdili že byly také nalezeny zvláštní tříprsté stopy. Udávaná velikost je 7-8 metrů.
obrazek