Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Říjen 2006

Dinopark Vyškov - podzim

29. října 2006 v 12:15 Dinoparky
Ve Vyškovském dinoparku končí sezóna. V sobotu 28 října den před uzavřenímbylo pěkné počasí které ve kterém dinosauři v tomto parku jediném na Moravě dokonale zapadli do podzimní atmosféry. Některým scénám spadané listí dodalo na věrohodnosti třeba Maiasaura měla své hnízdo vystlané listím a jejím vejcím a mláďatům bylo teplo. Dinopark se koncem října uzavře a otevře se až v dubnu 2007. V dinoparku pak budou nějaké nové modely.

Dinosauři

27. října 2006 v 18:33 Kreslené seriály
Na zemi útočí Drakosauři. Dinosauři se probouzejí k životu aby je zastavili.
Dinosauři:
Dino Tyranno - Tyrannosaurus
Dino Brachio - Brachiosaurus
Dino Stego - Stegosaurus
Dino Mamut - Mamut
Dino Tricero - Triceratops
Dino Šavlozub - Šavlozubý Tygr Smilodon
Dino Ptero - Pteranodon
Dino Styrako - Styrakosaurus
Dino Centro - Centrosaurus
Dino Toro - Torosaurus
Dino Peky - Pachycefalosaurus
Dino Kenty - Kentrosaurus
Dino Arch - Archelon
Dino Ichtyo - Ichtyosaurus
Dino Orel - Ramforynchus
Drakosaurus - Tarbosaurus
Ryugu - Ankylosaurus
Dračí Křídlo - Sordes
Drak Gigano - Tanystropheus
Temný Drak - ????
Supersaurus - Supersaurus
Drako-klony - Klony prvních 7 dinosaurů

Saurierpark Kleinwelka třetí část

27. října 2006 v 12:30 Dinoparky
Třetí část zvaná Sauriergarten (zahrada dinosaurů) obsahuje mnoho modelů dinosaurů, pravěkých savců a lidí. Je zde třeba vyobrazen lov na Mamuta nebo zápas mezi Tyrannosaury. Z dalších dinosaurů jsou tu Tenontosaurus, Velociraptor, Stegosaurus, Styrakosaurus, Pteranodon, Troodon, Plesiosaurus a další. Dále je zde mnoho scén ze života Neandrtálců, Australopitéků a mnoho jiných pralidí.

Život ve smečkách

26. října 2006 v 13:10 Nevšední pohled na dinosaury
Někteří masožraví dinosauři měli tendenci lovit ve smečkách. Draví Deinonychové nebo Velociraptoři vytvářeli smečky ve kterých mohlo být až 20 jedinců. Největší smečky ale vytvářeli dinosauři druhu Coelophysis které mohly mít až 1000 jedinců. Takováto obrovská smečka musela být postrachem okolí a i těch největších dinosaurů. Na lokalitě Ghost Ranch v Mexiku byly nalezeny pozůstaky části této velké smečky kterou pravděpodobně smetla potopa. Další dinosauři kteří mohli vytvářet tyto obrovské smečky byli Compsognathus, Ornitolestes, Syntarsus a jiní.

zvířecí animace

24. října 2006 v 18:29 Jiné
Animovaná obrázky zvířat.

Saurierpark Kleinwelka část druhá

24. října 2006 v 13:54 Dinoparky
Druhá a také největší část tohoto krásného parku zobrazuje dinosaurypodle obrazů Zdeňka Buriana. Kromě dinosaurů jsou tu i plazi a obojživelníci z období před dinosaury a také pravěcí savci a ptáci. Nevětší a nejhezčí scénou je jezírko s ostrůvkem na kterém stojí Diplodokus opodál stojí Brachiosaurus který je nevětším modelem v celém parku a nad jezerem létají ptakoještěři.

Dino Crisis 2

22. října 2006 v 18:44 dinosauří hry
Dino Crisis 2 je hra kde musíte projít Pravěkou zemí a přitom střílet všudypřítomné dinosaury.
Všechny druhy zdejších dinosaurů jsou nebezpečné, útočné a žijí v opravdu velkých smečkách. Nekteří dinosauři jsou barevně rozlišeni což se projeví na jejich síle a odolnosti např. Hnědý Velociraptor je mnohem slabší než červený. Největším a také nejnebezbečnějším zdejším predátorem je Giganotosaurus který je mnohem větší než Tyrannosaurus rex. Jedna z nejlepších dinosauřích střílecích her.

Saurierpark Kleinwelka část první

19. října 2006 v 13:36 Dinoparky
První část tohoto velkého dinoparku se nazývá "In Reich der Giganten" (V říši obrů) a jsou zde k vidění dinosauři žijící v období zvaném jura. Zajímavou scénou je vodní svět k můžeme vidět tvory žijící v pravěkých oceánech. Dalšími zajímavými scénami tu jsou např. Dilofosauři bojující o kořist, Camrasaurus který se zabořil do bažiny nebo obrovská samice Barosaura chránící své mládě před dravým Allosaurem.

Kam v okolí Bítova

15. října 2006 v 17:58 Tip na výlet nebo dovolenou
Bítov je zajímavá turistická oblast. Až se vám ale omrzí všechna jeho místa tak je tu několik tipů kam zajet. Můžete zajet do památkového města Telč, nebo do pevnostího areálu ve Slavonicích. Dalším zajímavým místem je Vranovská přehrada Jestli se zajímáte o pravěk tak můžete v Rakousku navštívit dinopark ve městě Traismauer popřípadě dinopark ve Vyškově. To jen jen několik tipů.

Robotí superopice v akci

14. října 2006 v 18:02 Kreslené seriály
Seznam postav:

Antauri: nejmoudřejší, používá drápy. Je to duchovní rádce celé party a většinou je vytáhne z bryndy.
Gibson: nejchytřejší, používá vrtáky. Rád vymýšlí různé vychytávky ale ostatní nudí jeho přednášky.
Otto: nejvtipnější, používá ostré disky. Je to týmový mechanik který dokáže opravit snad všechno.
Sparks: největší komediant, používá magnety. Rád se vytahuje a běhá za Novou té však leze krkem.

Nova: nejbojovnější, používá pěsti. Je to jediná holka v partě ale je také nejstatečnější.
Chiro: vůdce, používá primátí sílu. Vede celý opičí tým proti králi Kostlivcovi a snaží se ho porazit.
Mandarin: šestá zlá opice, bývalý vůdce. Mandarin je pomocník krále kostlivce a chce zničit opičí tým
Král kostlivec: Úhlavní nepřítel. Snaží se zničit Shugazum ale zatím neúspěšně.

Saurierpark Kleinwelka

9. října 2006 v 18:30 Dinoparky
Mezi dinoparky v okolí Čr je toto skutečný obr. Je rozdělen na tři části ve kterých je dohromady přes 500 modelů. Prohlídka parku zabere jistě 4 hodiny ne-li víc. Kromě dinosaurů jsou zde také k vidění tvorové žijící před i po dinosaurech. Ve třetí části je k vidění také mnoho scén ze života pravěkých lidí. je to opravdu krásný a velký dinopark.

Plesiosaurus

5. října 2006 v 13:35 Nevšední pohled na dinosaury
Plesiosaurus je zajímavý mořský ještěr. Byl velice přizpůsobivý a dokázal se rozšířit do všech oceánů a moří. Největším Plesiosaurem byl Elasmosaurus s délkou 13 metrů. Plesiosauři se pravděpodobně vyvinuli z Notosaurů. Typický Plesiosaurus měl dlouhý krk s malou hlavou a čtyři ploutve. Někteří lidé věří že Lochnesská obluda je přežívající Plesiosaurus.
obrazek