Byli chytřejší než si vůbec dovedeme představit.Září 2006

Dinoparky Česká republika a okolí

28. září 2006 v 17:11 Dinoparky
Česká republika:
Dinopark Plzeň
Dinopark Vyškov
Dinopark Albrechtice

Slovensko:
Dinopark Bratislava

Německo:
Dinopark Kleinwelka

Rakousko:
Dinopark Traismauer
Dinopark Bad Gleichenberg
Polsko:
Dinopark Baltow
Dinopark Katowice
Dinopark Kolacinek
Dinopark Kletno
Dinopark Karlow

Vysoké Tatry

28. září 2006 v 16:52 Tip na výlet nebo dovolenou
Ve Vysokých Tatrách je toho opravdu hodně k procházení. Třeba Sliezsky Dom nebo chata u Zeleného plesa či ze Skalnatého plesa na Hrebienok. Největším a také nejznámějším plesem v Tatrách je Štrbské pleso. Ze štrbského plesa se dá jít také na Jamské pleso. Zajímavé je také muzeum Tanapu a expozice Tatranské přírody v Tatranské Lomnici. Krásným místem je také Popradské pleso. To je jen malý výřez toho kam se dá v Tatrách zajít. Tatry vyly nedávno zasaženy vychřicí ale už se pomalu vzpamatovávají.

Choboty u dinosaurů

26. září 2006 v 18:40 Nevšední pohled na dinosaury
Podle některých vědců mohli mít dlouhokrcí dinosauři ohebný chobot podobně jako sloni nebo tapíři. například rod Diplodokus který měl měl nosní dírky na temeni hlavy je ideálním kandidátem na dinosaura s chobotem.

Zoopark Vyškov

25. září 2006 v 18:31 Zoologické zahrady
Zoopark ve Vyškově je zaměřen na domácí zvířata ale najdeme tu inějaká cizokrajná. Zajímavostí je babiččin dvoreček. Zoopark a Dinopark patří k nejnavštěvovanějším místům ve vyškově.


Dinopark Vyškov

25. září 2006 v 18:23 Dinoparky
Dinopark Vyškov je nejnovější dinopark u nás. Nachází se v lesíku za Vyškovem. Tentodinopark je větší než plzeňský a také připomíná krajinu dinosaurů. je tu například palouk Deinonychů nebo zrádné tekuté písky s topícím se Iguanodonem a mnoho dalších.Hadrosauři a hřebínky

24. září 2006 v 18:50 Nevšední pohled na dinosaury
Vědci vymysleli mnoho teorií když se snažili vysvětlit proč měli Hadrosauři na hlavě hřebínky. Největší měl Parasaurolophus a to trubici dlouhou až 2 metry. Nejpravděpodobnější využití této trubky je že jí používal k zesílení zvuků. Pocí trubky také mohl vydávat různé zvuky. Trubka také mohla být pastře zbarvena a mohla být lákadlem pro samice. Tuto teorii podporuje také to, že samci měli delší trubku než samice.

Dinosauří animace

24. září 2006 v 11:43 Jiné
Animovaé obrázky dinosaurů.

Zoo Olomouc

24. září 2006 v 11:25 Zoologické zahrady
Zoo v Olomouci je jedna z Moravských zoo. Nejlepší je tu asi průchod přes výběh Makaků kteří rádi kradou návštěvníkům. Dále je zde velké stádo žiraf, různé druhy ptáků, velké kočkovité a psovité šelmy, medvědi, Různé druhy antilop a jelenů, opice a poloopice a mnoho dalších.

Zoo Dvůr Králové

23. září 2006 v 7:38 Zoologické zahrady
Tato zooje opravdu moc hezká a také moc velká. Je tu toho opravdu hodně k vidění. Je tu velká expozice Afriky se všemi Africkými zvířaty. Je tu také expozice ptáků, primátů a dalších zvířat. Je tu také mnoho rybníků s vodním ptactvem. v zámku je výstava obrazů Zdeňka Buriana a ve sklepě je expozice dinosaurů. Je tu také velké safari. Ideální tip na výlet.


Trespasser

21. září 2006 v 17:52 dinosauří hry
Trespasser je jedna z nejstarších lepších dinosauřích her. Musíte projít ostrovem Sorna na kterém žijí dinosauři. hra je celkem náročná ale dá se projít. Setkáte se tu se sedmi druhy dinosaurů: Brachiosaurus, Velociraptor, Stegosaurus, Triceratops, Parasaurolophus, Tyrannosaurus, Albertosaurus a Megaraptor. Na internetu se objevují i nové levely do této hry.


V co by se vyvinuli dinosauři?

21. září 2006 v 17:37 Nevšední pohled na dinosaury
V co by se asi vyvinuli dinosauří kdyby nevyhynuli. Paleontolog Dale Russell tvrdí že dinosauři rodu Troodon by se mohli vyvinout do tvora podobného člověku tzv. Dinosauroida. Jak by asi tento tvor vypadal?
Tříprsté ruce a nohy
Lysou nebo ochmýřenou kůži
Velké oči
Velký mozek
Vzpřímená chůze
Po Troodontovi noční vidění

Dinopark Traismauer

21. září 2006 v 13:53 Dinoparky
Dinopark se nachází ve městě Traismauer nedaleko Vídně v Rakousku. Je tu plno druhů dinosaurů. Největším modelem je Diplodokus. Kromě dinosaurů zde najdeme i živočichy z období prvohor. Příští rok se mají otvírat nové expozice.

Happy tree friends

20. září 2006 v 18:23 Kreslené seriály
Kreslený seriál plný krve, střev a vnitřností. To jsou Happy tree friends - roztomilá zvířátka jejichž každý příběh skončí masakrem. Jedinou zápornou postavou je tu Flippy který trpí záchvaty zuřivosti jinak jsou všichni kladní. Nejvíce v epizodách vystupuje modrý sob Lumpy jehož inteligence se zhruba rovná inteligenci Homera Simpsona.
Na jejich příhody se můžete podívat tady:
http://www.happytreefriends.biz/index.php?str=2&tp=2&s=1

Čipekve

20. září 2006 v 18:05 Záhadná zvířata
Africké pralesy skrývají nejedno tajemství. jedno takové je i Čipekve. Může tento záhadný tvor být potomkem dinosaurů?
Více se dozvíte na
http://www.periskop.cz/cz/clanky/cipekve/


Dino Island

20. září 2006 v 17:43 dinosauří hry
Nejlepší výtvory ve hře Dino Island:
Shora dolů.
Superpachycephalosaurus, Svetroceratops, Therizsaurus, Irmingerosaurus a "Prčounek".

Zoo Bítov

20. září 2006 v 17:11 Zoologické zahrady
Malá Bítovská zoo se nachází na hradě Bítov. Je zde k vidění převážně Evropská fauna. Jsou zde: Pštrosi, Kozy, Slepice, draví ptáci, vodní ptáci, liška, daněk, prasata, psík mývalovitý, mýval, čáp, morčata a další. O prázdninách se na hradě Bítov pořádá také výstava bonsají.

Zoo Plzeň

20. září 2006 v 16:57 Zoologické zahrady


Zoo v Plzni je druhá nejstarší zoo u nás. Je tu k vidění mnoho zvířat. Můžeme tu vidět domácí i exotická zvířata. Na zoo navazuje Dinopark. V zoo je také občersvení (několik). Do zoo a do Dinoparku se dá koupit společná vstupenka, i samostatná.

Dinopark Plzeň

20. září 2006 v 14:02 Dinoparky
Dinopark v Plzni je první dinopark u nás. Je zde už čtvrtý rok. Každý rok do něj přibývají noví dinosauři. Někteří staří se zase stěhují do jiných dinoparků. Letos jsou zde vystaveni: Coelophysis, Ornitomimus, Apatosaurus, Stegosaurus (pohyblivý), Tyrannosaurus (statický i pohyblivý), Styrakosaurus, Segnosaurus, Oviraptor, Diplodokus, Maiasaura, Pachycefalosaurus, Iguanodon, Pteranodon, Ankylosaurus, Edmontonia, Triceratops, Parasaurolophus, Allosaurus. Kromě toho je tu Občersvení, Dinoshop, kino a Fotosaurus.
obrazek